Rodzaje izolacji w jacuzzi - porównanie

Rodzaje izolacji w jacuzzi - porównanie
31.01.2019
0 komentarzy

Aktualne promocje

ZOBACZ

Izolacja jest tym, co utrzymuje temperaturę wody w Twoim jacuzzi; stworzono ją po to, by spowalniała lub zatrzymywała odpływ energii cieplnej. Innymi słowy: zatrzymuje ona ciepło wewnątrz wanny spa i nie pozwala mu stamtąd uciec.

Każdy, kto chociaż trochę przywiązuje wagę do stanu swojego konta bankowego, rozglądając się za kupnem jacuzzi powinien wykazać na tyle rozsądku, by wziąć pod uwagę wszelkie szczegóły, które będą miały wpływ na utrzymanie temperatury około 1500 litrów wody o każdej porze roku, szczególnie jeżeli (jak to najczęściej bywa) wanna spa umieszczona zostanie na zewnątrz.

Spis treści

 1. Izolacja to kluczowy czynnik pozwalający na rozróżnienie jacuzzi ogrodowych
 2. Najlepsze ogrodowe wanny spa posiadają tę samą izolację, co zamrażarki przemysłowe
 3. Jak izoluje się jacuzzi zewnętrzne?
 4. Jak różne są typy izolacji jacuzzi ogrodowych?
 5. Pianka o zróżnicowanej gęstości
 6. Sposoby na optymalizację izolacji ogrodowej wanny spa
 7. Fakty i mity związane z izolacją w ogrodowych wannach z jacuzzi
 8. Wybór jacuzzi ogrodowego dla Ciebie
 9. Ile kosztuje korzystanie z jacuzzi ogrodowego?

 

Izloacja termiczna w wannach Hot Spring

Izolacja to kluczowy czynnik pozwalający na rozróżnienie jacuzzi o różnych poziomach jakości


Lepsza izolacja obniża nakład pracy, jaką ma przed sobą Twoje jacuzzi ogrodowe, by podgrzać wodę i utrzymać jej ciepło. Stale ciepła woda nie tylko dostarcza posiadaczowi spa zwiększonej przyjemności z zażywania kąpieli, ale również obniża zużycie energii elektrycznej – co za tym idzie, zmniejszając wysokość rachunków za prąd.

 

W przypadku zewnętrznego jacuzzi, które nie posiada izolacji, albo jest wyposażony w jej cienką warstwę lub posiada izolację niskiej jakości, ciepło ucieka wzdłuż całego obwodu jacuzzi, podlegając utracie na rzecz otoczenia. Stawia to posiadacza w obliczu sytuacji niekorzystnej pod trzema względami.

 

 1. Z chwilą, gdy do Twojej wanny spa dostaje się chłodniejsze powietrze, dochodzi do ostudzenia wody oraz wydłużenia okresu pracy grzałki, aby osiągnąć i utrzymać wskazaną przez Ciebie temperaturę.
 2. Zapłacisz więcej za działanie swojego jacuzzi i jego eksploatację.
 3. Komponenty, które wykonają cięższą i częstszą pracę zużyją się szybciej.

 

Innymi słowy: dłużej poczekasz na osiągnięcie przez jacuzzi pożądanej przez Ciebie temperatury wody, zapłacisz więcej za związany z tym czas i energię, prawdopodobnie przedwcześnie stając przed koniecznością wymiany kluczowych części swojej wanny spa.

 

Wanna spa, która nie działa we właściwy sposób, sporo kosztuje, wymaga większego nakładu pracy i szybciej się psuje, zdecydowanie nie jest sprzętem, z którego będziesz regularnie korzystać. To raczej ogrodowe spa, które dobrze utrzymuje ciepło, kosztuje niewiele i działa prawidłowo pomimo upływu czasu zachęci Cię, aby korzystne dla zdrowia doświadczenia płynące z hydroterapii dołączyć do swoich codziennych czynnościhealthfully beneficial hot tub experience in your daily routine..

 

Najlepsze ogrodowe wanny spa posiadają tę samą izolację, co zamrażarki przemysłowe


Ponieważ izolacja ma bezpośredni związek z ponoszonymi kosztami eksploatacji jacuzzi, osoba, która pragnie obniżyć opłaty wynikające z jej posiadania do minimum będzie najbardziej zadowolona z zakupu jacuzzi ogrodowego o najlepszej spośród dostępnych izolacji.

Jacuzzi ogrodowe Hot Spring w zimowej scenerii

Mieszkając w rejonie świata, w którym występują temperatury ujemne, zakup dobrze izolowanej wanny ogrodowej jest szczególnie ważne. Jednak wanna spa o dobrej izolacji będzie generowała niższe koszty eksploatacji bez względu na miejsce czy okres użytkowania, ponieważ optymalny zakres temperatury wody jest wyższy od temperatury otoczenia.

 

Jak izoluje się jacuzzi zewnętrzne?


Ponieważ woda zaczyna odparowywać wraz ze wzrostem jej temperatury, to pokrywa okazuje się być najważniejszym elementem układu izolacyjnego Twojego ogrodowego jacuzzi.

 

Najlepsza pokrywa dla zewnętrznej wanny spa będzie wykonana tak, aby idealnie przylegać do Twojego konkretnego modelu, posiadać wypełnienie z pianki o wysokiej gęstości oraz dobrze wytrzymywać surowe warunki atmosferyczne. O pokrywę należy dbać i przykładowo nie wykorzystywać jej jako stołu. Jej żywotność można przedłużać środkami ochronnymi dla pokryw, które minimalizują skutki promieniowania UV w perspektywie czasu.

 

Centralna część dobrej pokrywy powinna znajdować się wyżej niż jej brzegi, aby deszcz mógł po niej spływać, nie tworząc kałuż na jej powierzchni. Brzegi pokrywy powinny całkowicie zasłaniać nieckę jacuzzi chroniąc przed wiatrem mogącym wnikać pod pokrywę czy przed uszkodzeniami. Większość jacuzzi posiada również izolacje jej wnętrza.

 

Izolacji jacuzzi często dokonuje się z wykorzystaniem pianki poliuretanowej, chociaż może ona być również wykonana z innych materiałów. Pianka może wystąpić w formie sztywnej (płyty) lub zostać nałożona poprzez natryskiwanie. Podobnie, jak izolacje ścian czy poddaszy domów, izolacja jacuzzi jest zróżnicowana pod względem gęstości. Wyższe gęstości zapewniają lepszą izolację. Pozostałe materiały izolacyjne omówimy w kolejnym dziale.

 

Jak różne są typy izolacji jacuzzi ogrodowych?


Jacuzzi ogrodowe Hot Spring z parującą wodą

Brak izolacji

Nadmuchiwane jacuzzi, balie ogrodowe oraz najtańsze jacuzzi z Chin nie posiadają izolacji w ogóle. Jest tak nawet, jeśli słowo "izolowana" znajduje się w opisie takiego modelu spa. Niektórzy producenci wykorzystują to słowo, aby opisać materiały, z jakich wykonana została obudowa lub wanna. Nazwanie nadmuchiwanego minibasenu spa "izolowanym przez grube komory powietrzne" jest jednak tym samym co określenie w ten sam sposób pudełka z tektury falistej. Nie ma bowiem mowy w tych przypadkach o jakiejkolwiek izolacji.

 

Pozbawione warstwy izolacyjnej jacuzzi zewnętrzne czy wewnętrzne będzie musiało być podnoszone do pożądanej przez Ciebie temperatury za każdym razem, kiedy będziesz chciał z niego skorzystać, niezwykle szybko tracąc ciepło podczas użytkowania.

 

Częściowa izolacja pianką

Wiele popularnych w internecie wanien spa wykonano pokrywając je częściowo izolacją z pianki. Warstwa izolacyjna umieszczana jest w niektórych częściach wnętrza wanny spa. Izolację tę mogą stanowić sztywne płyty z pianki (które z czasem mogą stawać się łamliwe) przymocowane do wewnętrznej strony obudowy, inną izolacją będzie częściowy oprysk pianką np. kilka centymetrów oprysku niecki, który tak naprawdę jedynie wzmacnia strukturę i poszczególne części składowe wanny spa, a nie izoluje.

 

Przy takim sposobie izolacji wnętrze jacuzzi dalej stanowi warstwa powietrza. Ponieważ izolacja nie wypełnia całkowicie wnętrza, a obudowa nie jest hermetyczna, ciepłe powietrze ulatnia się z wanny spa do otoczenia. W przypadku jacuzzi posiadającego dysze powietrzne, nawet więcej powietrza ulega „wpompowaniu” do wnętrza wanny z zewnątrz, powodując ostudzenie komponentów (np. rurek) i w dalszym etapie wychłodzenie wody.

 

Częściowe izolowanie jacuzzi było standardem przemysłowym w branży przez wiele lat. Chociaż ten rodzaj jacuzzi ogrodowego jest o wiele bardziej energooszczędny od jacuzzi nadmuchiwanych czy zewnętrznych balii, jest on zarazem o wiele mniej wydajny energetycznie od jacuzzi, które jest w pełni zaizolowane.

 

Wanny spa poddane jedynie częściowej izolacji są produkowane i dziś. Dzieje się tak często w zakładach, które robią „składaki” czyli tą samą nieckę mogą wyposażyć w podzespoły różnych producentów czy inną liczbę i rodzaj dysz w zależności od zamówienia. Głównym powodem jest łatwiejszy dostęp i niższy koszt produkcji niż w przypadku całkowicie pokrytych izolacją jacuzzi ogrodowych. Chcąc w całości obejmować swoje wanny warstwą izolacyjną, producent musi przyjąć na siebie olbrzymie koszty związane z udoskonaleniem swojego zakładu i jego wyposażenia. Nie wszyscy zdecydowali się na poczynienie takiej inwestycji.

 

Okładzina termiczna

Izolacja z wykorzystaniem okładziny termicznej (lub koca termicznego) to w gruncie rzeczy zamontowanie materiału odbijającego ciepło wzdłuż całego obwodu wanny spa. Może ona być wykorzystana samodzielnie lub w powiązaniu z miejscowo i natryskowo nałożoną pianką. Folia termiczna odbije część ciepła z powrotem w obręb wanny spa, nie na tyle jednak, aby utrzymać temperaturę wody na poziomie spodziewanym wewnątrz jacuzzi. Niektóre baseny spa z przeciwprądem są izolowane właśnie z wykorzystaniem folii termicznej. Temperatura wody w basenie z przeciwprądem musi jednak osiągać ok. 28 °C, podczas gdy ta obecna wewnątrz ogrodowego jacuzzi – ok. 38 °C.

 

Całkowita piankowa izolacja

Pełna piankowa izolacja jest aktualnie standardem przemysłowym wśród wiodących producentów jacuzzi ogrodowych. Powód jest prosty: jest ona o wiele bardziej energooszczędna niż izolacja częściowa (umożliwiając konsumpcję połowy lub jeszcze mniej energii w porównaniu z niepełną piankową izolacją), przez co klient kończy jako posiadacz lepszej wanny spa o niższych kosztach utrzymania. Najlepsi producenci jacuzzi już dawno zauważyli że duży koszt użytkowania sprzętu jest największą przeszkodą, która powstrzymuje konsumentów od cieszenia się własnością prywatnej wanny spa. Usprawnieniom, które te koszty obniżają, poświęcono wiele badań i prac rozwojowych, a ogromnym krokiem naprzód było właśnie wprowadzenie do produkcji całkowitej piankowej izolacji.

 

W przypadku w pełni ocieplonej wanny spa, izolacją wypełnione jest całe jej wnętrze (dokonuje się go poprzez natrysk pianki). Nie tylko pozwala to na zatrzymanie ciepła wewnątrz, ale też dodaje wsparcia całej konstrukcji wanny spa, co przedłuża żywotność jej komponentów. Stanowi to kluczową korzyść z zastosowania całkowitej piankowej izolacji. Uruchomienie jacuzzi, jego pomp i dysz, prowadzi do powstania wibracji, które mogą spowodować zużywanie się części składowych i instalacji wewnętrznej wanny spa. Pełna piankowa izolacja obejmuje swoją strukturą owe komponenty i zmniejsza wibracje, radykalnie obniżając występowanie uszkodzeń dotykających części składowe i instalację wanny spa. Dla przykładu – połączenie rurowe nie ulegnie w perspektywie czasu samoistnemu poluzowaniu, jako że otoczono je sztywną pianką i żaden jego element nie posiada w swoim otoczeniu przestrzeni, w obrębie której mógłby się przemieścić.

 

W całej branży, jacuzzi w pełni izolowane pianką kosztują więcej niż poddane częściowej piankowej izolacji modele, ponieważ pełna izolacja zwiększa koszty procesu produkcyjnego.

Oferowane przez nas wanny Freeflow powstały z wykorzystaniem całkowitej piankowej izolacji.

 

Czym jest izolacja FiberCor®?

FiberCor® jest opatentowanym rodzajem izolacji wypełniającej całą przestrzeń, wykorzystywanym jedynie przez markę Hot Spring. Całkowicie wypełnia ona wnętrze wanny, nie jednak poprzez natrysk. Zamiast tego wypełnienia dokonuje się wdmuchiwanym, wełnopodobnym, bezpiecznym włóknem, którego gęstość jest czterokrotnie wyższa niż w przypadku pianki poliuretanowej, wykorzystywanej w większości modeli wanien spa. FiberCor® jest rozprowadzany wewnątrz konstrukcji jacuzzi ogrodowego równomiernie, nie pozostawiając szczelin ani pustek powietrznych. FiberCor® zapewnia tą samą wartość izolacyjną, co pianka poliuretanowa i wytwarzany jest z materiału nieorganicznego, odpornego na wilgoć i pleśń.

FiberCor® jest najnowszą innowacją w systemach izolacji jacuzzi i gwarantuje użytkownikom szerokie spektrum korzyści. Jest to nietoksyczna, nadaje się do ponownego użytku oraz częściowo poddaje się recyclingowi. Można ją również w bardzo prosty sposób usunąć i wymienić, jeśli jest to konieczne.


Oferowane przez HotSpring kolekcje Limelight® i HotSpot® korzystają właśnie z izolacji FiberCor®.

Pianka o zróżnicowanej gęstości


Wczesne modele wanien spa o pełnej piankowej izolacji były wypełniane pianką o jednolitej gęstości. Niektóre z nich wciąż produkowane są w ten sposób, gdyż natryskowe naniesienie wewnątrz obudowy pianki o jednolitej gęstości jest tańsze i mniej pracochłonne niż nakładanie na siebie wielu warstw różnych rodzajów pianki. Istnieją różne gęstości pianek izolacyjnych, a im ich gęstość jest większa, tym lepszą tworzą izolacje. Wanny spa w pełni izolowane pianką o jednolitej gęstości, nie mogą być wypełniane pianką o gęstości najwyższej, ponieważ jej rozszerzanie mogłoby uszkodzić obudowę jacuzzi.

 

W przypadku jacuzzi w pełni izolowanych pianką o zróżnicowanej gęstości, piankę natryskuje się warstwami, wypełniając wnętrze i otaczając nimi orurowanie.

 

Modele marki Hot Spring® z pianką o zróżnicowanej gęstości są opryskiwane piankami o dwóch różnych gęstościach na spód niecki, czterech różnych gęstościach – we wnętrzu wanny – oraz szczelnie zaplombowane od podstawy ekstremalnie gęstą pianką. Każda z owych warstw jest odpowiednio zaprojektowana, tak aby – oprócz izolacji – dostarczyć wsparcia także strukturze wanny. Taka wielowarstwowość minimalizuje również ryzyko na rozszerzenie lub obkurczenie się pianki. Końcowym rezultatem jest najlepsza z możliwych izolacja, skutkująca najniższymi z kosztów użytkowania jacuzzi ogrodowego.

 

Oferowane przez Hot Spring wanny z kolekcji Highlife® powstały z wykorzystaniem całkowitej izolacji pianką o zróżnicowanej gęstości.

 

Rodzaj izolacji wanny ogrodowejPrzykładZaletyWady
Brak izolacjiNadmuchiwane jacuzzi, balia ogrodowaNiska cenaPodatna na zamarzanie, kosztowna w eksploatacji
Częściowa izolacja piankąJacuzzi najniższej jakości np. “składaki” z podzespołów od różnych dostawcówCena zakupu niższego rzędu; możliwie dopuszczalna do użytku w cieplejszym klimaciePodatna na zamarzanie, bardziej kosztowna w eksploatacji niż wanna spa o całkowitej izolacji piankowej
Okładzina termicznaBasen spa z przeciwprądemDostarcza podstawowej izolacji basenowi o wodzie podgrzewanej do niższej temperaturyNie jest w stanie spełnić wymogów stawianych jacuzzi
Całkowite ocieplenie piankąWspółcześnie oferowane modele marek wanien spa o średniej jakości, m.in. w modele Freeflow SpasIzolacja wypełnia wnętrze i eliminuje przepływ powietrza umożliwiający ucieczkę ciepłaPianka o jednolitej gęstości nie zapewnia najlepszej energooszczędności Wyższe gęstości nie mogą używane z powodu zagrożenia rozszerzania się pianki
FiberCor®Współcześnie oferowane modele marek spa o wysokiej jakości, włączając kolekcje Limelight® i HotSpot® marki Hot SpringLuźne wełnopodobne włókna zapewniają tę samą wartość izolacyjną, co poliuretanowa pianka o wysokiej gęstości, jednak łatwo je usunąć w razie konieczności naprawyNiższa wartość izolacji w porównaniu z pianką o zróżnicowanej gęstości
Pianka o zróżnicowanej gęstościWspółcześnie oferowane najlepsze modele jacuzzi włączając to kolekcje Highlife® marki Hot SpringNajwyższa energooszczędność, najniższe z możliwych koszty eksploatacjiNajwyższy zakres cen

 

Sposoby na optymalizację izolacji ogrodowej wanny spa


Izolacja wewnętrzna oraz pokrywa termiczna stanowią dwie najważniejsze składowe izolacji wanny spa. Wiodący producenci wanien spa podnoszą jednak standardy izolacji również innymi sposobami. Poniżej znajdują się pozostałe cechy, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas porównywania modeli spa pod tym względem.

Lekka polimerowa konstrukcja nośna jacuzzi ogrodowe Hot Spring

 

Zredukowany kontakt z podłożem


Niektóre modele jacuzzi zewnętrznego posiadają izolację wzmocnioną obecnością dodatkowej, karbowanej płyty podłogowej, co pozwala na ograniczenie kontaktu jacuzzi z chłodnym podłożem. Wanny spa pozbawione takiej konstrukcji mogą posiadać szczególny rodzaj uszczelniającej dno warstwy z tworzywa sztucznego lub nie posiadać takiego uszczelnienia w ogóle.

 

Lekka konstrukcja nośna oraz wytrzymała, karbowana płyta podłogowa są unikalne dla kolekcji wanien spa Highlife® marki Hot Spring.

 

Specjalne osłony pomp


Części składowe wanny spa wytwarzają ciepło poprzez swoje zwyczajowe działanie. W przypadku wielu modeli jacuzzi, wytworzone ciepło wyrzucane jest jednak na zewnątrz i podlega utracie. Specjalna osłona pompy obecna w jacuzzi klasy premium przechwytuje nadmiar ciepła i przekazuje go do wody. Wspomniana osłona wciąga również powietrze z zewnątrz, aby ochładzać pompę i zapobiec ryzyku jej przegrzania.

Opatentowana przez Hot Spring specjalna osłona pompy jest opcją dostępną w przypadku kolekcji Limelight® oraz Highlife®.

 

Koce i folie termiczne


Odblaskowy zimowy koc termiczny może być umieszczony wewnątrz komory z osprzętem, aby ochronić osprzęt wanny np. przed popękaniem w mrozie. Akcesorium to jest użyteczne dla tych użytkowników, którzy żyją w ekstremalnie mroźnej strefie klimatycznej (np. w północnej Skandynawii). Koc termiczny nie pomoże jednak Twojej wannie spa w utrzymaniu ciepłej wody.

 

Folię termiczną lub basenową możesz umieścić na powierzchni wody, pozwalając jej się unosić. Jeżeli natomiast jesteś posiadaczem szczelnie dopasowanej pokrywy w dobrym stanie, pływająca folia okaże się zbędna, nie przyczyniając się do zatrzymania ciepła w wymierny sposób. Pomimo tego, może ona okazać się wygodnym dodatkiem przyczyniającym się do zmniejszenia strat ciepła oraz ograniczającym przedostawanie się nieczystości do wewnątrz, gdy pokrywa jest zdjęta – na przykład dla właścicieli, którzy nie chcą wielokrotnie zdejmować pokrywy i ponownie jej nakładać w trakcie krótkich przerw pomiędzy korzystaniem z jacuzzi. Niektórzy posiadacze jacuzzi zewnętrznego twierdzą, że pływająca folia ogranicza odparowywanie wody. Może to przedłużyć żywotność pokrywy, jeśli oba elementy wykorzystywane są w połączeniu ze sobą.

 

Fakty i mity związane z izolacją w ogrodowych wannach z jacuzzi


Każdy ze sprzedawców jacuzzi ogrodowych ma swoje preferencje związane z polecaniem danego modelu kosztem innego, ale niektórzy z nich dokonują stwierdzeń, które nie są poparte faktami. Hot Spring jest wiodącym producentem wanien spa i wie o nich wszystko. Obala więc kilka mitów, które mogliście usłyszeć na temat izolacji jacuzzi ogrodowych.

 

Mit: Naprawa wanny spa o całkowitym wypełnieniu pianką izolacyjną w przypadku wycieku to droga przez mękę.

 

Fakt: Zacznijmy od tego, że całkowita piankowa izolacja dodaje tak znaczącego wsparcia strukturalnego wannie, że dzięki niej do przecieków może dojść o wiele rzadziej. Sprzedawca, który zwraca nadmierną uwagę na kwestie związane z naprawą może być przyzwyczajony do sprzedaży jacuzzi wymagających częstych napraw. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba dokonania naprawy całkowicie izolowanej pianką wanny spa to wyszkolony serwisant i tak będzie w stanie zlokalizować źródło problemu i je wyeliminować.

 

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie siebie samego wypowiadającego słowa: "Wolę luksusowego SUV’a niż miejskie autko, ale go nie kupię, bo jeśli kiedyś wystąpi problem to słyszałem, że naprawy mogą być kosztowne"? Większość nabywców towarów kategorii premium nie dokonuje wyborów w ten sposób. Prawdą jest, że rozwiązanie niektórych problemów w pełni izolowanym jacuzzi ogrodowym, wiąże się z o wiele większym nakładem pracy niż dokonanie tego w częściowo izolowanej wannie spa. Ryzyko wystąpienia takiego problemu w modelu wykonanym przez czołową markę wanien spa jest jednak mało prawdopodobne i nie stanowi czynnika wynikającego z logicznego rozumowania na gruncie decyzji o zakupie.

 

Warto dostrzec, iż FiberCor® stanowi świetną alternatywę dla całkowitej piankowej izolacji, właśnie dzięki dodaniu zalety umożliwienia łatwego dostępu do wszelkich części składowych. W razie wystąpienia wycieku, woda zostaje od razu odprowadzona w dół jacuzzi, sprawiając, że jego źródło staje się bardzo łatwe do zlokalizowania. Umożliwia to wówczas technikowi serwisowemu bezproblemowe usunięcie fragmentu nietoksycznego włókna FiberCor®, dokończenie naprawy oraz uzupełnienie ubytku FiberCor®. Włókna te nie przywierają ani do instalacji, ani części składowych wanny spa.

 

Mit: Pełna izolacja piankowa przyciąga gryzonie

 

Fakt: W przypadku wanny spa całkowicie izolowanej pianką o zróżnicowanej gęstości, jej dno zostaje uszczelnione warstwą pianki o ekstremalnie wysokiej gęstości (640kg/m3 w przypadku wanien z kolekcji Highlife marki HotSpring) . Żaden gryzoń się przez nią nie przeciśnie. Materiał ten jest syntetyczny i stworzenia zamierzające wygryźć sobie drogę do nowego gniazdka nie uznają go za smaczny. Gryzonie uwielbiają wprawdzie ciepłe i niewielkie przestrzenie, lecz trudno by im było takie odnaleźć wewnątrz całkowicie ocieplonej pianką wanny spa.

 

Mit: Jacuzzi o całkowitej piankowej izolacji przegrzewają się latem

 

Fakt: Izolacja wanny ogrodowej, podobnie jak izolacja zastosowana w przypadku Twojego domu, chroni sprzęt od środka. To jakość części składowych oraz rozwiązania inżynierskie określają czynnik ryzyka dla przegrzewania się osprzętu danego modelu. Jacuzzi zewnętrzne wykonane przez wiodącego producenta posiadają niskie prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń, które doprowadzić mogą do przegrzania się jego części składowych.

 

Mit: Pełna izolacja piankowa zacieśnia się i rozszerza, doprowadzając do przemieszczania się lub uszkodzenia części składowych czy instalacji.

 

Fakt: Nie wszystkie całościowe instalacje piankowe wykonano w ten sam sposób. Zastosowaną w wannach spa marki Hot Spring całkowitą piankową izolację zaprojektowano tak, by w minimalny sposób poddawała się rozszerzeniu i obkurczaniu. FiberCor® natomiast nie podlega ani rozszerzaniu się, ani zbijaniu.

 

Wybór jacuzzi ogrodowego dla Ciebie


Twoje jacuzzi stworzono z zamysłem czerpania z niego radości przy regularnym i długotrwałym użytkowaniu. Dla pozytywnych wrażeń płynących z wieloletniego posiadania jacuzzi ogrodowego najważniejsza jest jakość wykonania i izolacja.

 

Pamiętaj, że wanna ogrodowa może "posiadać izolację", lecz niekoniecznie być w pełni zaizolowana. Inne modele mogą być również poddane pełnej piankowej izolacji, natomiast tylko pianką o jednolitej gęstości.

 

Pomimo tego, że producenci jacuzzi zewnętrznych zdają sobie sprawę, iż całkowita piankowa izolacja obniża koszty eksploatacji sprzętu, niektórzy z nich nie zaprzestają wypuszczania na rynek modeli nieizolowanych lub częściowo pokrytych pianką, aby być bardziej konkurencyjnymi pod względem oferowania niższej ceny zakupu. Strategia ta nie jest jednak dla posiadacza jacuzzi korzystna. Nawet, jeśli podczas opuszczania salonu sprzedaży w kieszeni pozostanie Ci więcej pieniędzy, i tak zostaną one wydane – później wręcz z naddatkiem – na eksploatację tańszej wanny spa.

 

Niektórzy producenci oferują podstawowe modele, które pozbawione są izolacji lub poddane jej tylko częściowo, aby przyciągnąć klientów obietnicą niskiej ceny zakupu. Pełna izolacja piankowa jest sprzedawana jako forma podwyższenia standardu, co składa się na sprytną metodę skłonienia klienta, by zapłacił więcej za w pełni objętą pianką izolacyjną wannę spa.

 

Koniec końców, nie powinieneś mylić wanny "posiadającą izolacje" z "energooszczędną" wanną spa. Informacja o posiadaniu izolacji ma nie wiele wspólnego z jakością i energooszczędnością urządzenia.

 

Aby uzyskać więcej porad związanych z odnalezieniem najlepszej dla Twojej rodziny wanny spa, najlepiej jest skontaktować się z naszymi konsultantami lub zapoznać się z innymi artykułami na naszej stronie.

 

Ile kosztuje korzystanie z jacuzzi ogrodowego?


Jedynym sposobem, by dowiedzieć się, ile energii elektrycznej wykorzysta konkretne jacuzzi, jest przetestowanie jej w normalnych warunkach użytkowania dla różnych wartości temperatury otoczenia i uwarunkowań klimatycznych… Trudne? Nie martw się Hot Spring już to zrobił! Zapytaj nas o konkretne dane uwzględniające różne regiony Polski oraz aktualne stawki za energię elektryczną, aby dowiedzieć się, jakiej konkretnie kwoty możesz spodziewać się za korzystanie z energooszczędnego jacuzzi zewnętrznego marki Hot Spring przy Twoim domu.

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź
Powrót
Podobne artykuły
Drewniana balia czy ogrodowa wanna spa czy? Co wybrać?
13.09.2022
0 komentarzy

Drewniana balia czy ogrodowa wanna spa czy? Co wybrać?

Marzysz o gorącej kąpieli w ogrodzie? Jesteś zdecydowany na urządzenie zewnętrznego spa? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, w co warto zainwestować. Najczęściej wybór rozstrzyga się pomiędzy ogrodowym jacuzzi, a drewnianą balią. Porównujemy oba rozwiązania.
Czytaj więcej
Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny
01.01.2022
0 komentarzy

Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny

Jeśli rozglądasz się po rynku jacuzzi ogrodowych, jednym z pierwszych pytań najprawdopodobniej będzie "Ile kosztuje dobrej jakości jacuzzi?" Odpowiedź brzmi: to zależy....
Czytaj więcej
Energooszczędne jacuzzi. Oszczędzaj energię i pieniądze.
11.02.2021
0 komentarzy

Energooszczędne jacuzzi. Oszczędzaj energię i pieniądze.

Hot Spring® jest liderem w branży w zakresie projektowania, inżynierii i produkcji energooszczędnych wanien z hydromasażem.
Czytaj więcej
Jacuzzi ogrodowe a bezpieczeństwo
09.08.2018
0 komentarzy

Jacuzzi ogrodowe a bezpieczeństwo

Aktualne promocje ZOBACZ Posiadanie własnego jacuzzi to marzenie wielu osób. Wanna z hydromasażem nie tylko relaksuje po stresującym dniu, ale również świetnie wygląda i jest przepiękną ozdobą w...
Czytaj więcej