Czyszczenie filtra ceramicznego TRI-X w jacuzzi

Innowacyjny filtr ceramiczny TRI-X jest standardowym elementem wyposażenia wielu wanien Hot Spring. Wymaga on okresowego czyszczenia, tak aby woda w jacuzzi była zawsze krystalicznie czysta. Jak to zrobić? To naprawdę łatwe i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy kilka prostych kroków, z którymi poradzi sobie każdy z nas.

Zanim nie przystąpisz do konserwacji filtra, koniecznie odłącz jacuzzi ogrodowe od zasilania. Następnie otwórz odpowiednią pokrywę i wyjmij z niej urządzenie. Teraz możesz przystąpić do jego czyszczenia.

Wymiana filtra w jacuzzi

Filtr do jacuzzi możesz umyć na kilka sposobów

1. Wyczyść filtr z wykorzystaniem węża ogrodowego

Czyszczenie filtrów w jacuzzi ogrodowym

Po wyjęciu filtra wyczyść go wodą z węża. Następnie spryskaj urządzenie specjalnym środkiem o właściwościach odtłuszczających i po raz kolejny spłucz je wężem. Jeśli chcesz jeszcze lepiej pozbyć się zabrudzeń, umieść filtr na noc w wiadrze z wodą i detergentem, a po wyjęciu opłucz go pod bieżącą wodą.

2. Po prostu włóż filtr do zmywarki

Czyszczenie w zmywarce filtrów do wanny spa

To sposób dla osób ceniących wygodę. Jeśli chcesz umyć filtr po prostu wstaw go do zmywarki i włącz program na pełen cykl czyszczenia. Pamiętaj przy tym, aby nie dodawać tabletek, nabłyszczaczy ani innych produktów przeznaczonych do zmywania naczyń. W ten sposób można czyścić jedynie filtry ceramiczne TRI-X montowane w wannach Hot Spring.

Czysty filtr zainstaluj w określonym miejscu pod pokrywą w wannie spa i włącz zasilanie jacuzzi. Dla maksymalnego wydłużenia żywotności urządzenia, warto myć je raz w miesiącu. Filtr ceramiczny należy wymienić na nowy, gdy na jego powierzchni widoczne będą uszkodzenia lub dojdzie do zużycia gumy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące konserwacji filtra, zawsze możesz skonsultować się z naszym doradcą.