Jaka jest różnica między wanną spa, spa, wanną z hydromasażem, a jacuzzi?

Terminy „wanna spa”, „przenośne spa”, „wanna z hydromasażem” i „jacuzzi” są często używane zamiennie do opisania trzech bardzo różniących się od siebie produktów – wbudowanych w ziemię minibasenów spa, wolnostojących wanien spa i łazienkowych wanien z hydromasażem. Poniżej przedstawimy kilka wyjaśnień dotyczących różnic i nomenklatury.

Minibasen spa wbudowany w ziemię

Termin basen spa jest często używany do opisania spa wbudowanego w ziemię. Tego typu spa to nic innego jak zbiornik wodny wbudowany w ziemię, podobnie jak basen. W przypadku montaży przydomowych, wbudowany w ziemię minibasen spa zwykle dołącza się do przydomowego basenu. Można je również spotkać w hotelach i w basenach miejskich. Tego typu spa mają zazwyczaj ławkę i kilka dysz wbudowanych na obwodzie. Długo się nagrzewają i wymagają sporej ilości energii, aby utrzymać ciepło.

Przenośne jacuzzi

Określenie jacuzzi jest zwykle używane w odniesieniu do naziemnych, niezwiązanych z podłożem wanien spa. Taka wanna spa lub inaczej przenośne spa jest całkowicie samodzielnym zbiornikiem. Cała hydraulika, jak również elektryczny system sterowania i inne komponenty, są wbudowane wewnątrz obudowy wanny. Oznacza to, że nie jest wymagana instalacja hydrauliczna. Wanna spa jest wypełniana wodą z węża ogrodowego, może być opróżniona w każdej chwili, a nawet może być przeniesiona do nowego domu, jeśli będzie wymagana przeprowadzka.

Jedną z najlepszych rzeczy w takich wannach spa jest ich zdolność do utrzymywania ustawionej temperatury. Dzięki postępowi w technologii, możesz ustawić wybraną temperaturę i oczekiwać, że Twoje spa będzie gorące i gotowe do użycia w każdej chwili. Nie musisz czekać aż wanna się nagrzeje.

Słowo wanna spa może obejmować zarówno bardzo proste modele z kilkoma dyszami jak i bardzo zaawansowane wersje z bardzo dużą liczbą dysz i funkcji. Wanny spa przeszły długą drogę i ogólnie oferują znacznie lepsze doświadczenia niż w przypadku wkopanych w ziemię minibasenów spa, ponieważ są one bardziej wygodne, bardziej energooszczędne, łatwiejsze w pielęgnacji i zapewniają lepszy masaż.

Wanna z hydromasażem

Poolspa® czy Jacuzzi® są nazwami marek, które czasami są błędnie używana jako termin ogólny. Słowo „jacuzzi” jest często słyszane w odniesieniu do strefy basenu z funkcją masażu, wanien z hydromasażem, przenośnych wanien spa lub bali ogrodowych. Bracia Jacuzzi jako pierwsi wprowadzili podwodny strumień i nazwali go strumieniem jacuzzi. Jacuzzi® jest dziś znakiem towarowym zarówno dla wanien łazienkowych, jak i przenośnych wanien spa – ale ponieważ Jacuzzi® jest nazwą marki, warto pamiętać, że nie każda balia z hydromasażem lub dyszami jest produktem Jacuzzi®.