Serwis i obsługa wanien spa

Światła w mojej wannie spa migają Co mam zrobić?

Zapoznaj się z działem rozwiązywania problemów znajdującym się z tyłu Twojej instrukcji obsługi wanny spa Hot Spring®. Znajdziesz w niej instrukcje krok po kroku, które pomogą Ci rozwiązać typowe problemy. Ten proces rozwiązywania problemów nie wymaga żadnych umiejętności technicznych.

Nie mogę znaleźć pożądanych informacji w instrukcji obsługi. Gdzie jeszcze mogę szukać?

Twój indywidualny opiekun lub serwisant powinien Ci pomóc w tej kwestii, koniecznie zadzwoń do niego! Jako autoryzowany dystrybutor marki Hot Spring® zapewniamy również świetną obsługę infolinii od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 18:00. 

Dlaczego muszę zgłosić się do autoryzowanego dystrybutora, aby uzyskać serwis gwarancyjny?

Autoryzowani dealerzy Hot Spring® posiadają najbardziej aktualne informacje serwisowe i będą świadomi wszelkich zalecanych narzędzi, modernizacji komponentów i technik, aby prawidłowo naprawić twoją wannę spa. Nieautoryzowani dostawcy często używają odnowionych lub przestarzałych części i ich praca kończy się stratą czasu, ryzykiem i utratą pieniędzy.

Gdzie mogę znaleźć instrukcję obsługi do mojej wanny spa?

Możesz pobrać instrukcję obsługi tutaj lub skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta, a my wyślemy Ci drukowaną kopię bez żadnych opłat.

Chcę użyć pływającego dozownika w mojej wannie spa, dlaczego nie zalecacie używać pływającego dozownika?

Pływaki dozują chemikalia do wody w wannie spa 24/7, niezależnie od tego czy są potrzebne czy nie. Kiedy wanna spa jest zamknięta z wyłączonymi dyszami, pływak pozostanie w jednym miejscu w wannie, dozując chemikalia na poziomej powierzchni bezpośrednio pod nim. Ponieważ tabletka nie rozpuszcza się idealnie, jej kawałki opadają i wżerają się w akrylową powierzchnię ścian, pozostawiając szorstką powierzchnię, która nie będzie komfortowa do siedzenia i może uszkodzić kostiumy kąpielowe. Tych szorstkich uszkodzeń nie da się zeszlifować ani usunąć z powłoki. Sprawdź produkty do pielęgnacji wody Hot Spring®


Chcę używać olejków aromaterapeutycznych w mojej wannie spa, ale mój sprzedawca mówi, że to unieważni gwarancję. Czy to prawda?

Hot Spring® nie zaleca używania jakichkolwiek olejków lub soli do kąpieli w waszych wannach spa, ponieważ mają one tendencję do zapychania filtrów i uszkadzania elementów elektrycznych. Używanie tych produktów nie powoduje unieważnienia gwarancji wanny spa, ale wszelkie usługi potrzebne do naprawy wanny z powodu uszkodzeń spowodowanych użyciem niezatwierdzonych środków chemicznych nie są objęte gwarancją. To mogą być kosztowne naprawy, więc w razie braku pewności, zapytaj swojego opiekuna przed użyciem jakiegokolwiek nowego środka chemicznego lub olejku w swojej wannie spa.


Zastanawiam się nad kupnem wanny spa i nie rozumiem różnicy między podłączeniem 230 V a 3-fazowym? Jak mam to sprawdzić?

Pierwszą rzeczą jest określenie, jakie rozmiary wanny spa bierzesz pod uwagę. Niektóre wanny spa nie oferują opcji działania na jednej fazie czyli 230 V. Zależy to również od tego, jak planujesz używać swojej wanny. Zasadniczo, posiadanie spa podłączonego do instalacji trójfazowej oznacza, że dysze i podgrzewacz mogą pracować w tym samym czasie. W przypadku urządzenia 230 V, grzałka nie włączy się ponownie, dopóki nie wyłączysz dysz. Jeśli wasze nowe spa będzie „centrum imprezowym” z kilkoma osobami wchodzącymi i wychodzącymi z wanny spa przez połowę dnia, możecie być bardziej zadowoleni z podłączenia 3-fazowego. Jeśli wasza wanna spa ma być prywatną strefą do wieczornej hydroterapii tylko dla domowników, to podłączenie jednofazowe 230 V będzie w pełni odpowiednie. Należy również rozważyć, czy instalujemy wannę wewnątrz, czy na zewnątrz budynku i czy planujemy korzystać z niej przez cały rok. Ponieważ wiele różnych czynników wpływa na tę decyzję, skontaktuj się ze opiekunem lub ekspertem Hot Spring®, zanim dokonasz decyzji. Chętnie udzielimy informacji, które pozwolą Ci podjąć najlepszą decyzję dotyczącą sposobu korzystania z wanny spa.

Kupiłem używane spa. Czy muszę korzystać z autoryzowanego serwisu Hot Spring®?

Nawiązanie współpracy z krajowym dealerem jest doskonałym sposobem na ochronę wydatku używanej wanny spa. Twój autoryzowany dealer Hot Spring będzie posiadał fabrycznie zalecane komponenty i chemię do pielęgnacji wody, które przedłużą żywotność twojej wanny spa. Posiadają również najnowsze informacje z fabryki dotyczące wszelkich modernizacji komponentów potrzebnych w starszych modeli.

Chcę kupić wannę spa Hot Spring®. Dlaczego muszę kupić ją u krajowego autoryzowanego dealera?

Autoryzowani dealerzy Hot Spring® są zobowiązani przez umowę do dostarczenia i zapewnienia serwisu gwarancyjnego dla wszystkich nowych wanien spa sprzedanych w ich sklepie. Gwarantuje to, że wanna spa nie zostanie uszkodzone w transporcie pomiędzy salonem dealerskim a Twoim domem. Oznacza to również, że dealer będzie dysponował personelem technicznym, który w razie potrzeby będzie w stanie przeprowadzić serwis Twojej wanny spa. Jeśli kupujesz wannę spa Hot Spring gdzie indziej i sprowadzasz ją do siebie, lokalny sprzedawca może naliczyć opłatę za podróż swojego technika do Twojego domu. To, co zaoszczędziłeś w początkowej cenie zakupu, może nie być porównywalne z tym, co być może będzie trzeba zapłacić dealerowi za jego podróż. Koszty podróży dealera do takiej wanny nie są pokrywane przez gwarancję wanny spa.

Chcemy kupić wannę spa, z którego będzie korzystać cała rodzina. Czy z wanny spa może korzystać moje małe dziecko?

To pytanie najlepiej zadać lekarzowi dziecięcemu lub innemu specjaliście medycznemu. Malutkie dzieci są czasami mniej tolerancyjne na kontakt z gorącą wodą, dlatego przed dopuszczeniem małych dzieci do korzystania z wanny spa należy skonsultować to z lekarzem.

Chcemy postawić wannę spa na nieogrodzonej posesji, ale zastanawiamy się czy nie musimy zbudować bramkę, ogrodzenie lub inną konstrukcję wokół wanny. Czy to prawda?

W niektórych krajach jest obowiązek ogradzania prywatnych basenów, żeby zwierzę lub przypadkowa osoba nie wpadła do wody. Nie dotyczy to jednak przenośnych wanien spa. Dodatkowo wszystkie modele marki Hot Spring posiadają pokrywy termiczne z certyfikatem bezpieczeństwa i zamkami zabezpieczającymi przed samodzielnym wejściem dzieci do wanny. 

Moja wanna spa ma 20 lat. Czy mogę jeszcze dostać do niej części?

Tak. Autoryzowany dealer może zamówić części bezpośrednio w Hot Spring®. Jeśli Hot Spring nie ma w ofercie oryginalnego komponentu, zostanie dostarczony komponent zastępczy o takiej samej lub lepszej jakości. Hot Spring może również dostarczyć nową pokrywę dla twojej wanny spa, która będzie idealnie pasować do krzywizn narożników, wymiarów i lokalizacji zamków.

Czy mogę kupić części bezpośrednio od Hot Spring®?

Tylko autoryzowani dealerzy mogą sprzedawać części do wanien spa Hot Spring® bezpośrednio konsumentom. Jednakże, Hot Spring zapewnia pełną gwarancje na zakupione części zamontowane przez autoryzowanych dystrybutorów.

Dlaczego nie mogę znaleźć dokładnej ceny wanny spa?

Cena wanny spa różni się w zależności od opcji wyposażenia, miejsca dostawy i innych czynników. W naszym obszernym artykule na blogu omawiamy i wyjaśniamy dokładnie, dlaczego cena za dokładny model wanny spa wymaga dyskusji z Twoim autoryzowanym sprzedawcą.

Czy lepiej kupić jacuzzi online czy w salonie sprzedawcy?

Kupujący mają wiele możliwości dokonania wyboru zakupu wanny spa dla własnej rodziny. Większość kupujących wanien spa rozpoczyna swoją podróż online, próbując zawęzić wybór. Nie ma w tym nic negatywnego, jednak i tak w ostateczności pewne decyzje będzie trzeba podjąć w ciemno. Korzyści z zakupu wanny spa od certyfikowanego dealera są takie, że często można poprosić o „mokry test” wybranej wanny, który daje możliwość zapewnienia, że znajdziemy model odpowiednio dopasowany do naszego ciała, który ma wygodne siedzisko i odpowiednie dysze do masażu. Ludzie mają różne rozmiary i kształty, a każda wanna ma różne wymiary, różne rodzaje i konfiguracje siedzisk oraz różne rodzaje i jakości dysz strumieniowych do masażu. Wanna spa może być kosztowną inwestycją i byłoby wielkim rozczarowaniem kupić źle dopasowaną i nie spełniającą naszych oczekiwań.

Jak bardzo wzrasta rachunek za prąd mając jacuzzi?

Miesięczne koszty energii elektrycznej przy eksploatacji wanny spa są różne z wielu różnych powodów. Pierwszą rzeczą, którą trzeba rozważyć jest model, jaki chcemy zakupić. Najbardziej energooszczędne wanny spa mają dziś świetne właściwości izolacyjne, a także energooszczędne grzałki i pompy. Izolacja wanny spa może być mierzona za pomocą wartości współczynnika R-value, jak określona rodzajem izolacji. Nasze modele wanien spa Hot Spring® mają jeden z najwyższych dostępnych wartości współczynników izolacji R-value. Kolejną kwestią jest koszt energii elektrycznej w Twojej okolicy, która jest mierzona w kilowatogodzinach (kWh). Każdy lokalny dostawca energetyczny ustala swoje własne stawki, a cena energii elektrycznej w miejscu zamieszkania jest kluczem do zrozumienia, jak bardzo wzrośnie rachunek za energię elektryczną, jeśli uruchomisz swoją wannę spa.

Klimat i średnia temperatura dobowa, gdzie mieszkasz jest również ważnym czynnikiem, ponieważ większość ludzi instaluje swoje wanny spa na zewnątrz. Im chłodniejszy region tym więcej energii elektrycznej będzie potrzebne do utrzymania ciepłej wody. Kolejną kwestią jest to, jak często będziesz korzystać ze swojej wanny spa. Podczas korzystania z wanny spa włączają się dodatkowe pompy zasilające dysze masujące. Dodatkowo pokrywa jest ściągnięta, pozwalając w ten sposób na ucieczkę ciepła do otoczenia. Im częściej Twoja wanna spa jest używana, tym wyższe będą koszty energii elektrycznej. Na koniec, utrzymuj wannę spa przykrytą pokrywą o wysokim współczynniku izolacyjnym, aby zapobiec utracie ciepła. Upewnij się, że Twoja pokrywa jest w dobrym stanie i tworzy szczelne zamknięcie z górą Twojej wanny spa. Wielu właścicieli informuje, że ich miesięczne koszty energii elektrycznej związane z eksploatacją wanny spa wynoszą poniżej 200 złotych.