Czym różnią się trzy rodzaje masażu w wannie spa

Aktualne promocje

ZOBACZ

Jacuzzi ogrodowe dostępne są w wariantach z różnymi rodzajami wodnego masażu. Wśród nich można znaleźć urządzenia wyposażone w instalację do masażu wodnego lub masażu powietrznego oraz te z masażem wodno-powietrznym. Czym różnią się poszczególne rodzaje hydromasażu?

Trzy rodzaje masażu w wannie spa

 

Masaż wodny


Jacuzzi z masażem wodnym to takie, w których woda pod ciśnieniem wypływa z masujących dysz. Są one umieszczone zarówno na dnie, jak i na ściankach wanny, dzięki czemu bicze wodne masują różne partie ciała. W zamkniętym obiegu woda pobierana jest z wanny i tłoczona przez specjalną pompę. Ten typ hydromasażu polecany jest szczególnie tym, którzy chcą zwalczyć bóle mięśni po wzmożonej aktywności. Rekomenduje się go także osobom cierpiącym na bóle reumatyczne i choroby kręgosłupa.

 

Masaż powietrzny


Ten typ masażu często nazywany jest kąpielą perełkową. Polega on na tym, że przez umieszczone w dnie wanny spa dysze tłoczone jest powietrze, które burzy wodę. Jest to typ kąpieli z hydromasażem, która świetnie wpływa na kondycję skóry, pomagając zwalczyć cellulit i wyrzeźbić sylwetkę. Strumienie powietrza działają także łagodząco na zmęczone mięśnie i pomagają się przyjemnie odprężyć.

 

Masaż wodno-powietrzny


Jest to mieszany typ hydromasażu, w który wyposażone są zwykle droższe modele jacuzzi. Jest to rozwiązanie, które pozwala wpłynąć na ciało zarówno za pośrednictwem biczy wodnych wypływających z dysz w bocznych ściankach wanny, jak i powietrza tłoczonego przez otwory z dna. Łączy on w sobie zarówno korzyści masażu wodnego, jak i powietrznego – łagodzi ból, pomaga zwalczyć stres i ułatwia zasypianie.