Jacuzzi ogrodowe a bezpieczeństwo

Jacuzzi ogrodowe a bezpieczeństwo
09.08.2018
0 komentarzy

Aktualne promocje

ZOBACZ

Posiadanie własnego jacuzzi to marzenie wielu osób. Wanna spa nie tylko relaksuje po stresującym dniu, ale również świetnie wygląda i jest przepiękną ozdobą w każdym ogrodzie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, by wybierać urządzenia zapewniające największe bezpieczeństwo oraz umieć z nich racjonalnie korzystać.

Bezpieczeństwo w jacuzzi ogrodowym

 

Systemy bezpieczeństwa w jacuzzi


Najważniejsze certyfikaty

Certyfikat bezpieczeństwa sanitarnego na wszystkie podzespoły Hot Spring

Wybieraj jacuzzi, które posiada ogólnie przyjęte atesty i certyfikaty. Pamiętaj o tym, że urządzenie podpięte jest do instalacji elektrycznej oraz musi posiadać systemy oczyszczające wodę. Dlatego ważne jest to, aby całe jacuzzi ogrodowe było bezpieczne, a nie tylko jego poszczególne podzespoły, jak często dzieje się to w przypadku niektórych dostawców. Hot Spring to jedyny producent wanien spa na świecie, który otrzymał certyfikat NSF P181 czyli amerykański atest bezpieczeństwa sanitarnego na całe wanny spa. To bardzo istotna informacja, jeżeli zamierzasz wykorzystywać wannę spa komercyjnie.

Oczyszczanie wody

Oczyszczanie wody w wannach spa

Oprócz tego, że jacuzzi ogrodowe zapewnia ogromną rozrywkę i przyjemność, to dodatkowo nie wymaga ciągłej wymiany wody. Dlatego sprawny i efektywny system dbający o czystość wody jest niezbędny, by móc w pełni czerpać radość z wanny. Na przykładzie Hot Spring zwróć uwagę na to, czy jacuzzi posiada:

  • 100% filtrację wody
  • filtry Tri-X™
  • system solnej pielęgnacji wody ACE®
  • ozonator

Dodatkowe akcesoria

Dodatkowe akcesoria do wanien spa - schodki
Akcesoria takie jak schodek czy poręcz pomagają wejść i wyjść z wanny. Są szczególnie pomocne dla osób starszych, aby mogły w wygodny i bezpieczny sposób skorzystać z urządzenia. Ważne jest też to, by były one wykonane z antypoślizgowych materiałów.

 

Co Ty możesz zrobić, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo w jacuzzi ogrodowym?


Twoim najważniejszym zadaniem jest zadbanie o to, by instalacja elektryczna, do której będzie podłączone jacuzzi, była przygotowana przez elektryka i była w jak najlepszym stanie. Podczas montażu urządzenia warto skorzystać z usług fachowca, który poprawnie podłączy wannę. Będzie to miało w przyszłości wpływ na wydajność urządzenia i do minimum ograniczy możliwość powstanie jakichkolwiek usterek.

 

Dodatkowo musisz pamiętać o tym, by:

  • omówić korzystanie z jacuzzi, jeśli chorujesz na cukrzycę, nadciśnienie, schorzenia sercowo-naczyniowe lub gdy jesteś w ciąży,
  • powstrzymać się od picia dużych ilości napojów alkoholowych przed lub w trakcie korzystania ze spa,
  • zdjąć soczewki kontaktowe przed wejściem do wanny,
  • nie pozostawiać dzieci i osób starszych i niedołężnych w jacuzzi bez nadzoru.

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź
Powrót
Podobne artykuły
Drewniana balia czy ogrodowa wanna spa czy? Co wybrać?
13.09.2022
0 komentarzy

Drewniana balia czy ogrodowa wanna spa czy? Co wybrać?

Marzysz o gorącej kąpieli w ogrodzie? Jesteś zdecydowany na urządzenie zewnętrznego spa? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, w co warto zainwestować. Najczęściej wybór rozstrzyga się pomiędzy ogrodowym jacuzzi, a drewnianą balią. Porównujemy oba rozwiązania.
Czytaj więcej
Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny
01.01.2022
0 komentarzy

Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny

Jeśli rozglądasz się po rynku jacuzzi ogrodowych, jednym z pierwszych pytań najprawdopodobniej będzie "Ile kosztuje dobrej jakości jacuzzi?" Odpowiedź brzmi: to zależy....
Czytaj więcej
Energooszczędne jacuzzi. Oszczędzaj energię i pieniądze.
11.02.2021
0 komentarzy

Energooszczędne jacuzzi. Oszczędzaj energię i pieniądze.

Hot Spring® jest liderem w branży w zakresie projektowania, inżynierii i produkcji energooszczędnych wanien z hydromasażem.
Czytaj więcej
Rodzaje izolacji w jacuzzi - porównanie
31.01.2019
0 komentarzy

Rodzaje izolacji w jacuzzi - porównanie

Izolacja jest tym, co utrzymuje temperaturę wody w Twoim jacuzzi; stworzono ją po to, by spowalniała lub zatrzymywała odpływ energii cieplnej. Innymi słowy: zatrzymuje ona ciepło wewnątrz wanny spa i nie pozwala mu stamtąd uciec.
Czytaj więcej