Jaki jest najlepszy system pielęgnacji wody do wanny spa?

Podczas wyboru wanny spa można zauważyć, że wielu producentów jacuzzi ogrodowych oferuje różne rodzaje systemów pielęgnacji wody, dzięki czemu możemy wybrać produkt, który pasuje do naszego codziennego stylu życia i budżetu. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o pielęgnacji wody w wannie spa, prawdopodobnie możesz poczuć się przytłoczony możliwościami wyboru. W rzeczywistości jest to znacznie prostsze niż myślisz. Pozwól nam przedstawić Ci trzy główne metody podejścia do pielęgnacji wody.

Trzy podejścia do pielęgnacji wody w jacuzzi ogrodowym

Tradycyjna pielęgnacja wody w wannie spa

Tradycyjna pielęgnacja wody w spa jest najbardziej podręcznikowym podejściem, a także najmniej kosztownym. Tradycyjna pielęgnacja wymaga od właściciela spa ręcznego dodawania zatwierdzonego środka sanityzującego do wanny spa raz w tygodniu i przed każdym użyciem. Zalecamy zakup tego typu produktów od autoryzowanego dystrybutora wanny spa, aby upewnić się, że otrzymujesz produkty najwyższej jakości i używasz tylko produktów, które są zatwierdzone dla danego modelu wanny z hydromasażem. To, ile wysiłku będzie generować taki sposób dbania o wodę, zależy od tego, jak często właściciel będzie jej używać. W przypadku regularnego użytkowania jacuzzi ogrodowego, należy sprawdzać wodę w wannie spa za pomocą paska testowego za każdym razem, gdy używamy spa. Wybrany sprzedawca wanien pomoże Ci w wyborze produktów do utrzymania wody w czystości.

Przy tradycyjnej pielęgnacji wody w spa zazwyczaj stosuje się jeden z dwóch środków sanityzujących - chlor lub brom. Są to podstawowe substancje, które zabijają bakterie i wirusy oraz zapobiegają rozwojowi glonów. Poziom chloru powinien pozostawać w przedziale od 3 do 5 cząstek na milion. NIE warto jednak używać trójchloru, żadnego rodzaju skompresowanego bromu lub chloru, kwasu lub jakiegokolwiek rodzaju środka sanityzującego, który nie jest zalecany dla danego modelu wanny z hydromasażem.
 

Ozon z metodą tlenową i jonami srebra

Ozon z metodą tlenową i jonami srebra jest nieco droższy w eksploatacji niż tradycyjna pielęgnacja wody. Wymaga jednak nieco mniej zaangażowania od właściciela spa. Główną korzyścią jest krystalicznie czysta woda w wannie z bardzo małą ilością chloru.

Podejście uważane dawniej za znaczącą innowację stało się dostępne w branży wanien spa. System ten łączy silne utleniacze - ozon i aktywny tlen - z jonami srebra w celu zmniejszenia zapotrzebowania na chlor. Niektóre jacuzzi ogrodowe standardowo wyposażone są w generator ozonu, podczas gdy inne oferują ozon jako dodatkowe wyposażenie. Generator ozonu stale uwalnia małe pęcherzyki ozonu do wody. Wkład z jonami srebra następnie automatycznie uwalnia jony srebra do wody, które hamują rozwój bakterii. Zadaniem właściciela wanny spa jest dodawanie tabletek aktywnego tlenu do wanny spa przy każdym użyciu oraz niewielkiej ilości chloru raz w tygodniu. Wkład z jonami srebra powinien być wymieniany co trzy miesiące, a generator ozonu co około 4-5 lat.

Solne systemy pielęgnacji wanny spa

Stanowiące najdroższą opcję solne systemy automatycznie generują potrzebny środek sanityzujący, dzięki czemu pielęgnacja wody jest znacznie łatwiejsza. W zależności od rodzaju wybranego systemu wody słonej, istnieje wiele innych dodatkowych korzyści do rozważenia - w tym lepiej odczuwalna i dłużej utrzymująca się czysta woda w wannie spa.

Tego typu systemy do pielęgnacji wody są stosowane w basenach od dziesięcioleci, ale solne systemy do wanny spa stały się popularne dopiero w ostatnich latach. W każdym takim systemie, elektrody wykonują elektrolizę, aby zamienić sól w środek sanityzujący.

Podczas korzystania z systemu solnego, właściciel jacuzzi nadal musi kontrolować wodę w spa i zanurzać pasek testowy, aby określić poziom intensywności działania systemu. Ogniwo elektrody będzie tworzyć środek sanityzujący automatycznie, więc właściciel spa poświęca znacznie mniej czasu na pielęgnację wanny spa. Ogniwo należy jednak wymieniać w regularnych odstępach czasu, które różnią się w zależności od rodzaju posiadanego systemu.

Nowy system solny FreshWater® został zaprojektowany tak, aby pielęgnacja wody była jak najprostsza. Dostępny we wszystkich wannach spa z kolekcji Highlife® i Limelight® marki Hot Spring® ten łatwy w użyciu system solny eliminuje zmartwienia związane z utrzymaniem czystej, klarownej i odkażonej wody w wannie spa przez cały rok.* Przy niewielkiej ilości soli w wodzie, system automatycznie generuje chlor, dzięki czemu spędzamy mniej czasu na odmierzaniu i dodawaniu środków chemicznych. Ten unikalny system sprawia, że posiadanie wanny spa staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek, ponieważ eliminuje zmartwienia związane z pielęgnacją wody. 

*Na trwałość wanny spa wpływa wiele czynników, takich jak ilość użytkowników i skład chemiczny wody. Jeśli woda w spa jest prawidłowo utrzymywana z uwzględnieniem tych czynników, zestaw 3 wkładów FreshWater Salt System utrzyma wodę czystą i klarowną nawet przez cały rok bez konieczności jej wymiany.

Twój lokalny dystrybutor spa powinien być ekspertem w dziedzinie pielęgnacji wody w jacuzzi zewnętrznym; może on przeprowadzić Cię przez proces uruchamiania wanny spa i wyjaśnić, co musisz zrobić, aby utrzymać wodę w czystości. Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, możesz postawić na sprawdzone i niezwykle tradycyjne podejście lub bardziej zaawansowane opcje zaprojektowane z myślą o ułatwieniu życia i zapewnieniu wyjątkowych doświadczeń posiadania ogrodowego spa.