Jak często należy wymieniać wodę w wannie spa?

Jeśli interesuje Cię zakup nowego jacuzzi, to prawdopodobnie badasz wszystko na temat reputacji marki oraz posiadania wanny spa. Jedną z rzeczy, która może być najbardziej interesująca jest to, jak często trzeba będzie zmieniać wodę w Twoim jacuzzi. Opróżnianie i uzupełnianie wody w wannie spa będzie ważnym aspektem posiadania jacuzzi.

Wiele wanien spa wymaga opróżnienia i ponownego napełnienia co trzy do czterech miesięcy z powodu nagromadzenia się chemikaliów. Czas zależy jednak od wybranego systemu pielęgnacji wody oraz od przyzwyczajeń użytkownika. Wymiana wody w jacuzzi jest czasochłonnym zadaniem, dlatego konieczności robienia tego co kilka miesięcy może spowodować, że spowodować, że wiele osób zastanowi się dwa razy zanim zakupi jacuzzi. Ale za to mamy dobrą wiadomość: Firma HotSpring® wprowadziła właśnie system pielęgnacji wody, który utrzymuje wodę w jacuzzi w czystości i gotowości do użycia przez okres do roku przy normalnym użytkowaniu.

Nowy system solny FreshWater® Salt System* to system oparty na tytanowym wkładzie, który generuje chlor z soli w precyzyjnie odmierzonych ilościach. Jeden wkład utrzymuje niski poziom chloru w Twoim jacuzzi, utrzymując czystą, zmiękczoną wodę przez okres do czterech miesięcy. Pielęgnacja wody jest czymś, co można łatwo zarządzać samodzielnie, a przy normalnym użytkowaniu, woda w jacuzzi będzie zdatna do korzystania do 12 miesięcy, zanim trzeba będzie ją opróżnić i ponownie napełnić jacuzzi świeżą wodą. To innowacyjne podejście do pielęgnacji wody w jacuzzi jest dostępne we wszystkich wannach Hot Spring Highlife® Collection oraz Limelight® Collection.

Freshwater® Salt System – prostsza pielęgnacja wody

Tradycyjne systemy pielęgnacji wody mogą stanowić wyzwanie dla właścicieli jacuzzi, ponieważ środki sanityzujące muszą być wprowadzane do wody ręcznie. W rezultacie dodawanie odpowiednich ilości może być zgadywanką. To w dużej mierze zależy od osądu właściciela, kiedy dodać chlor lub szokować jacuzzi, aby utrzymać je w czystości. Jeśli paski testowe wskazują, że w wodzie jest zbyt mało chloru, należy dodać go więcej. Alternatywnie, jeśli istnieje zbyt dużo chloru, nie ma innego wyboru, jak tylko czekać na jego rozproszenie. Ciągłe dodawanie chloru powoduje jego nagromadzenie, co oznacza częstsze podmiany wody.

FreshWater® Salt System to prosty sposób na utrzymanie czystej, klarownej i odkażonej wody w jacuzzi przez cały rok. Z niewielką ilością soli w wodzie, system generuje naturalny chlor automatycznie, przez co spędza się mniej czasu na mierzeniu i dodawaniu chemikaliów.

Panel kontrolny wanny informuje o potrzebach systemu i ma możliwość kontroli poziomu działania za pomocą przycisku. System oferuje:

  • Fabryczną integracje bezpośrednio z Twoją wanną. FreshWater® Salt System jest zintegrowany z instalacją hydrauliczną wanny. Nie ma więc żadnych części do zainstalowania, złamania lub zgubienia, jak w przypadku systemów solnych oferowanych jako akcesorium.
  • Konstrukcja oparta na wymiennych kartridżach. Sól, która generuje chlor jest przetwarzana w tytanowym kartridżu, co eliminuje potrzebę szacowania lub mierzenia ilości potrzebnego chloru oraz możliwość nadmiernego lub niedostatecznego chlorowania. Gdy nadejdzie czas wymiany wkładu, na panelu sterowania pojawi się komunikat.
  • Kontrola poziomu generowania chloru za pomocą przycisku. Kiedy potrzebujesz zwiększyć poziom chloru w wodzie, zostaniesz o tym powiadomiony przez panel kontrolny jacuzzi.

Aby utrzymać czystą wodę, wystarczy wymieniać odporny na korozję wkład co około cztery miesiące, bezpośrednio z górnej części niecki wanny. Proces trwa tylko dwie minuty i nie ma potrzeby wzywania technika.

FreshWater® Salt System utrzymuje świeżość wody w spa do roku przy normalnym użytkowaniu. To nie tylko oszczędza czas na konserwacji jacuzzi, pozwalając przy tym cieszyć się codzienną hydroterapią i wszystkimi korzyściami emocjonalnymi, które pochodzą z posiadania jacuzzi, ale także pomaga oszczędzać wodę.

Rzadziej wymieniaj wodę w jacuzzi dzięki FreshWater® Salt System

Żywotność wody może być skrócona, gdy jacuzzi jest intensywnie użytkowane lub gdy do wody wprowadzana jest duża ilość olejków. Dotyczy to oczywiście każdego systemu pielęgnacji wody. Więc rozważ następujące rzeczy:

  • Usuń ze skóry balsamy do opalania, kosmetyki, perfumy i resztki mydła. Duża ilość olejków może stworzyć film na wodzie w jacuzzi i spowodować konieczność częstszej wymiany wody
  • Zmyj pot przed skorzystaniem z wanny spa. Chęć wykąpania się po ciężkim treningu to nic nowego, ale lepiej jest wziąć szybki prysznic i zmyć resztki potu przed skorzystaniem z jacuzzi
  • Ogranicz intensywne użytkowanie. Im więcej osób przebywa w wannie spa, tym więcej zanieczyszczeń dostaje się do wody

Dzięki systemowi FreshWater Salt System – naszemu najlepszemu systemowi solnemu dla domowych wanien spa – możesz korzystać ze swojego jacuzzi codziennie, aby cieszyć się ze wszystkich korzyści płynących z zanurzenia się w gorącej wodzie, bez wkładania dużego wysiłku w pielęgnację wody.

FreshWater Salt System został stworzony z myślą o oszczędzaniu wody

Napełnianie jacuzzi trzy lub cztery razy w roku równa się znacznemu zużyciu wody. Dodatkowo, podgrzewanie nowej wody do idealnej temperatury za każdym razem wymaga zużycia energii. W Hot Spring uważamy, że oszczędność wody jest ważną rzeczą. W rzeczywistości, jednym z głównych czynników stojących za projektowaniem systemu FreshWater® Salt System była oszczędność wody.

Zmniejszenie potrzeby opróżniania i ponownego napełniania jacuzzi nie tylko pomaga zaoszczędzić zużycie wody, ale również pomaga zaoszczędzić energię – znacznie rzadziej będzie trzeba podgrzewać wodę „od nowa”. Dodatkowo, zawsze możesz ponownie wykorzystać wodę z Twojej wanny spa, np. do nawadniania roślin czy mycia samochodu. Musisz tylko przestać generować chlor i pozwolić wodzie odstać kilka dni w przykrytym jacuzzi.

Pierwsze napełnienie wanny wodą, która pozostanie zdatna do kąpieli na bardzo długo

Pierwszym krokiem po zakupie i instalacji nowej wanny Spa jest jej napełnienie czystą wodą. Urządzenie Clean Screen® Pre-Filter podłączane bezpośrednio do węża ogrodowego, filtruje z wody metale, takie jak miedź i żelazo. Dzięki temu związki organiczne i garbniki nie przedostają się do Twojego jacuzzi. Wapno z wody może być usunięte za pomocą preparatu do usuwania wapna Vanishing Act® Calcium Remover. Rozpoczęcie pierwszego dnia z czystą i zmiękczoną wodą stanowi dobry krok w kierunku prawidłowego użytkowania wanny spa.

Ważne jest również, aby testować zawartość fosforanów w nalewanej wodzie za pomocą pasków testowych FreshWater Phosphate Strips. Fosforany przyczyniają się do wzrostu glonów i zmniejszają efektywność systemu solnego. Jeśli wykryte zostaną poziomy fosforanów powyżej 300 ppb, sprzedawca może polecić produkty do uzdatniania.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą kupującą jacuzzi po raz pierwszy i martwiącą się o utrzymanie wody, czy też długoletnim użytkownikiem jacuzzi, który chciałby unowocześnić swoją wannę spa - dzięki najnowszej technologii, nowe jacuzzi Hot Spring wyposażone w system FreshWater® Salt System jest oczywistym wyborem dla absolutnie najlepszych doświadczeń związanych z posiadaniem wanny spa.

Aby dowiedzieć się więcej o wannach spa Hot Spring i jak FreshWater® Salt System oszczędza czas, pieniądze i wodę, pobierz broszurę

*FreshWater® Salt System nie może być stosowany w jacuzzi Hot Spring wyprodukowanych przed 2019 rokiem.

*Wiele czynników wpływa na żywotność wody w jacuzzi, takich jak obciążenie kąpiących się i chemia wody. Kiedy te czynniki są brane pod uwagę, a wanna spa jest odpowiednio konserwowana, system FreshWater Salt System utrzyma czystą i klarowną wodę nawet przez cały rok.