Jakich zabiegów konserwacyjnych będzie wymagała moja wanna spa?

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się nie kupować wanny spa jest to, że martwią się jej utrzymanie. Cóż, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, wanny spa przeszły długą drogę, jeśli chodzi o postępy w konserwacji i pielęgnacji wody! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak łatwo jest posiadać i cieszyć się własną wanną z hydromasażem.

Obudowa z drewna syntetycznego – praktycznie zero potrzebnego czasu

Dziesiątki lat temu obudowy wanien spa były zazwyczaj budowane z drewna czerwonego lub cedru. Te prawdziwe drewniane konstrukcje, pomimo tego, że były piękne, brudziły się i musiały być uszczelnione regularnie. Wymagało to od właściciela spa czasu i wysiłku. Obecnie większość wanien spa jest zbudowana z syntetycznego sidingu, który można łatwo oczyścić i nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji.

Pielęgnacja wody w wannie spa – tylko 5 min/tydzień

Nie obawiaj się! Bycie właścicielem wanny spa nie wymaga doktoratu z chemii! Pielęgnacja wody w jacuzzi przeprowadzana jest sporadycznie i przebiega w kilku prostych krokach – zrównoważ wodę przy instalacji wanny i upewnij się, że przed każdym użyciem istnieje pewna ilość środka sanityzującego. Z nowymi osiągnięciami w dziedzinie pielęgnacji wody, można drastycznie zredukować ilość czasu spędzanego na dodawaniu chemikaliów do jacuzzi, a także zredukować tygodniową konserwację do prostego zanurzenia paska testowego raz w tygodniu. Twój sprzedawca wanien spa jest ekspertem w tej dziedzinie i może pokazać Ci, jak szybka i łatwa może być pielęgnacja wody.

Dbanie o filtry do wanny spa – 15 min/miesiąc

Twoja wanna spa będzie miała od 1 do 5 filtrów, które muszą być czyszczone od czasu do czasu. Zalecamy płukanie filtrów raz w miesiącu, a głębokie czyszczenie (wymagające moczenia ich w roztworze) przeprowadzać co kilka miesięcy. Hot Spring® oferuje ekskluzywne filtry Tri-X®filters, które nadają się do mycia w zmywarce, aby proces czyszczenia był jeszcze prostszy i wygodniejszy.

Opróżnianie i uzupełnianie wody w wannie spa – tylko raz w roku

Po częstym korzystaniu z wanny spa, przyjdzie czas, że woda nie będzie już tak krystalicznie czysta, jak kiedyś. Jeśli woda była zrównoważona i postępowało się zgodnie z zalecanymi krokami dotyczącymi pielęgnacji wody, to może oznaczać czas na opróżnienie wanny spa, napełnienie jej i rozpoczęcie procesu pielęgnacji od nowa.

Jeśli wybierzesz jacuzzi z odpływem podłogowym, proces opróżniania jest bardzo prosty. Wystarczy zdjąć zaślepkę z odpływu, podłączyć wąż ogrodowy i otworzyć zawór spustowy. Po spuszczeniu wody z wanny, teraz jest świetny czas na wyczyszczenie powłoki wanny. (Upewnij się, że używasz produktu specjalnie zaprojektowanego do czyszczenia niecki, ponieważ nie można stosować ostrych chemicznych środków czyszczących) Po opróżnieniu i oczyszczeniu wanny spa, należy zamknąć odpływ i ponownie napełnić wannę za pomocą węża ogrodowego. Wtedy trzeba będzie poczekać na ponowne podgrzanie wody.

Cały ten proces może trwać nawet cały dzień, w zależności od wielkości jacuzzi. Jeśli korzystasz z tradycyjnej pielęgnacji wody, to prawdopodobnie będzie trzeba opróżnić i napełnić wannę spa od 3 do 4 razy w roku. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność wody w swojej wannie spa nawet do 12 miesięcy, to wybierz wannę wyposażoną w solny system pielęgnacji wody FreshWater® Salt Water System, oczywiście pamiętając o prawidłowej obsłudze. Decydując się na powyższy system pielęgnacji wody zredukujesz ilość opróżniania i ponownego napełniania wanny do zaledwie jednego razu w roku.