Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny

Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny
01.01.2022
0 komentarzy

Jeszcze do niedawna, aby skorzystać z jacuzzi zewnętrznego, trzeba było w tym celu wybrać się do spa lub na basen. Współcześnie natomiast jacuzzi domowe lub ogrodowe coraz częściej montujemy w przestrzeni domu – w łazience, na tarasie bądź w ogrodzie.

Jacuzzi domowe warto zainstalować z kilku powodów. Jego kluczową zaletą jest to, że pozwala na odrobinę relaksu po ciężkim dniu. Masaże wodne znakomicie odprężają i działają prozdrowotnie - rozluźniają mięśnie, poprawiają krążenie krwi i łagodzą bóle mięśni. Poza tym wpływają pozytywnie na kondycję naszej skóry i pomagają w walce z dodatkowymi kilogramami bądź cellulitem. Wybierając profesjonalne jacuzzi tarasowe, będziemy w stanie pomieścić w nim nawet do kilku osób, więc możemy w nim spędzić miłe chwile z rodziną, czy przyjaciółmi.

Jeśli rozglądasz się po rynku jacuzzi ogrodowych, jednym z pierwszych pytań najprawdopodobniej będzie "Ile kosztuje dobrej jakości jacuzzi?" Odpowiedź brzmi: to zależy. Ceny jacuzzi ogrodowych nie są otoczone tajemnicą handlową. Głównym jednak powodem, dla którego nie są one widoczne na naszej stronie, jest to, że ceny te się różnią, ponieważ są zależne od szeregu ważnych czynników. Poniżej wyjaśnimy, na czym polegają czynniki wpływające na cenę jacuzzi zewnętrznego, podając zakresy cen, których możesz się spodziewać rozglądając się za własnym modelem ogrodowej wanny spa.

Spis treści

 1. Co decyduje o cenie jacuzzi?
 2. Ceny jacuzzi ogrodowych w 2022 roku
 3. Czynniki, które wpływają na ceny jacuzzi
 4. Inne kwestie związane z ceną jacuzzi ogrodowego

Ile kosztuje Jacuzzi Ogrodowe

Co decyduje o cenie jacuzzi?


Odpowiedniej jakości jacuzzi to nie tylko zakup, ale też inwestycja i podobnie, jak w przypadku zakupu samochodu - wybór wersji silnika i wyposażenia może zmienić cenę konkretnego modelu. Po tym, jak dokonasz rozeznania, być może dojdziesz do wniosku, iż to bardziej podstawowa wersja jacuzzi, pozbawiona "laserów i bajerów", jest właśnie dla Ciebie. Przede wszystkim jednak zasługujesz na uzyskanie odpowiednich informacji, które pozwolą Ci podjąć popartą wiedzą decyzje. Pomogą Ci one zrozumieć, z jakich powodów ceny mogą znacznie się od siebie różnić i dlaczego rozglądanie się za najniższą z nich nie zawsze jest najbardziej opłacalne. Ostatecznie jako obeznany już kupujący, będziesz w stanie samodzielnie podjąć decyzję odnośnie tego, jaki typ jacuzzi lub jakie jej możliwości i doświadczenia związane jej posiadaniem będą najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny.

Co decyduje o cenie Jacuzzi

Pewne istotne czynniki, które mogą decydować o cenie jacuzzi zewnętrznego, to m.in.:

 • Rozmiar
 • Funkcje
 • Rozwiązania technologiczne
 • Jakość
 • Wzornictwo

Najprawdopodobniej zdajesz sobie już sprawę, jakie znaczenie mają te właściwe każdemu modelowi zmienne. Oczywistym jest, że jacuzzi o wyższej jakości wykonania czy większym rozmiarze będzie kosztowało więcej. Istnieją jednak dodatkowe czynniki dotyczące ceny, których możesz nie być świadom i my świadomie je ukrywamy.

Nie daj się zaskoczyć niespodziewanym opłatom

Niektóre ze zmiennych wpływających na ostateczną cenę wanien spa nie zależą od modelu, który wybierzesz. Ale na przykład od takich względów, jak miejsce instalacji. Nie jest to bowiem nic dziwnego, że ten sam model jacuzzi, ale dostarczany w innej części świata czy nawet kraju będzie ostatecznie wyceniony inaczej, a związane jest to zwykle z takimi czynnikami, jak:

 • Koszt transportu z fabryki producenta
 • Koszty związane z magazynowaniem czy dostawą
 • Świadczone przez dystrybutora różne usługi towarzyszące sprzedaży

Najpierw jednak porozmawiajmy o zakresie cen.

Ceny jacuzzi ogrodowych w 2022 roku


Jeśli w tym momencie wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „jacuzzi ogrodowe” wyskoczy prawdopodobnie bardzo wiele różnych wyników i stron z urządzeniami do kąpieli z hydromasażem. Naszym oczom ukażą się różne modele jacuzzi do ogrodu wraz z sugerowanymi cenami, które mogą się wahać pomiędzy 18.000 zł a 89.000 zł lub nawet mogą zamknąć się w wyższej kwocie. Teoretycznie im wyższy pułap cenowy, tym dłużej można czerpać radość z posiadania takiego jacuzzi zewnętrznego. Pomimo tego, początkowy koszt zakupu jest tylko jednym z elementów, które należy wziąć pod uwagę. Określając, który z dostępnych modeli jacuzzi będzie oferował najwyższą wartość względem Twoich wydatków, powinieneś wziąć pod uwagę także koszty związane z samym posiadaniem oraz zakładaną częstotliwością korzystania, a także rozważyć przez jak wiele lat chciałbyś, aby Twoje ogrodowe jacuzzi Ci służyło.

Poniżej znajduje się analiza tego, czego ogółem należy spodziewać się od jacuzzi oferowanego w ramach danego zakresu cen.

Ekonomiczne jacuzzi ogrodowe


Ceny od: 18.000 zł ~ 25.000 zł

Modele jacuzzi z tej półki cenowej nie oferują zbyt wielu funkcjonalności, ale ich przystępność cenowa sprawia, że są łatwo dostępne dla kupujących swoje pierwsze spa, aby w prosty sposób zacząć czerpać przyjemność z kąpieli w gorącej wodzie.

Często jest tak, że modele jacuzzi z tego zakresu cenowego są formowane rotacyjnie – oznacza to, że zarówno ich wnętrze, jak i obudowę wykonano z w pełni zapiankowanego, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Różnią się one wyglądem od jacuzzi o nieckach z akrylu, ale główna zaleta wanny spa formowanej rotacyjnie to to, że jest ona lekka i łatwa do przestawiania. Poszukując modelu oferowanego w tej cenie, spodziewaj się usłyszeć termin "plug and play" ("podłącz i używaj"), oznaczający, że wanna ogrodowa wymagać będzie jedynie podłączenia do zwykłego gniazdka. W związku z tym, nie powstanie u Ciebie dodatkowy koszt związany z pracami nad instalacją elektryczną i samo uruchomienie takiej wanny to bułka z masłem. Po prostu nalej wodę za pomocą węża ogrodowego, podłącz do zasilania i ciesz się nią!

Popularne na świecie jacuzzi z półki ekonomicznej to amerykańskie wanny Freeflow Spas. Jacuzzi domowe tej marki są produkowane przez amerykańską firmę Watkins Wellness, właściciela Hot Spring. Ceny jacuzzi do ogrodu są niskie, a prosta i trwała konstrukcja zapewnia wieloletnią bezawaryjną pracę

Klasyczne jacuzzi ogrodowe


Ceny od: 25.000 zł ~ 40.000 zł

Jest to początkowy zakres cen dla wanien spa o akrylowych lśniących nieckach, syntetycznych drewnopodobnych obudowach i funkcjach przynoszącym wiele radości, jak choćby dziesiątki dysz na stanowiskach. Ważne jest, aby zrozumieć, iż producenci jacuzzi ogrodowych oferowanych w tym zakresie cenowym często idą na kompromis. Wspomniany zakres cenowy może być w gruncie rzeczy najbardziej ryzykownym dla kupujących ogrodowe spa po raz pierwszy. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę ze wspomnianej skłonności producentów do kompromisów.

Producent oferujący w tym zakresie cenowym jacuzzi wyposażone w dużą ilość lśniących dysz, robiące wrażenie oświetlenie, fontanny i inne atrakcje – może bowiem iść na kompromis nie korzystając z droższych, ale odpowiedniej jakości komponentów czy rozwiązań technologicznych takich, jak choćby izolacja pozwalająca na utrzymanie kosztów energii elektrycznej na niskim poziomie. Może on również nie inwestować w swoje podzespoły, przez co nie zagwarantuje ich wieloletniej dostępności czy gwarancji.

Z drugiej strony, inny producent jacuzzi z tej samej półki cenowej może koncentrować się na zapewnieniu komponentów o wysokiej jakości, które pozwolą na wieloletnie i niezawodne działanie wanien spa. Oferowane przez takiego producenta i w tej kategorii cenowej spa ogrodowe może jednak nie posiadać znacznej liczby funkcjonalności, jako że zainwestował on najwięcej w to, co schowane jest w środku i czego nie widać gołym okiem.

Popularne modele jacuzzi tej klasy to wanny z kolekcji Hot Spot. Jacuzzi zewnętrzne marki Hot Spring są najczęściej nabywanymi na świecie. Produkty marki łączą przystępną cenę i wysoką jakość wykonania, wydajność energetyczną, łatwą pielęgnację wody i estetyczne wzornictwo.

Ogrodowe jacuzzi klasy premium


Ceny od: 38.000 zł ~ 58.000 zł

W miarę poruszania się ku wyższym pułapom cen, jacuzzi z zakresu premium przejawiać będą tendencję do zapewniania lepszych, bardziej satysfakcjonujących i długotrwałych wrażeń płynących z ich posiadania.

Oprócz zagwarantowania użytkownikowi solidnie wykonanych funkcjonalności (na myśl przychodzą liczne dysze, atrakcje wodne i świetlne), jacuzzi ogrodowe oferowane w tym zakresie zaprojektowano i skonstruowano z wykorzystaniem zaawansowanej technologii. Zwykle wynika z tego znaczniejsza niż w przypadku klasycznych wanien spa energooszczędność, która obniża bieżące koszty związane z jej posiadaniem. Jacuzzi tej kategorii najczęściej posiadają bardziej zaawansowane systemy sterowania. W dodatku, mogą one być opcjonalnie oferowane wraz z najnowocześniejszymi systemami pielęgnacji wody, dzięki którym minimalizuje się czas poświęcany dbaniu o urządzenie. Takie komponenty jacuzzi ogrodowego, jak pompy czy grzałka również mogą być wyższej jakości i okres obowiązywania gwarancji jest zwykle dłuższy niż w przypadku wanien spa oferowanych w niższych kategoriach cenowych.

Popularne modele wanien spa kategorii premium to jacuzzi kolekcji Limelight. Marka Hot Spring w tym wypadku postawiła na piękne wzornictwo jacuzzi do ogrodu, zarówno z zewnątrz, jak i w środku – modele basenów z jacuzzi do ogrodu są jednocześnie nowoczesne i klasyczne, co daje im ponadczasowy charakter. Jacuzzi tarasowe z serii Limelight ma dużo miejsca, więc bez problemu pomieści całą rodzinę.

Ekskluzywne jacuzzi ogrodowe


Ceny od: 46.000 zł ~ 89.000 zł

Jacuzzi zewnętrzne oferowane w tym zakresie cenowym zapewniają najlepsze możliwe wrażenia płynące z posiadania takiego urządzenia. Na tym poziomie cen decydujesz się na poczynienie większych nakładów "z góry", aby doświadczyć długotrwałej i wyjątkowej przyjemności. Spodziewaj się najniższych z możliwych kosztów energii elektrycznej, minimum prac konserwacyjnych, prostoty obsługi oraz jakości pozwalającej użytkować to spa przez 10-20 lat, a nawet dłużej!

Modele obecne w tym zakresie cen to sama śmietanka wśród jacuzzi. Oprócz obecnych w nich solidnie wykonanych funkcjonalności, wysokiej jakości komponentów i wytrzymałej konstrukcji, możesz spodziewać się od tych wanien spa również kilku naprawdę super właściwości i innowacji. Unikalne systemy dysz, zapewniające najlepszy hydromasaż; najnowocześniejsze wzornictwo, które stawia jacuzzi w budzące zachwyt centrum uwagi na terenie każdego ogrodu; najnowocześniejszy sposób filtracji, zapewniający wannie spa najczystszą wodę oraz inne innowacje, które wyróżniają ekskluzywne wanny na tle modeli z niższych kategorii.

Popularne ekskluzywne modele wanien spa to wanny z kolekcji Highlife. Zważywszy na to, że jacuzzi ogrodowe od marki Highlife Collection to produkty premium, to wszystkie modele jacuzzi do ogrodu skrywają w sobie wiele dodatkowych i ekskluzywnych innowacji. W przypadku urządzeń od tej firmy możemy liczyć na jacuzzi domowe z solnym systemem oczyszczania wody, dzięki czemu uda nam się utrzymać naturalnie czystą wodę przez cały rok.

Ekskluzywne jacuzzi ogrodowe
Kolejnym czynnikiem w sposób oczywisty wpływającym na cenę wanny spa są jej funkcjonalności. Mogą one w dużym stopniu oddziaływać na cenę.

Czynniki, które wpływają na ceny jacuzzi


Teraz, gdy posiadasz już ogólne pojęcie o tym, ile może kosztować jacuzzi, wyjaśnimy niektóre czynniki wpływające na cenę konkretnego modelu.

Wielu pragnących nabyć wannę ogrodową zastanawia się, czy ich modele naprawdę aż tak się od siebie różnią. Czyż nie jest tak, że wszystkie są po prostu zbiornikami na podgrzewaną przez siebie wodę? Czy nie wszystkie z nich po prostu wyposażono w dysze?

Rozmiar i funkcje wanny spa


Oczywistym jest, że wyprodukowanie jacuzzi ogrodowego dużych rozmiarów kosztuje więcej niż produkcja małego jacuzzi. Potrzeba wówczas więcej materiału i pracy, co pociąga za sobą wzrost kosztów. Kolejnym czynnikiem w sposób oczywisty wpływającym na cenę wanny spa są jej funkcje. Mogą one w dużym stopniu oddziaływać na cenę. Powracając do analogii z samochodami – z pewnością nie uświadczysz szyb regulowanych korbką czy siedzenia kierowcy bez regulacji w porządnym samochodzie. Rozwój technologii spowodował poprawę ilości funkcji we wszystkich modelach aut, a wykorzystywane usprawnienia wliczono w ogólne koszty produkcyjne. Podobnie jest w wannach spa gdzie wiele najbardziej pożądanych funkcji, takich jak duża liczba wydajnych dysz masujących, dotykowe panele sterowania czy usprawnione systemy filtracji są wliczone w koszty i są standardowym wyposażeniem jacuzzi ogrodowych dostępnym w klasie premium i ekskluzywnej.

Opcjonalne wyposażenie dodatkowe również wpływa na cenę. Podczas gdy Twoje jacuzzi pewnie otrzymasz wraz z pokrywą termiczną jednak wygodny podnośnik pokrywy będzie już opcjonalny. Schody, systemy audio/video i inne akcesoria spa oferowane są w różnych zakresach cen – zależnie od tego, na którą konkretnie ich wersje się zdecydujesz. Decyzje tego typu wpłyną na końcową cenę zakupu ogrodowego jacuzzi, w zamian jednak zapewnią Ci wiele dodatkowych przyjemności, jakie można czerpać z użytkowania wanny i skłaniając Cię do częstszych kąpieli.

Jakość i technologia


Wielu pragnących nabyć wannę ogrodową zastanawia się, czy ich modele naprawdę aż tak się od siebie różnią. Czyż nie jest tak, że wszystkie są po prostu zbiornikami na podgrzewaną przez siebie wodę? Czyż nie wszystkie z nich zwyczajnie wyposażono w dysze? Rzeczywistość jest jednak taka, że to, co znajduje się w środku, może w dużym stopniu wpłynąć na wrażenia i doświadczenia wynikające z posiadania danego jacuzzi.

Dla przykładu – zarówno BMW serii 3, jak i Fiat Tipo pozwolą Ci dotrzeć w miejsce pracy. Jeden tych z modeli oferowany jest jednak w cenie trzykrotnie wyższej niż drugi. Funkcjonalność to jedno, a rozwiązania inżynieryjne – które decydują o jakości jazdy czy komforcie użytkowania – są czymś zupełnie innym. Wanna spa reprezentująca zaawansowanych inżynierów będzie bardziej wydajna, bardziej intuicyjna i bardziej trwała. I dlatego, będziesz korzystać z niej częściej, zyskując maksymalną stopę zwrotu z poczynionej inwestycji.

Jakość to kolejny trudno dostrzegalny czynnik wpływający na cenę, a w bezpośredni sposób wpływa on na żywotność wanny spa. Przyroda: promienie słońca, deszcz, śnieg czy lód – niewdzięcznie traktuje wszystko, co pozostawiono na zewnątrz. Jako że ogrodowe jacuzzi montowane są właśnie na wolnym powietrzu, spa o dobrej jakości należy skonstruować w sposób pozwalający stawiać czoła żywiołom na przestrzeni czasu. To samo tyczy się komponentów wewnętrznych, one również muszą reprezentować wysoką jakość – gdyż zarówno grzałki, pompy strumieniowe czy sterowniki są kosztownymi częściami i lepiej uniknąć ich wymiany. Zainwestowanie większej kwoty w zakup ogrodowego spa o komponentach wysokiej jakości pozwoli oszczędzić pieniądze i powody do niepokoju w całym okresie jego użytkowania.

 

Wzornictwo


Czynniki, które wpływają na ceny jacuzzi

To, jak prezentuje się jacuzzi w ogrodzie lub na tarasie jest dla pewnej grupy osób bardzo ważne. Wielu producentów ogrodowych wanien spa oferuje specjalne kolekcje, w których stawia się na innowacyjny design przenoszący te modele na nowy poziom wzornictwa. Jeśli ma dla Ciebie znaczenie, jak nowe jacuzzi zewnętrzne wkomponuje się w Twoją pięknie zaaranżowaną przestrzeń przed domem, możliwe, że będziesz skłonny zapłacić więcej za model oferujący niesamowity design.

Obecnie rynek oferuje szeroki wybór wzorów, kolorów i kształtów jacuzzi do ogrodu. Jacuzzi domowe może być zaprojektowane w awangardowej formie, tak by pasowało do domów i tarasów urządzonych np. w stylu nowoczesnym, czy glamour. W przestrzeni zaaranżowanej w stylu industrialnym czy skandynawskim z kolei sprawdzi się jacuzzi do domu w minimalistycznej formie. Jak widać, każdy Klient może znaleźć basen z jacuzzi do ogrodu na miarę swoich potrzeb, tylko powinniśmy jednocześnie pamiętać o tym, że bardziej dopasowane rozwiązania, mogą łączyć się z wyższymi kosztami.

Lokalizacja geograficzna


Możliwe, że nie spodziewasz się, iż docelowa lokalizacja wanny to również czynnik wpływający na ostateczną cenę ogrodowego spa. Wanna spa dobrej jakości to urządzenie ciężkie i znacznych rozmiarów, przez co nie da się uciec od związanych z jej zakupem kosztów transportu czy logistyki. Koszt logistyczny można porównać do opłaty klimatycznej – im większa odległość od centrum dystrybucji, tym jest on wyższy; podobnie, jak wartość opłaty klimatycznej wzrasta wraz z liczbą dni spędzonych w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Podobnie, jak w przypadku zamawiania amerykańskich samochodów, wysyłka wanny ogrodowej w oddalone od centrum dystrybucji miejsce będzie kosztowała więcej. Po podliczeniu wszystkich składowych, prawdopodobnie zapłacisz więcej za ten sam amerykański samochód (lub model jacuzzi) w Warszawie niż w Chicago. Nie oznacza to jednak, że w kieszeni polskiego dystrybutora ląduje większy zysk osiągnięty Twoim kosztem.

Klienci mogą również zapłacić więcej za produkty zakupione na terenie Wiednia czy Londynu niż w salonie z dala od centrum Dąbrowy Górniczej, gdyż prowadzący działalność na terenie tych dużych miast najprawdopodobniej płaci kilka razy więcej za metr kwadratowy powierzchni salonu niż sprzedawca operujący na przedmieściach.

 

Znajdź najlepszego dystrybutora wanien spa


Zakup jacuzzi ogrodowego może wiązać się ze znacznym nakładem finansowym, zalecane jest zatem znalezienie godnego zaufania dystrybutora, który poinformuje nas o różnych rodzajach produktów, usług serwisowych i sposobach obsługi klienta przez siebie zapewnianych. Czy oferować on będzie wieloletnią dostępność podzespołów? Czy zatrudnieni przez niego doradcy techniczni legitymują się aktualną wiedzą, będąc wyszkolonymi pod kątem współczesnej technologii? Wybór odpowiedniego producenta oraz dystrybutora jest bardzo ważne, gdy zakładasz długi okres użytkowania jacuzzi zewnętrznego. Musisz wybrać markę i osoby na których można polegać, będziesz bowiem zależny od tejże relacji pod względem wsparcia serwisowego przez ponad 10 lub 20 lat. Trudno jest przecenić tę kwestię – zachęcamy Cię zatem do sprawdzenia korzyści płynących z poczynienia zakupu u renomowanego dystrybutora na własną rękę.

Pomocne będzie również zrozumienie, że koszty prowadzenia działalności gospodarczej mogą się bardzo od siebie różnić. Dystrybutor posiadający dogodny dla klienta salon z dużą ekspozycją wanien spa i akcesoriów posiada inną strukturę kosztów niż sezonowi dystrybutorzy. Niektórzy przedstawiciele konkurują z innymi jedynie względem oferowanych cen, podczas gdy są też tacy, których produkty kosztują więcej, zapewniając jednak znacznie wyższy standard obsługi klienta zarówno przed jak i po zakupie. Opłacalnym może być zakup nieco droższego jacuzzi, aby zyskać spokój wewnętrzny poparty pewnością, że wybrany produkt i dystrybutor będzie do Twojej dyspozycji przez następne 10 do 20 lat.

Ile kosztuje Jacuzzi Ogrodowe

Oczywistym jest, że wyprodukowanie ogrodowego spa dużych rozmiarów kosztuje więcej niż produkcja małej wanny spa. Potrzebne jest więcej materiału, nakładu pracy, a zatem wzrasta i koszt.

Usługi wpływające na cenę


Poziom świadczonych usług wpływa na cenę jacuzzi ogrodowego. Jest całkowicie zrozumiałym, iż ktoś dokonujący samodzielnego odbioru i montażu jacuzzi wyda mniej pieniędzy niż klient, w którego przypadku dostawę, instalację i konfigurację przeprowadził dystrybutor.

Niektórzy dystrybutorzy wolą dostarczać osobiście budując w ten sposób osobistą relację z każdym klientem. O ile kupujący jacuzzi po raz pierwszy z reguły nie wiedzą zbyt wiele o obsłudze, o tyle także osoby, które miały już wcześniej spa często wybierają kompleksową obsługę, która jest dla wielu z nich wygodna i warta nieco wyższej ceny.

Niektórzy dystrybutorzy oferują również inne usługi związane z wyborem i obsługą jacuzzi zewnętrznego. W skład tych usług mogą wchodzić: domowe konsultacje, przestawienie i ponowny montaż jacuzzi, regularne dostarczanie produktów do wody czy usługi związane z wymianą wody i kompleksowym czyszczeniem urządzenia.

Na światowym rynku jacuzzi ogrodowych reputacja marki liczy się szczególnie. Dowiedz się, kto udzieli Ci pomocy w przypadku pojawienia się problemu. Czy marka, której produkt planujesz zakupić oferuje rzetelną gwarancje? Czy zapewni Ci ona dostęp do wsparcia serwisowego i części zamiennych przez kolejne lata następujące po zakupie? Najlepsze marki i dystrybutorzy wanien spa cechuje pełna odpowiedzialność. Otwarcie i rzetelnie wykazują zainteresowanie sprawami klientów, wysłuchując ich i reagując na ich problemy. Okres istnienia dystrybutora (oraz marki), wraz z opiniami klientów, mogą dać Ci pewien wgląd w to, jakiego poziomu obsługi klienta możesz się spodziewać.

Ile kosztuje Jacuzzi Ogrodowe

Niektóre ze zmiennych wpływających na wycenę wanien spa nie są związane z tym, który model wybierzesz. Zależne są one od takich czynników, jak lokalizacja geograficzna.

Inne kwestie związane z ceną jacuzzi ogrodowego


Używane jacuzzi


Jacuzzi ogrodowe z drugiej ręki to pewne zalety, ale również ryzyko. Wielu dystrybutorów oferuje urządzenia, które poddano dogłębnemu czyszczeniu, usprawnieniom i inspekcji pod kątem usterek. Okres gwarancji obejmujący używane wanny spa może być różny, lecz nieuchronnie krótszy niż ten obowiązujący w przypadku nowego egzemplarza jacuzzi.

Niższa cena jest niewątpliwą zaletą zakupu używanej wanny spa. Wadą tego rozwiązania jest natomiast to, że wanna taka została już poddana eksploatacji przez co okres użytkowania, który Ci pozostanie, może nie być tak długi, jak w przypadku wanny nowej. Jeśli zdecydujesz się jednak na zakup używanego spa ogrodowego, upewnij się, że dokonałeś wyboru nie tylko marki znanej z długiej żywotności produktów, ale i dystrybutora, którego cechuje najwyższy standard obsługi klienta. W tym przypadku pomocna będzie rękojmia lub gwarancja, jaką otrzymamy.

Poza tym wybierając jacuzzi do ogrodu, które było wcześniej używane, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim – odkupując jacuzzi zewnętrzne bezpośrednio od właściciela mamy realny kontakt. Można się zastanowić, jakie w zasadzie ma to znaczenie? A choćby takie, że jesteśmy w stanie wiele wywnioskować po tym kontakcie. Przykładowo, jeśli właścicielem urządzenia był hotel, to oznacza, że jacuzzi domowe ma za sobą prawdopodobnie ciężką eksploatację. W tej sytuacji warto zweryfikować, czy jacuzzi do domu było serwisowane.

Warto również dobrze sprawdzić markę jacuzzi do ogrodu. Jeśli bowiem trafimy na używane urządzenie od producenta, który zakończył już swoją działalność, a dystrybutora marki już nie ma, to pojawi się duży problem w sytuacji, gdy będziemy potrzebowali jednej z części zamiennych.

Opcje finansowania w 2022 r.


Wielu klientów nie jest świadomych, że dystrybutorzy jacuzzi zewnętrznych często oferują dogodne opcje finansowania. Jeżeli traktujesz zakup jacuzzi ogrodowego jako inwestycję w zdrowie i kondycję swojej rodziny, możesz chcieć zakupić model, który zapewni Ci najlepsze efekty i najdłuższy okres użytkowania. Poprzez sfinansowanie całości lub części ceny zakupu, zyskasz możliwość nabycia modelu, który wyposażony będzie we wszystko, czego potrzebujesz, w zamian za niską miesięczną ratę, na której pokrycie będziesz mógł sobie pozwolić. Porozmawiaj ze swoim sprzedawcą o dostępnych opcjach finansowania zakupu ogrodowej wanny spa.

Gdzie mogę uzyskać dokładną cenę konkretnej wanny spa?


Najlepszym miejscem, by uzyskać informacje o modelach, funkcjach, opcjach rozbudowy i cenie skonfigurowanego modelu jest salon sprzedaży. Możesz do nas zadzwonić, ale zachęcamy Cię do osobistych odwiedzin i zapoznanie się z bogatą ekspozycją. Zabierz ze sobą strój kąpielowy i ciesz się możliwością odbycia kąpieli próbnej! Twój opiekun udzieli Ci odpowiedzi na wszelkie pytania - nawet te, które jeszcze nie przyszły Ci do głowy - dotyczące modeli, funkcjonalności, opcji i oczywiście cen.

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź
Powrót
Podobne artykuły
Drewniana balia czy ogrodowa wanna spa czy? Co wybrać?
13.09.2022
0 komentarzy

Drewniana balia czy ogrodowa wanna spa czy? Co wybrać?

Marzysz o gorącej kąpieli w ogrodzie? Jesteś zdecydowany na urządzenie zewnętrznego spa? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, w co warto zainwestować. Najczęściej wybór rozstrzyga się pomiędzy ogrodowym jacuzzi, a drewnianą balią. Porównujemy oba rozwiązania.
Czytaj więcej
Energooszczędne jacuzzi. Oszczędzaj energię i pieniądze.
11.02.2021
0 komentarzy

Energooszczędne jacuzzi. Oszczędzaj energię i pieniądze.

Hot Spring® jest liderem w branży w zakresie projektowania, inżynierii i produkcji energooszczędnych wanien z hydromasażem.
Czytaj więcej
Rodzaje izolacji w jacuzzi - porównanie
31.01.2019
0 komentarzy

Rodzaje izolacji w jacuzzi - porównanie

Izolacja jest tym, co utrzymuje temperaturę wody w Twoim jacuzzi; stworzono ją po to, by spowalniała lub zatrzymywała odpływ energii cieplnej. Innymi słowy: zatrzymuje ona ciepło wewnątrz wanny spa i nie pozwala mu stamtąd uciec.
Czytaj więcej
Jacuzzi ogrodowe a bezpieczeństwo
09.08.2018
0 komentarzy

Jacuzzi ogrodowe a bezpieczeństwo

Aktualne promocje ZOBACZ Posiadanie własnego jacuzzi to marzenie wielu osób. Wanna z hydromasażem nie tylko relaksuje po stresującym dniu, ale również świetnie wygląda i jest przepiękną ozdobą w...
Czytaj więcej