Jak działa dozownik przepływowy Frog® in-line system?

Dozownik przepływowy FROG to urządzenie do uzdatniania wody, które łączy w sobie wygodę i skuteczność działania. Rezultatem jest system dozujący Brom do wody, aby była czystsza i bardziej przejrzysta niż woda po standardowych zabiegach. System ten wymaga mniejszego zużycia chloru i jest łatwiejszy w konserwacji. System jest dostępny do stosowania w wannach spa Hot Spring z kolekcji Hot Spot® spa.

System sam się reguluje w oparciu o potrzeby sanitarne, więc konserwacja jest łatwa! Wystarczy ustawić pokrętło na fabrycznie napełnionych wkładach bromowych i włożyć je do uchwytu dostępnego z góry. Wkład @Frog powoli uwalnia brom, aby odkazić wodę. Uwalnianie bromu jest automatyczne i nie ma potrzeby codziennej lub cotygodniowej konserwacji, co daje Ci spokój. Wkłady wystarczają na okres do czterech tygodni, można użyć dodatkowego wkładu mineralnego ze srebrem, który wymienia się co 4 miesiące, a szokowanie chlorowe jest zredukowane do jednego razu w miesiącu.

Jak zminimalizować szokowanie do zaledwie jednego razu w miesiącu?

Ze względu na unikalną technologię, która automatycznie przekształca rezerwę („brom całkowity”) w brom wolny, tworzenie chloramin jest drastycznie ograniczone, więc nie ma potrzeby szokowania, gdy odczyty chloru całkowitego i wolnego są różne. To tak, jakby dochodziło do automatycznego szokowania podczas tej konwersji. Dlatego zalecamy szokowanie tylko przy wymianie wkładu – mniej więcej co 4 tygodnie.

Czym jest Frog® Smart Technology?

Jest to brom uwalniany automatycznie w czasie, zgodnie z zapotrzebowaniem, więc automatycznie dochodzi do niezbędnej sanityzacji. Dlatego właśnie jest to technologia Smart. Utrzymuje również stały poziom wolnego bromu na poziomie zaledwie 0,5-1,0 ppm dla bardziej miękkiej wody, mniejszej ilości zapachów oraz braku wybielania powierzchni.

W jaki sposób redukowane są zapachy?

Poprzez utrzymanie niższej wartości wolnego bromu niż w przypadku standardowych sanityzatorów dichlorowych (0,5-1,0 ppm w porównaniu do 2-4ppm). Unikalne właściwości systemu Frog ograniczają powstawanie chloramin, które są czynnikami powodującymi nieprzyjemne zapachy i wymagają szokowania w celu ich usunięcia.

Jakie są zalety dozownika przepływowego FROG w porównaniu do innych systemów pielęgnacji wody?

  • Zabija bakterie zużywając 75% mniej chloru* niż metody tradycyjne
  • Zabija bakterie na dwa sposoby dzięki bromowi i srebru (opcjonalny wkład srebra)
  • Redukuje szokowanie tylko do jednego razu w miesiącu; nie ma potrzeby codziennej lub cotygodniowej konserwacji
  • Wkłady działają do czterech tygodni, w zależności od użycia
  • Wkłady aktywnym srebrem wystarczają na okres do czterech miesięcy, w zależności od użytkowania
  • Brak zapachu chloru, nie powoduje odbarwiania strojów kąpielowych
  • Może być połączony z systemem ozonowania FreshWater® Ozone System, aby uzyskać najlepszy efekt w pielęgnacji wody

*W porównaniu z minimalnym zalecanym przez ANSI poziomem chloru w jacuzzi wynoszącym 2,0 ppm.

Aby dowiedzieć się więcej o tej opcji pielęgnacji wody, odwiedź stronę sanityzatora przepływowego FROG® @ease®. Aby dowiedzieć się o wszystkich produktach do pielęgnacji wody, odwiedź naszą stronę z produktami do pielęgnacji wody w jacuzzi. Aby odkryć wszystkie nasze jacuzzi, odwiedź naszą stronę sklepu wanien z hydromasażem.