Co to jest podnośnik pokrywy i czy go potrzebuję?

Podnośnik do pokryw wanien spa pomaga odłożyć i zamknąć pokrywę wanny szybko, łatwo i skutecznie.

Podnośnik pokrywy montowany jest bezpośrednio na boku wanny z hydromasażem. Wystarczy tylko złożyć pokrywę na pół a gdy złożysz ją jeszcze raz, pokrywa uniesie się z nad jacuzzi i pozostanie odłożona na bok. Przy niektórych podnośnikach, pokrywa po złożeniu i ściągnięciu będzie spoczywać z boku jacuzzi, a w przypadku innych będzie spoczywać powyżej jacuzzi, tworząc ściankę.

Właściciele, którzy chcą mieć łatwy i wygodny dostęp do jacuzzi, oraz Ci którym może sprawiać problem jej ręczne zdejmowanie, mogą skorzystać z podnośnika pokrywy. Tak naprawdę każdy właściciel jacuzzi powinien mieć podnośnik.

Osoba dorosła może poradzić sobie ze zdjęciem i odłożeniem pokrywy, ale może to być uciążliwe. Pokrywa może stać się ciężka, zwłaszcza jeśli jest mokra od deszczu lub śniegu. Jest też nieporęczna. Postawienie jej na ziemi, nawet na chwilę, może spowodować nagromadzenie się zanieczyszczeń, które później znajdą się w wannie. Nieostrożna obsługa może spowodować uszkodzenie powierzchni, izolacji piankowej lub ramy pokrywy. Pokrywa jest niezbędna dla efektywności energetycznej Twojej wanny spa i jej ochrona jest ważna.

Podnośniki pokryw występują zazwyczaj w dwóch różnych formach: całkowicie ręcznej i ze wsparciem siłowników. W przypadku ręcznego podnośnika, przez cały proces odkładania i zamykania pokrywy musisz trzymać pokrywę w rękach.

Podnośniki pokrywy ze wsparciem siłowników mają podobną funkcję, ale wykonują część pracy za Ciebie. Wystarczy tylko popchnąć pokrywę lub lekko ją unieść, a siłowniki dokończą odpowiedni ruch. Wybór podnośnika powinien zależeć od Twojego budżetu i tego, jak dużo (lub jak mało) pracy fizycznej chcesz wykonać.

Im łatwiej jest zdjąć i zamknąć pokrywę wanny, tym bardziej prawdopodobne jest to, że będziesz korzystać regularnie z jacuzzi.

Hot Spring oferuje cztery opcje podnośników pokrywy jacuzzi. Twój wybór zależy od tego, ile miejsca masz wokół swojego jacuzzi i czy wolisz podnośnik ręczny czy ze wsparciem.