Jak wybrać najlepsze jacuzzi zewnętrzne?

Jak wybrać najlepsze jacuzzi zewnętrzne?
16.02.2021
0 komentarzy

Korzystanie z jacuzzi ogrodowego jest relaksujące, przyjemne oraz zapewnia korzyści dla zdrowia i odnowy biologicznej. Jednak sam proces jego wyboru może spowodować wiele trudności, ponieważ poszczególne modele znacznie różnią się od siebie. Jak więc wybrać odpowiednią wannę spa? Oto nasz pomocny przewodnik.

Spis treści

 1. Co trzeba wiedzieć przy zakupie ogrodowego spa?
 2. Jak wybrać odpowiednie jacuzzi?
 3. Jaki jest odpowiedni rozmiar jacuzzi?
 4. Jakich funkcji potrzebujesz?
 5. Jakie znaczenie ma efektywność energetyczna?
 6. Ile chcesz wydać na wannę spa?

Jak wybrać jacuzzi do ogrodu

 

 

 

Co trzeba wiedzieć przy zakupie ogrodowego spa?

Jedno z podstawowych pytań, jakie nasuwa się wielu potencjalnym nabywcom, to „Czy rzeczywiście będę używać mojego jacuzzi wystarczająco często, aby zwróciła mi się inwestycja?” Możemy być trochę stronniczy, ale po usłyszeniu historii od tysięcy zadowolonych klientów, możemy bezpiecznie powiedzieć, „Tak!”. Gdy już doświadczysz zalet posiadania wanny spa we własnym domu, będziesz się zastanawiać, jak kiedykolwiek mogłeś bez niej żyć. Ogrodowe spa marki Hot Spring oferuje coś więcej niż tylko zabawę i relaks. Zapewnia szereg korzyści, które mogą wpłynąć na Twoje zdrowie fizyczne i emocjonalne na wiele różnych sposobów. Zapoznaj się z zaletami jacuzzi, które mogą Ci pomóc:

 • Poprawia jakość snu
 • Łagodzi ból mięśni
 • Zmniejsza stres i niepokój
 • Zmniejsza bóle głowy spowodowane napięciem
 • Łagodzi ból związany z artretyzmem
 • Zwiększa wartość czasu spędzanego z rodziną

Niezależnie od tego, czy chcesz zadbać o swoje zdrowie, poprawić kondycję sportową, czy po prostu znaleźć zabawny i relaksujący sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, posiadanie jacuzzi zewnętrznego może mieć pozytywny wpływ na Twój styl życia. Kiedy zaczniesz doświadczać tych korzyści na co dzień, będziesz zadowolony, że zdecydowałeś się na jego zakup.

Jak wybrać odpowiednie jacuzzi?

Jak wybrać odpowiednie jacuzzi?

Poznałeś już korzyści płynące z zażywania kąpieli w wannie spa, teraz nadszedł czas na wybranie takiej, która odpowiada Twoim potrzebom. Istnieje wiele ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas rozglądania się po salonach sprzedaży. Oto kilka odpowiedzi na pytania, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji.

Jaki jest odpowiedni rozmiar jacuzzi?

Jaki jest odpowiedni rozmiar Jacuzzi?

 

Jacuzzi ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach, od dwuosobowych modeli po duże siedmioosobowe wanny spa. Tak więc pierwszą rzeczą, jaką musisz wziąć pod uwagę jest ilość osób, które będą z niego regularnie korzystać.

 • Ile osób liczy Twoja rodziny?
 • Czy wyobrażasz sobie zaproszenie przyjaciół na wspólną, kąpiel?
 • Czy może jednak będziesz wykorzystywać go przede wszystkim do prywatnego relaksu przed snem?
 • Wiedza na temat tego, jak i kto będzie korzystał z jacuzzi, pomoże Ci odprężyć się w wannie spa o odpowiednim rozmiarze.

 

Jakich funkcji potrzebujesz?

Jacuzzi ogrodowe posiadają szeroki zakres możliwych opcji, w tym opcje kolorystyczne, różne dysze strumieniowe, funkcje fontanny wodnej i wiele innych. Dlatego przed wyborem powinieneś zastanowić się, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Na przykład bogate oświetlenie doskonale nadaje się do kąpieli zażywanych w porach wieczornych, a innowacyjne dysze pomagają łagodzić bóle mięśni i zapewniają relaksujący masaż. Dostępne są również modele z bezprzewodowymi pilotami, dzięki którym możesz łatwo sterować wanną z dowolnego miejsca w spa.

Funkcje te pomagają zwiększyć komfort użytkowania wanny.

Ale istnieją również funkcje, które mogą mieć bezpośredni wpływ na Twój styl życia. Na przykład, solny system oczyszczania wody, jak np. FreshWater, który jest łatwiejszy w utrzymaniu i łagodniejszy dla skóry i oczu, a jednocześnie pozbawiony nieprzyjemnego „zapachu chloru”, towarzyszącego podczas stosowania tradycyjnych systemów do czyszczenia wody. Jeśli uproszczona pielęgnacja wody i delikatniejsza, odczuwalnie lepsza jakość wody są dla Ciebie ważne, z pewnością powinieneś wziąć je pod uwagę podczas zakupu wanny spa.

Pytania do sprzedawcy:

 • Jakie funkcje technologiczne posiada ta wanna spa?
 • Ile rodzajów dysz ma to jacuzzi zewnętrzne oraz jak zostały zaprojektowane i rozmieszczone?
 • Czy to ogrodowe spa jest kompatybilne z solnym systemem pielęgnacji wody?

Jakie znaczenie ma efektywność energetyczna?

Nikt nie chce mieć wanny spa, która zwiększy koszty domowego zużycia energii. Jest to szczególnie ważne w chłodnym klimacie, gdzie podczas długich i mroźnych zim potrzeba więcej energii, aby utrzymać wysoką temperaturę w wannie. Aby znaleźć energooszczędne jacuzzi, poszukaj marek, które oferują dobrą izolację i oszczędzające energię wyposażenie, ponieważ mogą one zmniejszyć straty energii i poprawić efektywność energetyczną. W rezultacie dobry wybór pomoże obniżyć koszty eksploatacji co będzie także przyjazne dla środowiska naturalnego - podwójne zwycięstwo!

Pytania do sprzedawcy:

 • Jakie jest średnie roczne zużycie energii danego modelu wanny?
 • Jaką izolację posiada to jacuzzi ogrodowe?
 • Czy ta wanna spa jest przeznaczona do stosowania w chłodnym klimacie?

Ile chcesz wydać na wannę spa?

Budżet jest zawsze najważniejszy dla potencjalnych nabywców, i to nie bez powodu. Zakup jacuzzi to w końcu inwestycja. Ale poza myślą o stanie portfela, warto rozważyć również wszystkie wymienione wyżej czynniki, ponieważ tańsza wanna spa może więcej Cię kosztować na dłuższą metę.

W krótkiej perspektywie czasu może zaspokoić Twój budżet, ale niższe koszty i w rezultacie niższa jakość, przekładają się na to, że w końcu wydasz więcej na koszty zużycia energii i naprawy. Aby znaleźć jacuzzi zewnętrzne, która będzie najwydajniejsze w czasie, weź pod uwagę takie czynniki jak częstotliwość wymiany wody, konserwacja, jakość i efektywność energetyczna. Dodatkowo, pamiętaj o rodzaju systemu pielęgnacji wody. Systemy solne, takie jak FreshWater® stosowane w wannach Hot Spring® Highlife i Limelight, wymagają rzadszego opróżniania i uzupełniania wody, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Pytania do sprzedawcy:

 • Który model oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny?
 • Na jakie funkcje mogę się dodatkowo zdecydować i jak wpłyną one na cenę?
 • Jak ta cena wypada w porównaniu do innych modeli o podobnych rozmiarach?

Myśląc o tym, co jest dla Ciebie ważne przy zakupie jacuzzi ogrodowego, upewnij się, że patrzysz na całość. Jeśli nadal masz pytania dotyczące tego, co powinieneś wiedzieć przed zakupem jacuzzi zewnętrznego, zadzwoń lub odwiedź punkt sprzedaży wanien spa Hot Spring. Pomogą Ci w poszukiwaniach, a także wskażą dodatkowe funkcje, o których być może nie wiedziałeś, że Ci się przydadzą.

Zaplanuj „testową kąpiel”, aby wypróbować ogrodowe spa Hot Spring. Osobiste doświadczenie pomoże Ci wybrać jacuzzi idealne dla Ciebie i Twojej rodziny.

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź
Powrót
Podobne artykuły
Dlaczego warto zainwestować we własną wannę spa?
31.03.2022
0 komentarzy

Dlaczego warto zainwestować we własną wannę spa?

Kąpiel w domowej wannie spa jest bezpieczniejsza.
Czytaj więcej
Wanna z przeciwprądem kontra basen pływacki. Sprawdź co jest lepsze.
11.01.2022
0 komentarzy

Wanna z przeciwprądem kontra basen pływacki. Sprawdź co jest lepsze.

Aktualne promocje ZOBACZ Miłośnicy pływania nie mają zbyt wielu opcji na rozwijanie swojej pasji. Jednak od kilku lat dostępna jest dla nich również wanna z przeciwprądem, która stanowi świetną...
Czytaj więcej
Najmniejsza profesjonalna wanna spa
02.04.2021
0 komentarzy

Najmniejsza profesjonalna wanna spa

Brak miejsca już nie jest ograniczeniem dla prawdziwego relaksu. Na rynku dostępne są modele wanien spa, które zmieszczą się nawet na niewielkim tarasie i w małej łazience. Wymiary dwuosobowego...
Czytaj więcej
Jak korzystać zimą z ogrodowego jacuzzi?
01.12.2020
0 komentarzy

Jak korzystać zimą z ogrodowego jacuzzi?

Ogrodowe wanny spa świetnie nadają się do kąpieli zimą.
Czytaj więcej