Ile dysz powinno mieć jacuzzi?

Gdy zaczynamy porównywać modele i marki wanien spa, możemy dojść do wniosku, że jest istnieje między nimi wiele podobieństw. W rezultacie wielu kupujących skupia się na rzeczach, które wydają się różnić między poszczególnymi modelami. Jednym z takich czynników jest z pewnością liczba dysz. Jeśli uważasz, że liczba strumieni decyduje o tym, który model wanny spa może być dla Ciebie... Stop! Liczba dysz nie jest tak ważna jak myślisz!

Liczba dysz nie jest równoznaczna z jakością produktu

Istnieje wielu producentów wanien spa i większość z nich projektuje je bardzo podobnie - z akrylowymi nieckami, syntetycznymi obudowami przypominającymi drewno i nawet z podobnymi komponentami, takimi jak grzałki i pompy strumieniowe. W przypadku niektórych marek, zapewnienie większej ilości dysz wydaje się jedynym sposobem na wygraną z konkurencją. Dlatego też można spotkać marki o astronomicznej liczbie dysz. Ale więcej dysz nie oznacza wanny spa lepszej jakości, a nawet nie świadczy od lepszym masażu.

Obeznany kupujący odkryje, że są znacznie ważniejsze aspekty niż liczba dysz przy zakupie wanny z hydromasażem, takie jak ogólna jakość produktu, gwarancja, wydajność energetyczna, system filtracji i opcje pielęgnacji wody. Najlepsze marki inwestują w tworzenie lepszej wanny spa, a nie tylko zwiększają liczbę dysz.

Czy większa ilość dysz oznacza, że wanna spa jest lepsza?

Ile dysz możemy użyć w tym samym czasie? Czy 20 dysz na każdym z miejsc siedzących koniecznie zapewnia lepsze doświadczenie masażu niż 10 czy nawet 5? Zdecydowanie istnieje moment, w którym większa liczba dysz na jednym stanowisku nie wnosi nic do jakości a nawet siły masażu, to samo dotyczy całkowitej liczby dysz potrzebnych w wannie spa.

Postaw na jakość zamiast ilość dyszy

Niektóre marki wanien spa oferują dużą ilość dysz - ale nie gwarantują różnorodności. Jeśli chcesz doświadczyć poważnego hydromasażu, wybierz markę, która zapewnia kilka rodzajów dysz: duże, dysze masujące dla większych grup mięśniowych pleców i ramion; mocne dysze kierunkowe do rozluźnienia obolałego karku czy zmęczonych mięśni łydek; oraz silna dysza JetStream do ukojenia obolałych stóp.

Przykładowo weźmy pod uwagę dyszę Moto-Massage® DX. Dzięki dwóm silnym strumieniom wody, które przesuwają się w górę i w dół pleców, dysza Moto-Massage DX zapewnia nieporównywalny z niczym innym masaż pleców - bez względu na to, jaką ilość dysz z nią porównamy.

Płać tylko za to, czego potrzebujesz

Duża liczba dysz wymaga zazwyczaj użycia dużych pomp strumieniowych. W przeciwnym razie prawdopodobnie uzyskamy bardzo słaby masaż, a duża ilość dysz o niskiej mocy z pewnością nie jest tym, czego szukasz. Jednak modele z dużymi pompami strumieniowymi wiążą się również z wyższymi kosztami energii elektrycznej.

Zamiast kierować się liczbą dysz, zachęcamy do skupienia się na znalezieniu wanny spa, które może zapewnić zarówno terapeutyczne i relaksujące doświadczenie hydromasażu z odpowiednią liczbą przemyślanych dysz i energooszczędnym systemem pomp.