Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z wanien z hydromasażem?

Aktualne promocje

ZOBACZ

Kąpiel w jacuzzi ogrodowym może uśmierzyć dolegliwości towarzyszące ciąży. Należy jednak pamiętać, aby kobiety w stanie błogosławionym korzystały z niej jedynie po konsultacji z lekarzem, najwcześniej w drugim trymestrze ciąży.

Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z wanien z hydromasażem?

Kiedy ciężarna może korzystać w jacuzzi?


Hydromasaż relaksuje, uśmierza ból i odpręża. Jego działanie może także przysłużyć się kobietom w ciąży. Trzeba pamiętać jednak, że korzystanie z zabiegu jest surowo zabronione w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy może wywołać poronienie. Trzeba z niego także zrezygnować w ostatnim miesiącu przed narodzinami dziecka – zbyt intensywne oddziaływanie na ciało mamy może wywołać poród. 

Korzystanie z jacuzzi i hydromasażu w drugim trymestrze ciąży zdaniem ekspertów jest bezpieczne. Powinien on jednak być delikatny i skupiać się głównie na plecach i stopach. Kobiety w ciąży przed zażyciem wodnego masażu powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Wszystko dlatego, że niektóre komplikacje i schorzenia mogą wykluczyć korzystanie z zabiegu.

Kąpiel w wannie spa łagodzi ciążowe dolegliwości


Kobiety ciężarne często skarżą się na bóle kręgosłupa i obrzęki nóg. Właśnie na te dolegliwości może pomóc hydromasaż w wannach spa. Zabieg pobudza krążenie i pomaga rozluźnić się mięśniom, przez co przynosi ulgę zmęczonemu ciału. Hydromasaż dla kobiet w ciąży powinien być delikatny, a temperatura wody w wannie spa nie powinna przekroczyć 37°C – zbyt duże ciepło sprzyja zasłabnięciu. Podczas kąpieli przyszłe mamy powinny unikać gwałtownego naciskania, masowania i szorowania brzucha.

Kosmetyki do kąpieli w jacuzzi


Wszystkie substancje wchłaniane przez skórę mamy oddziałują na wzrastające w brzuchu dziecko. Dlatego kobiety ciężarne powinny uważać na kosmetyki do kąpieli, które stosują na co dzień. Rekomendowane jest, aby używały one możliwie najbardziej naturalnych i delikatnych preparatów. Warto przy tym pamiętać, że płyny i sole z drogerii można zastąpić kilkoma kroplami eterycznego olejku przeznaczonego do kąpieli.