Jaki jest średni koszt przeniesienia jacuzzi?

Czy myślisz o przeniesieniu swojej wanny na górny taras domu, aby skorzystać z lepszego widoku? A może rozważasz przeniesienie wanny spa do innej części domu? Może planujesz przenieść swoją wannę do nowego miasta. Byłby to świetny sposób na relaks, pomimo stresu związanego z przeprowadzką.

Niezależnie od tego, co jest powodem tej zmiany, musisz wiedzieć, jak zarządzać przeniesieniem swojego spa możliwie jak najbardziej skutecznie, bezpiecznie oraz tanio. Wanny z hydromasażem mogą być zbyt ciężkie i niewygodne, aby przenieść je samodzielnie. Na pewno nie chcielibyśmy, aby ktoś się zranił przy przenoszeniu wanny lub aby doszło do uszkodzenia samej wanny. Najlepszy sposób na bezpieczne przeniesienie wanny z hydromasażem jest pozostawienie tego profesjonalistom. Dobrą wiadomością jest to, że koszt przeniesienia wanny spa nie jest w cale wygórowany. Jeśli okaże się to niemożliwe, można nawet wymienić swoją starą, dużą wannę spa na rabat na nową, mniejszą wannę.

Czego się spodziewać: średni koszt przeniesienia wanny spa

Jeśli szukasz profesjonalistów od przenoszenia wanien spa, skontaktuj się z lokalnym dealerem, usługodawcą związanym ze sprzedawcą lub niezależną firmą transportową Cena będzie się różnić ze względu na trudność przeprowadzki. Przeniesienie spa, zwłaszcza na wyższą wysokość zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, taki jak dźwig, to cena będzie również wyższa i może być naliczana za godzinę. Z kolei przeprowadzka przez płaską, równą powierzchnię, np. z podwórka na patio, to zazwyczaj jedna stawka ryczałtowa.

Przeniesienie wanny spa na wybrane miejsce

Zazwyczaj średni koszt przeniesienia wanna spa wynosi 600 do 1400 złotych, ale to znowu zależy od wielu zmiennych i trudności zaangażowanych. Na przykład, jeśli jacuzzi będzie trzeba przenieść przez wiele niewygodnych przestrzeni, mogą obowiązywać dodatkowe opłaty. Cena, której możesz się spodziewać, jest również bardzo zmienna w zależności od miejsca zamieszkania.

Przeniesienie wanny spa w inne miejsce zamieszkania

W przypadku przeprowadzek za granicę kraju nie ma ustalonej ceny ze względu na różnice w odległościach. Wielu dealerów nie oferuje usługi przeprowadzki poza kraj działalności. Mogą jednak skierować Cię do niezawodnego serwisu.

Kiedy zadzwonisz do tej firmy zajmującej się przeprowadzkami, prawdopodobnie przedstawią Ci odpowiednią ofertę, niezależnie od tego, czy przenosisz się na niewielką odległość, czy na drugi koniec Europy. Jeśli przeprowadzasz się do sąsiedniego kraju, Twoją opcją jest firma zajmująca się przeprowadzkami, która specjalizuje się w przeprowadzkach lądowych. Firmy te mogą obliczyć cenę przeniesienia Twojego spa wraz z resztą Twojego dobytku. W każdym bądź razie, przeniesienie Twojego spa na większe odległości wiąże się z większą ilością zmiennych niż przeniesienie jej lokalnie.

Czy koszty różnią się w zależności od województwa?

Chociaż średni koszt przeniesienia jacuzzi może się zmieniać w zależności od lokalizacji, nie jest kalkulowany według województwa lub regionu.

Różnica między dwoma szacunkami może wynikać z wielu czynników. Czas przejazdu może odgrywać rolę, jak również trudności z poruszaniem się w wysokich budynkach i kamienicach w porównaniu domów na wsi, gdzie ogólniej jest więcej przestrzeni. Chociaż trudno jest dojść do jednoznacznych wniosków na temat średniego kosztu przeniesienia wanny spa w całym kraju, to w przypadku terenów o dużej gęstości zaludnienia, gdzie istnieje więcej przeszkód do pokonania, zapłacimy więcej, niezależnie od tego, czy będzie to transport miejscowy, czy międzymiastowy.

Co muszę zrobić, aby przygotować się do przeniesienia moje wanny spa?

Przed przeniesieniem wanny spa należy ją odłączyć od zasilania oraz opróżnić ją z wody. Większość firm zajmująca się przeprowadzkami nie obejmuje w swoich usługach opróżniania i odłączania wanien, chociaż istnieją wyjątki. W przypadku transportu wanny spa na znaczną odległość – np. do innego województwa – dobrze jest, aby wcześniej samemu spuścić wodę i pozwolić, aby wanna wyschła. Dzięki temu objedzie się bez nieprzyjemnych niespodzianek podczas transportu, np. wycieku uwięzionej wody i zalania innych rzeczy w transporcie.

Dokładne opróżnienie spa jest mniej ważne w przypadku miejscowego przenoszenia spa. Jeśli lokalna firma zajmująca się przeprowadzkami oferuje usługę opróżniania i odłączania wraz z usługą transportu, to nie krępuj się i z niej skorzystać.

Co się stanie, jeśli ktoś upuści moją wannę spa?

Jedną z obaw, jakie można mieć rozważając przeniesienie spa jest to, że zostanie ono uszkodzone podczas transportu. Choć jest to możliwe, nie ma powodów do obaw. Licencjonowana firma jest zobowiązana przez prawo do posiadania ubezpieczenia, które pokryje przynajmniej część Twojego mienia w przypadku uszkodzenia. Wiele z nich oferuje również dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje pełną wartość Twojego mienia. Jeśli organizujesz przeniesienie swojej wanny spa przez dealera, mają oni ekipy dostawcze, które są podobnie ubezpieczone i posiadają odpowiednią politykę ubezpieczeniową, dzięki temu możesz mieć pewność, że w razie uszkodzenia Twojej wanny spa podczas transportu na pewno dojdzie do rekompensaty.

Aby uzyskać dostęp do pełnego dostępu do ubezpieczenia, należy wcześniej zapytać o to dealera. Należy również zrobić zdjęcia, aby dokładnie udokumentować stan spa przed przeprowadzką. Podczas gdy to dodatkowe przygotowanie może być kłopotliwe, to warto jednak poświęcić na to trochę czasu i być spokojnym w razie wypadku.

Czy przeniesienie wanny spa we wszystkich przypadkach jest zawsze korzystne?

Istnieją pewne powody, dla których możesz nie chcieć przenieść swojego spa. Wanna spa może zwiększyć wartość Twojego domu. Jeśli sprzedajesz swój dom, możesz chcieć zostawić tam swoje jacuzzi, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym dla kupujących. Jeśli Twoja wanna spa ma więcej niż kilka lat, może brakować niektórych innowacji technologicznych i funkcji nowszych modeli. Możesz chcieć zaoszczędzić na kosztach przeprowadzki i zamiast tego włożyć pieniądze w kierunku nowej uaktualnionej wanny z najnowszymi funkcjami. Jeśli pozostajesz w swoim domu lub przenosisz się do innego domu w tym samym mieście, możesz być w stanie zaoszczędzić zarówno na kosztach przeniesienia swojego spa, jak i na cenie nowego spa w tym samym czasie.

Jaką kwotę otrzymam, jeśli wymienię moją wannę spa na nową?

Oferujemy możliwość bezpłatnego odebrania Twojego aktualnego jacuzzi przy zakupie nowego. Jeżeli posiadasz starą wannę Hot Spring zaoferujemy Ci również pewną kwotę, co pozwala zaoszczędzić na kosztach przeniesienia, lub zaoferujemy zniżkę na zupełnie nową wannę spa lub akcesoria.

Połączenie oszczędności może być całkiem imponujące: do czterech tysięcy złotych lub więcej, w zależności od miejsca zamieszkania. Jedyne, co trzeba zrobić, aby w pełni wykorzystać tę okazję, to skontaktować się z nami.

Hot Spring® jest jedną z najlepszych marek wanien spa i jacuzzi na świecie z siecią dealerów we wszystkich pięćdziesięciu stanach w USA i ponad siedemdziesięciu krajach świata. Kiedy planujesz zamianę, lokalny dealer Hot Spring może pomóc w przeniesieniu Twojego jacuzzi, skierować cię do specjalisty od przeprowadzek, lub zaoferować wymianę Twojej wanny spa na zupełnie nową.