Jak zmniejszyć twardość wody w mojej wannie spa?

Kiedy zmniejszysz twardość wapniową w Twoim jacuzzi, woda w odczuciu na Twojej skórze będzie jedwabiście miękka. Możesz również cieszyć się wodą, która wystarcza na dłużej, dzięki czemu wydłużyć czas między kolejnym spuszczaniem i uzupełnianiem wody. Zmniejszając twardość wapniową możesz pomóc chronić ważne elementy wanny spa, np. takie jak pompy strumieniowe czy grzałki, które mogą zostać uszkodzone, gdy pojawi się kamień.

Jeśli poziom twardości wody w twojej wannie spa jest wyższy niż 75 części na milion (75 ppm), to w takim przypadku worek odwapniający Vanishing Act stanowi idealnym środek do zredukowanie twardości wody do dopuszczalnych zakresów.

Aby użyć worka Vanishing Act, wykonaj następujące kroki:

  • Najpierw przepłucz Vanishing Act pod bieżącą wodą, aż woda będzie czysta. Następnie umieścić worek w jacuzzi, może wystąpić lekka zmiana koloru wody, którą będzie można łatwo usunąć.
  • Umieść Vanishing Act płaską stroną do dołu nad przewodem zasysającym wodę do grzałki (w miejscu na stopy). Po 10 do 12 godzinach odwróć worek i ponownie umieść go w tym samym miejscu. Po upływie łącznie 24 godzin usuń i wyrzuć go. W międzyczasie można korzystać z jacuzzi, ale należy pamiętać, aby preparat znajdował się nad przewodem zasysającym wodę do grzałki (w miejscu na stopy).

Należy również pamiętać, że twardości wody może wzrosnąć wraz z uzupełnianiem wody. Pamiętaj o regularnym mierzeniu poziomu twardości wapniowej i używaj Vanishing Act, aby upewnić się, że poziom twardości mieści się w odpowiednim zakresie, tj. 25-75 ppm.

W przypadku wody z twardością wapniową powyżej 150 ppm, zalecamy użycie naszego przenośnego zmiękczacza wody lub zamówienie naszych techników do uzdatnienia i napełnienia wanny spa.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używania preparatu Vanishing Act, skontaktuj się ze swoim opiekunem Hot Spring, a pomoże Ci z przyjemnością.