Czyszczenie filtra ceramicznego TRI-X w jacuzzi

Innowacyjny filtr ceramiczny TRI-X jest standardowym elementem wyposażenia wielu wanien Hot Spring. Wymaga on okresowego czyszczenia, tak aby woda w jacuzzi była zawsze krystalicznie czysta. Jak to zrobić? To naprawdę łatwe i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy kilka prostych kroków, z którymi poradzi sobie każdy z nas.

Zanim przystąpisz do konserwacji filtra, koniecznie odłącz jacuzzi ogrodowe od zasilania. Następnie zdejmij pokrywę filtrów, odłóż ją ostrożnie na bok i wyjmij filtry. Teraz możesz przystąpić do ich czyszczenia.

Wymiana filtra w jacuzzi

Filtr do jacuzzi możesz umyć na kilka sposobów

1. Wyczyść filtr z wykorzystaniem węża ogrodowego

Czyszczenie filtrów w jacuzzi ogrodowym

Po wyjęciu filtra wyczyść go wodą z węża lub myjki ciśnieniowej. Następnie spryskaj filtr specjalnym środkiem o właściwościach czyszczących i po raz kolejny spłucz je bardzo dokładnie. Jeśli chcesz jeszcze lepiej pozbyć się zabrudzeń, umieść filtr na dłużej w wiadrze z wodą i dedykowanym detergentem, a po wyjęciu opłucz go dużą ilością wody.

2. Po prostu włóż filtr do zmywarki

Czyszczenie w zmywarce filtrów do wanny spa

To sposób dla osób ceniących wygodę. Jeśli chcesz umyć filtr po prostu wstaw go do zmywarki i włącz program bez cyklu suszenia. Pamiętaj przy tym, aby nie dodawać tabletek czy innych detergentów. W ten sposób można czyścić jedynie filtry ceramiczne TRI-X montowane w wannach Hot Spring.

Czysty filtr zainstaluj z powrotem w wannie spa i włącz zasilanie jacuzzi. Dla maksymalnego wydłużenia żywotności urządzenia, warto myć je raz w miesiącu. Filtr ceramiczny należy wymienić na nowy, gdy na jego powierzchni widoczne będą uszkodzenia lub gdy zabrudzeń nie będzie już się dało usunąć. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące konserwacji filtra, zawsze możesz skonsultować się z naszym doradcą.