Pokrywa termiczna w jacuzzi ogrodowym

Pokrywa termiczna w jacuzzi ogrodowym
13.08.2019
0 komentarzy

Aktualne promocje

ZOBACZ

Pokrywa termiczna to jeden z najważniejszych elementów wanny spa. Nie bez przyczyny firma Hot Spring oferuje ją zawsze w zestawie razem z jacuzzi ogrodowym. Każda z nich jest kluczową częścią systemu utrzymania ciepła Energy Smart® i kluczem do osiągnięcia efektywności energetycznej, która wyróżnia markę Hot Spring.

Spis treści:

  1. Kształt i budowa pokrywy do jacuzzi
  2. Kluczowe role pokrywy termicznej
  3. Sposoby konserwacji i eksploatacji
  4. Akcesoria dodatkowe

 

Pokrywa termiczna do jacuzzi

 

 

Budowa i kształt pokrywy termicznej do jacuzzi


Pokrywa termiczna składa się z wytrzymałej pianki o gęstości 24kg/m3 i 32kg/m3, która gwarantuje najwyższy poziom izolacji termicznej. Pokryta jest ona mocnym i łatwo czyszczącym materiałem winylowym. Na środku jest część łamana, która ułatwia składanie i przechowywanie pokrywy.

Wytrzymałe winylowe pokrywy do jacuzzi firmy Hot Spring mają zwężany, idealnie dopasowany kształt, który umożliwia spływ wody, a poliestrowe nici i wierzchni laminat tworzą wodoszczelną barierę, chroniącą pokrywę przed trudnymi warunkami pogodowymi, chemikaliami i intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Na pokrywie są zainstalowane zaczepy, które są zapinane do boków wanny i chronią ją przed zdmuchnięciem. Na każdej pokrywie są również uchwyty do przenoszenia oraz kołnierz uszczelniający.

Pokrywy marki Hot Spring  jako jedyne wyposażone są w specjalne wewnętrzne wsporniki, które zapewniają silne wsparcie i łatwy montaż podnośników. W każdej pokrywie spa znajdują się 24 wewnętrzne punkty naprężenia, w których użyto aluminiowych wzmocnień dla maksymalnej wytrzymałości i minimalnej masy.

Każda pokrywa marki Hot Spring ma klasyfikację UL zgodnie ze standardami bezpieczeństwa ASTM i zawiera zabezpieczenia przed dziećmi dla dodatkowej ochrony. 

Pokrywa termiczna w jacuzzi ogrodowym Hot Spot

Kluczowe role pokrywy termicznej


Oto trzy najważniejsze funkcje bez których każda wanna spa nie może prawidłowo funkcjonować.

 

Utrzymanie odpowiedniej temperatury wody

Czy wiesz dlaczego woda w wannie z hydromasażem tak długo utrzymuje ciepło? Jednym z elementów odpowiedzialnych za jej wysoką temperaturę jest właśnie pokrywa termiczna, która zmniejsza straty energii. To element, który szczelnie przylega do wanny spa, tworząc swoisty termos wewnątrz niecki i izolując ciepłą wodę od chłodnego otoczenia.

 

Ochrona dzieci przed przypadkowym wpadnięciem

Pokrywa ogrodowej wanny spa jest także gwarantem bezpieczeństwa. Kiedy jacuzzi jest przykryte, do jego wnętrza nie mogą przypadkowo wpaść dzieci. Dostępu do niego nie mają również zwierzęta domowe. Dzięki zamykaniu pokrywy na kluczyk mamy dodatkową pewność, że nikt niepowołany nie otworzy jacuzzi.

 

Zabezpieczenie przed zabrudzeniami

Nie miej istotną funkcją pokrywy jest zabezpieczenie wody przed deszczem, spadającymi liśćmi oraz różnego rodzaju owadami, które mogłyby znaleźć siedlisko w otwartym zbiorniku. Dzięki temu filtry mają ułatwioną pracę i mogą służyć nam przez wiele miesięcy.

Pokrywa termiczna w jacuzzi ogrodowym Highlife

Sposoby eksploatacji i konserwacji


Użytkowanie pokrywy jest dziecinnie proste, gdyż jej zadanie to po prostu leżenie na jacuzzi ogrodowym. Aby odbyć kąpiel, należy ściągnąć pokrywę z wanny i odłożyć w bezpieczne miejsce.

Pokrywa nie wymaga szczególnej konserwacji. Ponieważ jest ona stale narażona na warunki atmosferyczne zalecamy ją systematyczne czyścić. W przypadku zaobserwowania ptasich odchodów należy je szybko usunąć aby uniknąć powstania plam na materiale tapicerskim.

 

Akcesoria dodatkowe


Wanna spa z systemem podnoszenia pokrywy

Bardzo pomocnym akcesorium są systemy podnoszenia pokryw. Dzięki nim użytkownik z łatwością, bez użycia siły zdejmie i nałoży pokrywę na wannę z hydromasażem. Co ważne, systemy te utrzymują pokrywę z dala od ziemi co zwiększa jej żywotność. Systemy te są niezbędne wówczas gdy z wanny korzysta jedna osoba.

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź
Powrót
Podobne artykuły
Dlaczego warto zainwestować we własną wannę spa?
31.03.2022
0 komentarzy

Dlaczego warto zainwestować we własną wannę spa?

Kąpiel w domowej wannie spa jest bezpieczniejsza.
Czytaj więcej
Wanna z przeciwprądem kontra basen pływacki. Sprawdź co jest lepsze.
11.01.2022
0 komentarzy

Wanna z przeciwprądem kontra basen pływacki. Sprawdź co jest lepsze.

Aktualne promocje ZOBACZ Miłośnicy pływania nie mają zbyt wielu opcji na rozwijanie swojej pasji. Jednak od kilku lat dostępna jest dla nich również wanna z przeciwprądem, która stanowi świetną...
Czytaj więcej
Najmniejsza profesjonalna wanna spa
02.04.2021
0 komentarzy

Najmniejsza profesjonalna wanna spa

Brak miejsca już nie jest ograniczeniem dla prawdziwego relaksu. Na rynku dostępne są modele wanien spa, które zmieszczą się nawet na niewielkim tarasie i w małej łazience. Wymiary dwuosobowego...
Czytaj więcej
Jak wybrać najlepsze jacuzzi zewnętrzne?
16.02.2021
0 komentarzy

Jak wybrać najlepsze jacuzzi zewnętrzne?

Korzystanie z jacuzzi ogrodowego jest relaksujące, przyjemne oraz zapewnia korzyści dla zdrowia i odnowy biologicznej. Jednak sam proces jego wyboru może spowodować wiele...
Czytaj więcej