Jakie są wymagania dotyczące instalacji wanny spa?

Zainstalowanie wanny spa na swoim ogródku jest znacznie prostszym procesem niż można sobie wyobrazić. Zasadniczo należy upewnić się, że masz do niego odpowiedni dostęp; solidne, równe miejsce do ustawienia wanny spa, dostęp do elektryczności oraz wąż ogrodowy w bliskiej odległości. Czytaj dalej, aby poznać więcej szczegółów na temat każdego z tych wymagań logistycznych.

Czy miejsce instalacji przenośnej wanny spa jest łatwo dostępne?

W większości przypadków wstawienie wanny spa na podwórko jest dość proste i łatwe. Ekipa dostawcza przywiezie wannę spa do Twojego domu i następnie umieści ją na wózku przeznaczonym do transportu wanien spa. Następnie przewiozą ją na wózku do wybranego przez Ciebie miejsca na Twoim ogródku. Oznacza to, że przejście na Twoje podwórko powinno być na tyle duże, aby można było przewieść wannę spa na wybrane przez ciebie miejsce W niektórych przypadkach, gdy nie ma wystarczająco szerokiego obejścia na podwórko, opiekun może pomóc zorganizować transport w pionie lub dostawę dźwigiem, gdzie wanna spa jest podnoszona nad domem, a następnie opuszczane na wybrane przez Ciebie miejsce na Twoim podwórku. Zapewniamy konkretne planowanie dostaw i instalacji, aby ułatwić sprawę.

Zainstaluj swoją wannę spa na solidnej powierzchni

Solidny podkład betonowy lub wylewka zbrojona to najczęstsze powierzchnie, na których instalowane są wanny spa. Jednakże, w zależności od modelu, którego używasz, wylewka betonowa może nie być konieczna. Dobrą opcją może być podkład zbudowany z kostki brukowej, taras kompozytowy podparty konstrukcją z drewna i żwiru lub modułowa podkładka pod wannę spa wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Porozmawiaj ze sprzedawcą wanien spa o specyficznych wymaganiach dotyczących podkładu dla Twojego modelu wanny spa.

Jakie są wymagania elektryczne dla instalacji wanny spa?

Wanny z hydromasażem Hot Spring wymagają zasilania o napięciu 230V. Jeśli wybierzesz model jednofazowy – często określany jako „230V 16A lub 20A” – wtedy możesz po prostu podłączyć wannę spa do dedykowanego obwodu z odpowiednim bezpiecznikiem i wyłącznikiem różnicowo-prądowym. Jeśli wybierzesz instalacje 3-fazową „3-fazy 230V 16A), to wtedy będzie trzeba współpracować z montażystą wanny, aby upewnić się, że przeprogramuje urządzenie do pracy w takiej instalacji. Sprzedawca może pomóc w zrozumieniu zalet i wad tych dwóch konfiguracji elektrycznych i może wyjaśnić konkretne wymagania elektryczne dla wybranego modelu.

Pielęgnacja wody w wannie spa – Jak napełniać i opróżniać swoje spa

Niektórzy ludzie myślą, że jacuzzi wymagają instalacji wodno-kanalizacyjnej, ale tak nie jest! Wanna z hydromasażem, lub przenośne spa, jest całkowicie samodzielnym zbiornikiem zaprojektowanym, aby zapewnić niesamowite korzyści i wrażenia z hydroterapii. Po zainstalowaniu, po prostu napełniasz swoją wannę spa za pomocą węża ogrodowego. Woda krąży przez instalację hydrauliczną i system filtracji znajdujący się wewnątrz wanny spa. W zależności od tego jak często korzysta się ze swojego spa i jaki system pielęgnacji wody wybrano, będzie trzeba opróżnić i napełnić wannę nawet kilka razy w roku. Dowiedz się, jak przedłużyć żywotność wody do 12 miesięcy lub dłużej dzięki systemowi FreshWater® Salt System.

Twój sprzedawca powinien mieć duże doświadczenie w oferowaniu wanien spa Hot Spring i prawdopodobnie miał do czynienia z wieloma skomplikowanymi instalacjami. Jest to jeden z powodów, dla których zalecamy zakup jacuzzi od krajowego dealera, który może pomóc w procesie dostawy i instalacji.