Ile kosztuje wanna spa?

Jeśli szukasz wanny spa, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie "Ile kosztuje jacuzzi?". Odpowiedź brzmi: to zależy. Ceny tego typu urządzeń nie są żadną tajemnicą. Głównym powodem, dla którego ceny nie są chętnie udostępniane, jest to, że różnią się one w zależności od kilku ważnych czynników. Poniżej wyjaśnimy te czynniki i podamy typowe zakresy cenowe, które spotkasz podczas zakupu ogrodowej wanny spa.

Cena wanny spa

Cena nowej wanny spa  może wynosić od około 20 000 do 90 000 złotych i więcej. Teoretycznie, im wyższa cena, tym więcej długoterminowej przyjemności otrzymujemy w ramach posiadania wanny z hydromasażem. Jednak koszt zakupu wanny spa jest tylko jednym z czynników wartych rozważenia. Podczas wyboru najkorzystniejszej cenowo wanny z hydromasażem, warto również rozważyć koszty posiadania takiego urządzenia, częstość korzystania i okres użytkowania.

 Zakres cenowyKonstrukcjaWydajnośćPorównywalne do:
WnętrzeObudowaDyszePielęgnacja wodyEfektywność energetyczna
Niższa klasaod 20 tyś złTworzywo sztuczneFormowane tworzywo sztuczneMinimalna ilość i różnorodnośćStandardowa chemia basenowa w butelceStandardowa izolacjaWanny marki Freeflow® 
Przystępne cenowood 35 tyś złAkryl formowanyPanele kompozytoweZwiększona ilość i różnorodnośćWbudowany system oczyszczania wodySkuteczna izolacjaWanny z kolekcji HotSpot marki Hot Spring
Klasa Premiumod 50 tyś złAkryl formowanyPanele kompozytoweDuża ilość i różnorodnośćZaawansowane funkcje i system słonej wodySkuteczna izolacjaWanny z kolekcji Limelight marki Hot Spring
Luksusoweod 70 tyś złAkryl formowanyPanele kompozytoweMaksymalna ilość i różnorodnośćZaawansowane funkcje i system słonej wodyWysokowydajna izolacjaWanny z kolekcji Highlife marki Hot Spring
Wanny spa z przeciwprądem od 115 tyś złAkryl formowanyPanele kompozytoweMinimalna ilość i różnorodnośćWbudowane systemy oczyszczania wodyStandardowa izolacja – niższe temp wodyWanny Endless Pools

 

Pobierz przewodnik kupującego Pobierz broszurę

Podczas przeglądania strony z wannami Hot Spring, obok każdego modelu zobaczysz znak dolara i odpowiadający mu poziom ceny. Zakresy cenowe mają na celu pomóc w podjęciu decyzji o zakupie, ale ostateczne ceny mogą się różnić w zależności od wielu czynników np. nietypowej instalacji czy dodatkowych akcesoriów. Porozmawiaj z naszymi konsultantami, aby uzyskać bardziej dokładną wycenę wanny spa Hot Spring.

Przewodnik cenowy

$     Do 39.999 PLN
$$    40.000 - 64.999 PLN
$$$    65.000 - 89.999 PLN
$$$$    90.000 - 109.999 PLN
$$$$$   110.000 - 139.999 PLN
$$$$$$ 140.000 PLN i więcej

Ostateczne ceny mogą się różnić w zależności od wybranych opcji, akcesoriów, dostępnych promocji, wymogów instalacji, opłat za dodatkowy dźwig, kosztów finansowania i innych czynników lokalnych. Porozmawiaj z naszym sprzedawcą, aby uzyskać cenę i skorzystać z bieżących promocji i ofert.

Ile kosztuje podstawowa wanna spa?

Wanny spa niższej klasy od 20.000 PLN 

Modele jacuzzi z tej półki cenowej nie oferują zbyt wielu funkcjonalności, ale ich przystępność cenowa sprawia, że są łatwo dostępne dla kupujących swoje pierwsze spa, aby w prosty sposób zacząć czerpać przyjemność z kąpieli w gorącej wodzie.

Często jest tak, że modele jacuzzi z tego zakresu cenowego są formowane rotacyjnie – oznacza to, że zarówno ich wnętrze, jak i obudowę wykonano z w pełni zapiankowanego, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Różnią się one wyglądem od jacuzzi o nieckach z akrylu, ale główna zaleta wanny spa formowanej rotacyjnie to to, że jest ona lekka i łatwa do przestawiania. Poszukując modelu oferowanego w tej cenie, spodziewaj się usłyszeć termin "plug and play" ("podłącz i używaj"), oznaczający, że wanna ogrodowa wymagać będzie jedynie podłączenia do zwykłego gniazdka. W związku z tym, nie powstanie u Ciebie dodatkowy koszt związany z pracami nad instalacją elektryczną i samo uruchomienie takiej wanny to bułka z masłem. Po prostu nalej wodę za pomocą węża ogrodowego, podłącz do zasilania i ciesz się nią!

Popularne na świecie jacuzzi z półki ekonomicznej to amerykańskie wanny Freeflow Spas. Jacuzzi domowe tej marki są produkowane przez amerykańską firmę Watkins Wellness, właściciela Hot Spring. Ceny jacuzzi do ogrodu są niskie, a prosta i trwała konstrukcja zapewnia wieloletnią bezawaryjną pracę.  

Zobacz podstawowe jacuzzi marki Freeflow® Spas

 

Wanny ogrodowe w przystępnej cenie

od 35.000 PLN

Jest to początkowy zakres cen dla wanien spa o akrylowych lśniących nieckach, syntetycznych drewnopodobnych obudowach i funkcjach przynoszącym wiele radości, jak choćby dziesiątki dysz na stanowiskach. Ważne jest, aby zrozumieć, iż producenci jacuzzi ogrodowych oferowanych w tym zakresie cenowym często idą na kompromis. Wspomniany zakres cenowy może być w gruncie rzeczy najbardziej ryzykownym dla kupujących ogrodowe spa po raz pierwszy. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę ze wspomnianej skłonności producentów do kompromisów.

Producent oferujący w tym zakresie cenowym jacuzzi wyposażone w dużą ilość lśniących dysz, robiące wrażenie oświetlenie, ekrany dotykowe i inne atrakcje – może bowiem iść na kompromis nie korzystając z droższych, ale odpowiedniej jakości komponentów czy rozwiązań technologicznych takich, jak choćby izolacja pozwalająca na utrzymanie kosztów energii elektrycznej na niskim poziomie. Może on również nie inwestować w swoje podzespoły, tylko korzystać z poddostawców przez co nie zagwarantuje ich wieloletniej dostępności czy gwarancji.

Z drugiej strony, inny producent wanien spa z tej samej półki cenowej może koncentrować się na zapewnieniu komponentów o wysokiej jakości, które pozwolą na wieloletnie i niezawodne działanie wanien spa. Oferowane przez takiego producenta i w tej kategorii cenowej spa ogrodowe może jednak nie posiadać znacznej liczby funkcjonalności, jako że zainwestował on najwięcej w to, co schowane jest w środku i czego nie widać gołym okiem. 

Popularne modele jacuzzi tej klasy cenowej to wanny z kolekcji Hot Spot marki Hot Spring. Wanny spa marki Hot Spring są najczęściej nabywanymi na świecie. Produkty tej marki łączą przystępną cenę i wysoką jakość wykonania, wydajność energetyczną, łatwą pielęgnację wody i estetyczne wzornictwo.

Wanny spa z kolekcji Hot Spot posiadają wbudowany system oczyszczania wody FROG® oraz technologię dozowania Aktywnego Srebra która pozwala na automatycznie dozowanie bromu i minerałów, ułatwiając pielęgnację wody. 

Zobacz przystępne cenowo wanny z hydromasażem marki Hot Spring®

 

Cena jacuzzi klasy premium z solnym systemem pielęgnacji wody

od 50.000 PLN

W miarę poruszania się ku wyższym pułapom cen, jacuzzi z zakresu premium przejawiać będą tendencję do zapewniania lepszych, bardziej satysfakcjonujących i długotrwałych wrażeń płynących z ich posiadania.

Oprócz zagwarantowania użytkownikowi solidnie wykonanych funkcji (na myśl przychodzą liczne dysze, atrakcje wodne i świetlne), jacuzzi ogrodowe oferowane w tym zakresie zaprojektowano i skonstruowano z wykorzystaniem zaawansowanej technologii. Zwykle wynika z tego znaczniejsza niż w przypadku klasycznych wanien spa energooszczędność, która obniża bieżące koszty związane z jej posiadaniem. Jacuzzi tej kategorii najczęściej posiadają bardziej zaawansowane systemy sterowania. W dodatku, mogą one być opcjonalnie oferowane wraz z najnowocześniejszymi systemami pielęgnacji wody, dzięki którym minimalizuje się czas poświęcany dbaniu o urządzenie. Takie komponenty jacuzzi ogrodowego, jak pompy czy grzałka również mogą być wyższej jakości i okres obowiązywania gwarancji jest zwykle dłuższy niż w przypadku wanien spa oferowanych w niższych kategoriach cenowych. 

Możliwość korzystania z Solnego Systemu Pielęgnacji Wody pojawia się również w przypadku modeli klasy premium, takich jak te z kolekcji Limelight® marki Hot Spring. System solny FreshWater® to najprostszy sposób na utrzymanie czystej i klarownej wody nawet przez cały rok.* Zacznij cieszyć się miękką, naturalną wodą bez nieprzyjemnych zapachów. Poświęć mniej czasu na konserwacji wanny spa, a więcej na przyjemności płynące z kąpieli. 

*Na trwałość wanny spa wpływa wiele czynników, takich jak ilość użytkowników i parametry wody. Jeśli woda w spa jest prawidłowo utrzymywana z uwzględnieniem tych czynników, zestaw 3 wkładów FreshWater Salt System utrzyma wodę czystą i klarowną nawet przez cały rok.

Zobacz popularne modele wanien jacuzzi klasy premium od Hot Spring

 

Cena luksusowego jacuzzi z solnym systemem pielęgnacji wody

od 50.000 PLN

Jacuzzi zewnętrzne oferowane w tym zakresie cenowym zapewniają najlepsze możliwe wrażenia płynące z posiadania takiego urządzenia. Na tym poziomie cen decydujesz się na poczynienie większych nakładów "z góry", aby doświadczyć długotrwałej i wyjątkowej przyjemności. Spodziewaj się najniższych z możliwych kosztów energii elektrycznej, minimum prac konserwacyjnych, prostoty obsługi oraz jakości pozwalającej użytkować to spa przez 20 lat, a nawet dłużej! Solne systemy pielęgnacji wody są również dostępne w luksusowych wannach spa.

Modele obecne w tym zakresie cen to sama śmietanka wśród jacuzzi. Oprócz obecnych w nich solidnie wykonanych funkcjonalności, wysokiej jakości komponentów i wytrzymałej konstrukcji, możesz spodziewać się od tych wanien spa również kilku naprawdę super właściwości i innowacji. Unikalne systemy dysz, zapewniające najlepszy hydromasaż; najnowocześniejsze wzornictwo, które stawia jacuzzi w budzące zachwyt centrum uwagi na terenie każdego ogrodu; najnowocześniejszy sposób filtracji, zapewniający wannie spa najczystszą wodę oraz inne innowacje, które wyróżniają ekskluzywne wanny na tle modeli z niższych kategorii.

Najlepsze luksusowe modele, takie jak te z kolekcji Highlife® marki Hot Spring, wyposażone są również w system słonej wody. System słonej wody FreshWater® to rewolucyjne odkrycie w dziedzinie pielęgnacji wody, które jest najprostszym sposobem na utrzymanie czystej, klarownej i naturalnej wody.

Zobacz popularne modele luksusowych wanien spa marki Hot Spring® 

 

Cena jacuzzi pływackiego Swim Spa czyli wanny spa z przeciwprądem

od 110.000 PLN

Wanny spa z nurtem wody to inny rodzaj urządzeń i to nie tylko ze względu na sporo większe wymiary, ale również ze względu na inną zalecaną temperaturę wody, obciążenie czy technologię generowania strumienia wody. Ostateczna cena zależy głównie od tego ostatniego czyli od generatora przeciwprądu tzn. jak duży, równy strumień wody jest on wstanie wygenerować. Im większy strumień, z większą ilością wody (nawet 19tyś litrów wody na minutę w modelach Endless Pools Fitness Systems) tym pływanie będzie przyjemniejsze i będzie można uzyskiwać większe prędkości co może być istotne jeżeli chcemy uzyskać postęp podczas regularnych treningów. Warto rozważyć również opcje z hydrauliczną bieżnią do biegania dzięki której wzmocnimy korpus ciała i jego wytrzymałość bez obciążania stawów kolanowych czy kostki. 

Oprócz określenia klasy generatora przeciwprądu i rodzaju ćwiczeń, kolejną kwestią, która pozostaje do rozstrzygnięcia podczas wyboru modelu jest wielkość oraz ewentualna dodatkowa strefa spa z gorącą wodą. Rozwiązanie 2 w 1 pozwoli jednej osobie trenować lub kilku aktywnie spędzać czas na zabawach w letniej wodzie podczas gdy inni uczestnicy kąpieli mogą korzystać z gorących masaży w strefie hydromasażu. Należy jednak pamiętać że żadne podzespoły takiej wanny nie będą współdzielone ze względu na inną temperaturę wody i tak naprawdę podczas zakupu przyjdzie na zapłacić za dwa osobne urządzenia tylko schowane w jednej konstrukcji.
Wanny spa z najlepszym na świecie generatorem przeciwprądu od Endless Pools znajdują się w naszej ofercie i można je wybrać spośród wszystkich oferowanych wanien spa z przeciwprądem marki Endless Pools. 

Zobacz modele wanien spa z przeciwprądem marki Endless Pools

 

Czynniki wpływające na cenę wanny spa

Teraz, gdy masz już ogólne pojęcie o tym, ile może kosztować jacuzzi, wyjaśnimy niektóre z czynników, które wpływają na cenę wanny spa.

Solidna wanna spa to nie mały wydatek, a dodatkowe opcje i funkcje zwiększają cenę konkretnego modelu. Po zapoznaniu się z ofertami różnych producentów, być może dojdziesz do wniosku, że bardziej podstawowa wanna spa, bez wielu "bajerów", jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Najważniejsze jest jednak, aby uzyskać pełną informacje i podjąć świadomą decyzję. Pomoże Ci to również zrozumieć, dlaczego ceny różnią się w znacznym stopniu i dlaczego czasami nie warto oszczędzać. Ostatecznie jako obeznany kupujący, będziesz w stanie zdecydować sam, jaki typ jacuzzi i rodzaj doświadczenia płynącego z posiadania wanny spa, będzie dla Ciebie najlepszy.

Niektóre z istotnych czynników wpływających na ostateczną cenę wanny z hydromasażem:

  • Rozmiar
  • Funkcje
  • Konstrukcja
  • Jakość
  • Design
     

Prawdopodobnie o tego typu czynnikach wiedziałeś już wcześniej. Oczywiste jest, że lepszej jakości lub większa wanna spa będzie kosztować więcej. Jednakże warto również uwzględnić dodatkowe czynniki, które ostatecznie mogą decydować o cenie urządzenia. Wśród nich znajduje się:

  • Wyposażenie będące składową podstawowej konfiguracji wybranej wanny
  • Rodzaj i zakres świadczonych usług posprzedażowych takich jak serwis gwarancyjny
  • Dodatkowe usługi świadczone przez dystrybutora przy dostawie i montażu

Opcje finansowania

Wielu klientów nie jest świadomych, że dystrybutorzy jacuzzi zewnętrznych często oferują dogodne opcje finansowania. Jeżeli traktujesz zakup wanny z hydromasażem jako inwestycję w zdrowie i kondycję swojej rodziny, możesz wybrać model, który zapewni Ci najlepsze efekty i najdłuższy okres użytkowania. Poprzez sfinansowanie całości lub części ceny zakupu, zyskasz możliwość nabycia modelu, który wyposażony będzie we wszystko, czego potrzebujesz, w zamian za niską miesięczną ratę, na której pokrycie będziesz mógł sobie pozwolić. Porozmawiaj ze swoim sprzedawcą o dostępnych opcjach finansowania zakupu wanny spa. Możesz również odwiedzić naszą zakładkę z opcjami finansowania wanny z hydromasażem, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych możliwościach.

Gdzie mogę uzyskać dokładną cenę konkretnej wanny spa?

Najlepszym sposobem, by uzyskać informacje o modelach, funkcjach, opcjach rozbudowy i cenie danego modelu jest kontakt z naszymi sprzedawcami. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu osobiście lub wirtualnego spaceru po showroomie Hot Spring. Zabierz ze sobą strój kąpielowy i ciesz się możliwością odbycia kąpieli próbnej! Twój opiekun udzieli Ci odpowiedzi na wszelkie pytania - nawet te, które jeszcze nie przyszły Ci do głowy - dotyczące modeli, funkcjonalności, opcji i oczywiście cen