Fastlane

Generatory przeciwprądu i bieżnia podwodna do istniejących lub budowanych basenów

Seria Fastlane zapewnia płynny, regulowany prąd pływacki w każdym tradycyjnym basenie przydomowym

Bez zainstalowanego systemu Fastlane próba pływania w tradycyjnym basenie jest frustrująca. Nawroty utrudniają ćwiczenia, trening wytrzymałościowy, a nawet zwykłą radość z pływania.

Dzięki systemowi prądowemu Fastlane Twój basen o dowolnym kształcie zamienia się w oazę rodzinnej aktywności i zabawy. Prąd jest płynny, regulowany i obfity.

 

 

 

Do wybory są dwa modele z serii Fastlane

 

Fastlane® Pro

Fastlane® Pro

Idealny do ćwiczeń i zabawy, generator przeciwprądu Fastlane Pro nadaje basenowi zupełnie nowy wymiar. Teraz możesz przekształcić dowolny basen za pomocą klasycznego przeciwprądu od Endless Pools.

Fastlane® Sport XP

Fastlane Sport XP

Model Sport XP pozwala cieszyć się spokojnym pływaniem! Podobnie jak model Pro, model Sport XP zapewnia również dodatkowy opór podczas ćwiczeń w wodzie i może stworzyć relaksującą „leniwą rzekę”.

Bieżnia podwodna Hydrostride™

Bieżnia podwodna Hydrostride™ to nasza podwodna bieżnia z napędem hydraulicznym, która zamieni każdy basen w wszechstronną domową siłownię. Dostępna w opcji dla większości modeli basenów Endless Pools, podwodna bieżnia pozwala chodzić lub biegać w wodzie bez obciążania stawów.

Bieżnia Hydrostride™

Dlaczego bieganie pod wodą?
Badania pokazują, że w porównaniu do bieżni lądowych, bieżnie podwodne pozwalają:

  • Spalać więcej kalorii.
  • Cieszyć się zwiększonym zakresem ruchu.
  • To także mniej bóli mięśni i obciążeń stawów.
  • Rozpocznij ćwiczenia rehabilitacyjne wcześniej, aby szybciej dojść do siebie.

Ćwiczenia te mogą przynieść znaczne korzyści osobom, które nie są w stanie ćwiczyć na lądzie, czy to z powodu kontuzji, operacji, zapalenia stawów lub innych schorzeń.

 

Podwodna bieżnia Endless Pools – Historia prawdziwa

 

Mistrzowie olimpijscy Alistair i Jonathan Brownlee

Mistrzowie olimpijscy Alistair i Jonathan Brownlee

Od rehabilitacji w basenie Endless Pools do olimpijskiego złota...

Historia o tym jak bracia Brownlee podnieśli się po kontuzjach, aby odnieść historyczne zwycięstwo w triatlonie na igrzyskach olimpijskich w 2012 i 2016 roku.

Luty – zerwanie ścięgna Achillesa, sierpień – złoty medal olimpijski - Taką drogę przebył brytyjski triatlonista Alistair Brownlee w 2012 r. Większość tej drogi przeszedł na bieżni Endless Pools®.


Kiedy uszkodziłem ścięgno Achillesa, pomyślałem, że jak najszybciej muszę znaleźć coś specjalnego, co jak najszybciej pozwoli mi wrócić do formy”, mówi Brownlee, najlepszy triatlonista świata. Emma Deakin, jego fizjoterapeutka, postawiła go na bieżnię podwodną Endless Pools, aby mógł trenować w nieobciążającym środowisku.

„Od kiedy korzystam z basenu Endless Pool moje ścięgno Achillesa nie jest już sztywne. To ogromna korzyść”, mówi Brownlee. „Ten basen to zupełnie coś innego”.


Rzeczywiście, korzyści płynące z trenowania w basenie Endless Pool były tak wielkie, że Deakin postanowiła, że Brownlee będzie kontynuował trening w wodzie aż do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, nawet kiedy mógł już biegać na lądzie. Kiedy przyszedł moment wyścigu – zaledwie pół roku po poważnej kontuzji – Brownlee wyszedł na prowadzenie po pierwszym okrążeniu i nie dał się wyprzedzić już do końca.

 

Bracia Brownlee na podium igrzysk w Londynie 2012

Bracia Brownlee na podium igrzysk w Londynie 2012

 

W 2016 r. obaj bracia przeszli ponownie drogę od kontuzji do podium olimpijskiego, tym razem na igrzyskach w Rio de Janeiro. Alistair miał operację kostki zaledwie 9 miesięcy przed tym wydarzeniem. Jego brat, Jonny, który zdobył srebrny medal w Londynie w 2012 r., wtedy już wychodził na prostą po złamaniu przeciążeniowym w lewej kości udowej. Ich kontuzje nastąpiły w najgorszym momencie, stawiając pod znakiem zapytania ich formę na olimpiadę.

I znów zanurzyli się w basenach Endless Pools, zarówno w celach rehabilitacji, jak i treningu, który w innej formie był niemożliwy. Triatlon w Rio to nieludzka przeprawa, dodatkowo utrudniona wysoką temperaturą i wilgotnością. Nie dziwi więc, że zyskała miano najcięższej dyscypliny w historii igrzysk olimpijskich. Wody opływające plażę Copacabana są znane ze wzburzonych fal, a podczas jazdy rowerem zawodnicy musieli pokonywać wzniesienia o nachyleniu 20 procent.

Bracia Brownlee szybko przepłynęli swój dystans, a potem trzymali się na czele peletonu podczas jazdy rowerem. W biegu osiągnęli mocną przewagę, jakby w ogóle nie mieli żadnych kontuzji. Dopiero na ostatnich 2 kilometrach Alistair wysunął się na prowadzenie i nie oddał go już do mety. Alistair jest pierwszym triatlonistą wśród mężczyzn i kobiet, który zdobył 2 złote medale olimpijskie z rzędu. Od czasu olimpiady w Rzymie w 1960 r. są pierwszymi braćmi, którzy stanęli obok siebie na podium – jeden ze złotem, a drugi ze srebrem. Zalety basenów Endless Pool pomogły braciom dwa razy wspiąć się po medale, co w innym przypadku byłoby niemożliwe. 

 

 

Jesteś zainteresowany modularnymi basenami Endless Pools?

Zostaw dwoje dane aby otrzymać więcej informacji i poznać ceny. (* Pola wymagane)