Jak urządzić ogrodowe SPA? Pomysły i inspiracje

 

 

Aktualne
promocje

 

ZOBACZ

​​​​dlaczego warto zainwestować w wannę spa


Stworzenie własnej strefy relaksu w postaci domowego SPA to pomysł, który przynosi znakomite rezultaty. Miejsce wypoczynkowe wpływa pozytywnie na samopoczucie. Umożliwia też miłe spędzanie czasu w gronie członków rodziny i znajomych. Nowoczesne jacuzzi ogrodowe przypadnie do gustu każdemu. Jak jednak zaplanować takie przedsięwzięcie w optymalny i estetyczny sposób? Czytaj dalej, by poznać najlepsze pomysły i inspiracje!

Jacuzzi ogrodowe, czyli główny element strefy relaksu


Nieodłączną częścią każdego domowego SPA jest jacuzzi, które można umieścić w różnych miejscach w ogrodzie. Istnieje mnóstwo sposobów na to, by nowoczesna wanna z hydromasażem stała się naturalną częścią krajobrazu. Wiele osób decyduje się na przykład na postawienie jej w otoczeniu bujnej roślinności i dużych kamieni, co przywodzi na myśl kąpiel w zbiorniku wodnym na łonie natury.

Wygląd wanny z hydromasażem z łatwością można dopasować do stylu architektonicznego domu. Konstrukcje tego typu mogą nawiązywać chociażby do minimalizmu czy modernizmu. Najważniejsze jest jednak to, by jacuzzi w ogrodzie było umieszczone w miejscu zapewniającym przyjemny dla oczu krajobraz. Relaksujący wypoczynek na świeżym powietrzu stanie się wtedy w pełni satysfakcjonujący. Jakie rozwiązania aranżacyjne cieszą się popularnością?

Wanna na tarasie


Podłoga z drewna lub płyt betonowych i surowe wykończenie to widok, który jest powszechnie spotykany na tarasach. Na tle takiej przestrzeni nowoczesna wanna z hydromasażem doskonale się prezentuje. Konstrukcję można dodatkowo uzupełnić zestawem mebli ogrodowych i roślinnością. Dobrą decyzją jest też montaż oświetlenia, dzięki któremu kąpiel przebiega w miłej atmosferze. Jacuzzi na taras to znakomita inwestycja, która przypadnie do gustu wszystkim domownikom.

Jacuzzi zabudowane


Całkowite zabudowanie wanny z hydromasażem to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Wygląda bardzo naturalnie i w subtelny sposób wkomponowuje się w krajobraz ogrodu. W tym przypadku musisz mieć jednak na uwadze, że jacuzzi zewnętrzne należy wyposażyć dodatkowo w specjalne schodki. Domownicy mają dzięki nim możliwość swobodnego korzystania z tego urządzenia.

Wanna pod zadaszeniem


Stworzenie daszku nad wanną to kolejny pomysł, który jest przede wszystkim bardzo efektowny wizualnie i praktyczny. Taka konstrukcja zapewnia możliwość kąpieli nawet w gorszych warunkach pogodowych, więc doskonale uzupełnia jacuzzi ogrodowe całoroczne. To rozwiązanie znakomicie się prezentuje – zwłaszcza że przy projektowaniu można puścić wodze fantazji i postawić na interesujące style architektoniczne.

Jakie dodatki dobrać do ogrodowej strefy relaksu?


Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym domowe SPA jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące w użytkowaniu. Dobrze dobrane dodatki w znacznym stopniu poprawiają komfort kąpieli i wypoczynku. Opcji do wyboru jest mnóstwo, ale największą popularnością cieszą się przede wszystkim elementy takie jak:

  • stylowe meble ogrodowe, 
  • podwyższany barek, 
  • prysznic, 
  • stojące lampy ogrodowe, 
  • domowa sauna. 

Przy projektowaniu przestrzeni kieruj się własnymi potrzebami i preferencjami. Niektóre osoby cenią sobie możliwość wskoczenia do jacuzzi po sesji w saunie, a inne po zakończonej kąpieli preferują odpoczynek na leżaku ze spektakularnym widokiem na rozgwieżdżone niebo. Najlepiej samodzielnie zadecydować, co jest niezbędne. Dodatkowe elementy wyposażenia sprzyjają podwyższeniu poziomu odczuwanego komfortu, więc są w praktyce bardzo dobrą i przydatną inwestycją.

Nowoczesne jacuzzi ogrodowe marki Hot Spring


Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, w której znajdziesz nowoczesne modele jacuzzi do ogrodu. Proponowane urządzenia są produkowane w Stanach Zjednoczonych. To produkty klasy premium, które są zaopatrzone w innowacyjne systemy pielęgnacji wody i doskonałą izolację zapewniającą energooszczędność. Wyróżniają się też prostotą obsługi i klasyczną, amerykańską wygodą. Zachęcamy do kontaktu i przedstawienia nam pomysłów na własną strefę relaksu, którą chętnie dla Ciebie zrealizujemy!

Jacuzzi ogrodowe cennik - Raport specjalny

Highlife® Collection

Kolekcja absolutnie doskonała

Sprawdź