Miejsca w wannie spa a jej powierzchnia kwadratowa: jak wybrać odpowiednią wielkość jacuzzi

Niezależnie od tego, czy chcesz zamontować wannę spa w swoim ogródku za domem, czy na werandzie, wybór odpowiedniego rozmiaru wanny spa jest ważna decyzją. Na szczęście masz wiele możliwości wyboru. Jednak, aby dobrać odpowiedni rozmiar i konfigurację dla Ciebie i Twojej rodziny, należy pomyśleć o czymś więcej niż tylko o przestrzeni wokół wanny spa. Ważne jest również to, jak będziesz jej używać, kto będzie z niej korzystał oraz na ile osób ma być przeznaczona. Aby ułatwić sprawę, spójrzmy na niektóre wspólne rozmiary wanien spa oraz popatrzymy na pytania, które należy zadać podczas podejmowania decyzji.

Wielkość wanny spa

Istnieje szeroka gama rozmiarów jacuzzi, od sześcioosobowych przeznaczonych dla dużych rodzin, do dwuosobowych z leżankami, które są idealne dla par. Nawet egzemplarze, które mają taką samą liczbę miejsc, mogą czasem znacząco różnić się wielkością. Poniżej znajduje się przykładowe porównanie sześcioosobowych jacuzzi Hot Spring®:

Vanguard®

Strona modelu

Sovereign®

Strona modelu

Podczas gdy kilka centymetrów tu czy tam może nie wydawać się znaczącą różnicą, może to mieć duże znaczenie dla sposobu korzystania z nowego jacuzzi. Należy również pomyśleć o tym, jak rozmiar jacuzzi wpłynie na przestrzeń wokół niego? Czy jacuzzi nie będzie zbyt duże dla danej przestrzeni? Ile miejsca będzie pomiędzy wanną a ścianą? Czy będzie można wygodnie wejść i wyjść z wielu stron, czy tylko z jednej? Czy będzie wystarczająco dużo miejsca, aby przeprowadzić konserwację? Kluczowym czynnikiem do rozważenia jest to, aby było na tyle miejsca, aby można było skutecznie manewrować wokół wanny spa.

Pobierz broszurę, aby uzyskać pełną listę opcji rozmiarów jacuzzi oraz poznaj wszystkie oferty jacuzzi Hot Spring, które są dostępne. Możesz również skorzystać z naszego przewodnika dla kupującego, aby znaleźć idealne jacuzzi, które spełni Twoje potrzeby.
 

Liczba miejsc determinuje rozmiar

Liczba miejsc w jacuzzi jest największym czynnikiem określającym całkowity rozmiar urządzenia. Na przykład, porównaj różnice pomiędzy tymi wannami spa Hot Spring®, począwszy od intymnej wanny dla par po modele zbudowane dla większych grup:

  • TX®, dwuosobowy z leżanką– 174 x 174 x 74 cm (5'8.5" x 5'8.5" x 29”)
  • Beam®, czteroosobowy – 203 x 203 x 84 cm (6'8” x 6'8” x 33”)
  • Grandee®, siedmioosobowe spa – 254 x 231 x 96,5 cm (8'4” x 7'7” x 38”)

Wraz z określeniem liczby miejsc, pomyśl o tym, jaki rodzaj siedziska preferujesz. Wiele modeli jacuzzi jest wyposażonych w stanowisko nazywane leżanką, które pozwala na ułożenie ciała w pozycji leżącej.

Wiele osób uwielbia uczucie możliwości rozciągnięcia się w takim stanowisku wypoczynkowym, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zazwyczaj zajmują one więcej miejsca niż klasyczne siedzisko. Tak więc, będzie trzeba zdecydować, czy chcemy zmaksymalizować liczbę miejsc, czy może ograniczyć je i postawić na komfort.

Głębokość wanny jest kolejnym czynnikiem, który należy rozważyć, próbując znaleźć idealne jacuzzi. Wanny z hydromasażem są dostępne w różnych głębokościach, co może mieć wpływ na wysokość stopnia przy wchodzeniu i wychodzeniu z wanny. Głębokość siedzisk jacuzzi może się również różnić, zapewniając głębszy lub płytszy poziom wody. Dlatego ważne jest, aby zastanowić się, kto będzie najczęściej korzystał z jacuzzi i co jest dla tej osoby lub osób najwygodniejsze.

 

Pytania do rozważenia

Teraz, gdy wiesz więcej na temat możliwości wyboru odpowiedniego siedziska, głębokości oraz wielkości wanien spa, należałoby określić, co jest dla nas najkorzystniejsze. Oto kilka pytań, które warto zadać sobie podczas wyboru odpowiedniego modelu jacuzzi:

  • Gdzie zostanie zainstalowane?
  • Jak dużo miejsca chcę mieć wokół niej?
  • Czy będzie wystarczająco dużo miejsca, aby wykonać wszelkie przyszłe prace konserwacyjne?
  • Ile osób będzie korzystało z jacuzzi?
  • Kto będzie najczęściej korzystał z jacuzzi?
  • Czy chcę mieć leżankę?

Przed zakupem nowego jacuzzi wykonaj kilka pomiarów przestrzeni, w której planujesz zainstalować wannę spa. Właściwy rozmiar wanny spa to ten, który jest najbardziej wygodny i spełnia Twoje potrzeby.

Dlatego najlepszym sposobem, aby upewnić się, że wybierzesz właściwą wannę z hydromasażem, jest wejście do jednej z nich. Odwiedź dealera Hot Spring i wejdź do wanny lub zadzwoń i zaplanuj „test na mokro”, aby uzyskać pełne doświadczenie korzystania z jacuzzi Hot Spring. Ta próba pomoże Ci wybrać odpowiedni rozmiar jacuzzi, poczujesz różnicę między leżanką a pionowym siedziskiem, sprawdzisz różne systemy dysz oraz porównasz system słonej wody z tradycyjnym systemem sanityzacji chlorem.

Aby dowiedzieć się więcej o opcjach dotyczących rozmiarów jacuzzi i układu siedzeń, pobierz broszurę już dziś.