Czy potrzebujesz jacuzzi z leżanką?

Przy wyborze jacuzzi zewnętrznego musisz podjąć wiele decyzji: Gdzie je postawić? Jaką markę wybrać? Ile miejsc siedzących potrzebujesz? Ile dysz? I... z pewnością zaczniesz się też zastanawiać - czy chcesz model z leżanką, czy nie? To, czy wybierzesz wannę spa z leżanką, tak naprawdę zależy od Twoich indywidualnych preferencji i innych kilku kwestii, które wymagają rozważenia.

Jaką rolę pełni leżanka w wannie z hydromasażem?

Leżanka pozwala na siedzenie w bardziej odchylonej pozycji. Wyobraź sobie, że siedzisz wyprostowany w fotelu, a następnie odchylasz się do tyłu tak, że praktycznie na nim leżysz – jest to pozycja bardzo podobna do siedzenia na fotelu w wannie spa. 

Jaka leżanka pasuje do ciebie najlepiej?

Leżanka mogą znacząco się różnić pod względem kształtu i rozmiaru. Większość z nich jest przeznaczona dla osób o średnim wzroście lub wyższych. Ważne jest, aby upewnić się, że możesz wygodnie usiąść w leżance – bez zestawu do nurkowania!

Kwestia siedzenia bez zanurzania głowy pod wodą nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę z punktu widzenia dopasowania. Warto również upewnić się, że nogi spoczywają wygodnie i możesz użyć stóp do utrzymania stabilnej pozycji podczas masażu. Przed zakupem koniecznie usiądź w leżance wanny spa, chociażby bez wody, aby upewnić się czy komfort wybranej leżanki jest odpowiedni i jest ona dopasowana do twoich potrzeb.  

Ile leżanek potrzebujesz w wannie spa?

Ze względu na rozmiar leżanki, która zajmuje więcej miejsca niż zwykłe siedzisko, wanna spa z leżanką ma zwykle o jedno miejsce mniej niż podobnej wielkości spa bez leżanki. Tak więc, jeśli chcesz zapewnić wygodne miejsce wielu osobom w wannie spa i masz ograniczoną przestrzeń, możesz wybrać model, który nie posiada leżanki.

Czy istnieją inne opcje siedzisk do wanny spa?

Kwestia wyboru leżanki nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Wiele marek oferuje modele z siedziskami, które pozwalają na częściowe odchylenie się do tyłu i zrelaksowanie w pozycji półleżącej, ale nie zajmują tyle miejsca, co standardowe leżanki. Świetnym przykładem jest np. fotel kapitański w modelu Envoy Hot Spring®.