Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z wanien z hydromasażem?

Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z wanien z hydromasażem?
09.12.2020
0 komentarzy

Kąpiel w jacuzzi ogrodowym może uśmierzyć dolegliwości towarzyszące ciąży. Należy jednak pamiętać, aby kobiety w stanie błogosławionym korzystały z niej jedynie po konsultacji z lekarzem, najwcześniej w drugim trymestrze ciąży.

Kiedy ciężarna może korzystać w jacuzzi?

Hydromasaż relaksuje, uśmierza ból i odpręża. Jego działanie może także przysłużyć się kobietom w ciąży. Trzeba pamiętać jednak, że korzystanie z zabiegu jest surowo zabronione w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy może wywołać poronienie. Trzeba z niego także zrezygnować w ostatnim miesiącu przed narodzinami dziecka – zbyt intensywne oddziaływanie na ciało mamy może wywołać poród. 

Korzystanie z jacuzzi i hydromasażu w drugim trymestrze ciąży zdaniem ekspertów jest bezpieczne. Powinien on jednak być delikatny i skupiać się głównie na plecach i stopach. Kobiety w ciąży przed zażyciem wodnego masażu powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Wszystko dlatego, że niektóre komplikacje i schorzenia mogą wykluczyć korzystanie z zabiegu.

Kąpiel w wannie spa łagodzi ciążowe dolegliwości

Kobiety ciężarne często skarżą się na bóle kręgosłupa i obrzęki nóg. Właśnie na te dolegliwości może pomóc hydromasaż w wannach spa. Zabieg pobudza krążenie i pomaga rozluźnić się mięśniom, przez co przynosi ulgę zmęczonemu ciału. Hydromasaż dla kobiet w ciąży powinien być delikatny, a temperatura wody w wannie spa nie powinna przekroczyć 37°C – zbyt duże ciepło sprzyja zasłabnięciu. Podczas kąpieli przyszłe mamy powinny unikać gwałtownego naciskania, masowania i szorowania brzucha.

Kosmetyki do kąpieli w jacuzzi

Wszystkie substancje wchłaniane przez skórę mamy oddziałują na wzrastające w brzuchu dziecko. Dlatego kobiety ciężarne powinny uważać na kosmetyki do kąpieli, które stosują na co dzień. Rekomendowane jest, aby używały one możliwie najbardziej naturalnych i delikatnych preparatów. Warto przy tym pamiętać, że płyny i sole z drogerii można zastąpić kilkoma kroplami eterycznego olejku przeznaczonego do kąpieli.

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź
Powrót
Podobne artykuły
Zbawienny wpływ jacuzzi na zdrowie
10.01.2023
0 komentarzy

Zbawienny wpływ jacuzzi na zdrowie

Włączenie korzystania z wanny z hydromasażem do codziennej rutyny może pomóc poprawić ogólne samopoczucie i zdrowie. Regularne sesje zmniejszają poziom stresu, łagodzą ból, poprawiają jakość snu i...
Czytaj więcej
Jak bardzo potrzebujesz ogrodowej wanny spa?
06.09.2017
0 komentarzy

Jak bardzo potrzebujesz ogrodowej wanny spa?

Czy posiadanie ogrodowej wanny spa to kwestia zachcianki czy prawdziwej potrzeby? Granica pomiędzy tymi przesłankami jest bardzo cienka. Przykładowo, chcesz kupić sobie spa, żeby poczuć się lepiej...
Czytaj więcej