Co sprawia, że jedne wanny spa są droższe od drugich?

Ceny jacuzzi zewnętrznego różnią się z powodu wielu czynników. Czynniki, które mogą wpływać na ceny wanny z hydromasażem:

1. Efektywność energetyczna wanny spa

Choć wysoce energooszczędna wanna spa jest droższa w zakupie, jednak w dłuższej perspektywie może znacząco zmniejszyć koszty energii. W przypadku większości właścicieli wysoce energooszczędnej wanny koszt wynosi zaledwie od 100 do 200 zł miesięcznie. Użytkowanie ogrodowej wanny spa w chłodniejszym klimacie takim jak jest m.in. w Polsce powoduje że warto wybierać takie modele.

2. Jakość wanny spa

Najwyższej jakości wanna z hydromasażem działa lepiej i dłużej. Wyższy koszt początkowy może przełożyć się na wiele większą liczbę lat użytkowania wanny spa.

3. Konstrukcja wanny spa

Tańsze jacuzzi nie posiadają pięknego wyglądu, funkcjonalności, efektywności energetycznej i komfortu, który oferują wysokiej jakości wanny spa. Uwzględnienie istotnych cech podczas projektowania jacuzzi, takich jak odpowiednio umieszczony podłokietnik lub obudowa zewnętrzna, która minimalizuje straty ciepła, zwiększa wartość wanny spa. 

4. Wielkość wanny spa

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest rozmiar wybranej wanny spa. Małe jacuzzi zewnętrzne wiąże się z mniejszymi kosztami produkcji, przechowywania w magazynie i transportu niż większe wanny z hydromasażem, a więc kosztują również mniej od większych modeli.

5. Funkcje dodatkowe wanny spa

Wybierając dodatkowe akcesoria do jacuzzi i opcjonalne wyposażenie ostateczna cena zakupu ulegnie zmianie. Na przykład, model z solnym systemem pielęgnacji wody i terapeutycznymi dyszami będzie prawdopodobnie kosztował więcej niż model bez tego typu opcji. Możesz wybrać też różne akcesoria, takie jak schody do wanny spa, parasol czy poręcz do jacuzzi w różnych zakresach cenowych. Bezprzewodowy system muzyczny, zaawansowana technologia filtracji wody i łatwy w użyciu system zdalnego sterowania to inne dodatki, które mogą zwiększyć koszt jacuzzi.

Czynniki, które wpływają na koszty utrzymania wanny spa:

Pakiety usług i wsparcie

Dystrybutorzy wanien spa oferują różne dodatkowe pakiety usług, takie jak konsultacje w domu, montaż wanny z hydromasażem, produkty do konserwacji spa lub odpłatne usługi pielęgnacyjne. Wybór któregokolwiek z nich zwiększy ogólną cenę wanny spa.

Dystrybutor wanien spa i reputacja marki

Jeśli zdecydujesz się kupić jacuzzi w centrum budowlanym lub z ogłoszenia, zapłacisz nieco mniej, ale nie będziesz mógł liczyć na jakąkolwiek pomoc sprzedawcy. Kiedy kupujesz renomowaną markę od krajowego dystrybutora, nawiązujesz relację z właściwą osobą, która będzie cię wspierać przed i po zakupie.