Jak dbać o jacuzzi?

Jak dbać o jacuzzi?
08.06.2020
0 komentarzy

​​​​Coraz więcej osób ceniących sobie codzienny komfort i relaks decyduje się na "dżakuzi" ogrodowe. Jest to wspaniałe rozwiązanie, umożliwiające miłe spędzanie czasu i zapewniające odpoczynek na świeżym powietrzu. Wymaga jednak pewnej dbałości ze strony właściciela. Poniżej prezentujemy kilka prostych sposobów, jak utrzymać jacuzzi na dworze w czystości. Zapraszamy do zapoznania się z poradami!

 

O czym należy pamiętać?

Warto mieć na uwadze, że wanny ogrodowe SPA to nie tylko luksus, ale też inwestycja w dobre samopoczucie. Do najważniejszych korzyści, jakie przynosi to rozwiązanie, należą:

  • redukcja stresu,
  • możliwość poprawienia pracy układu krążenia,
  • łatwiejsze zasypianie,
  • regeneracja organizmu.

Aby jednak tego typu relaks był bezpieczny, konieczne są zarówno regularna konserwacja samego urządzenia, jak i czyszczenie znajdującej się w nim wody. W dalszej części krótko opisujemy najważniejsze aspekty, o jakie należy zadbać, chcąc jak najdłużej cieszyć się urokami kąpieli na świeżym powietrzu.

Właściwe pH

Utrzymanie odpowiedniego odczynu wody powoduje, że dodawane do niej specjalistyczne środki dezynfekujące i usuwające glony mogą działać w jak największym zakresie. Na tym jednak nie koniec: optymalny poziom pH sprawia, że kąpiel jest przyjemna i nie szkodzi skórze, oczom oraz włosom.

Każde korzystanie z wanny nieco zmienia odczyn wody i przyczynia się do powstawania osadów z kamienia kotłowego oraz metali. Chcąc mieć pewność, że pH jest na właściwym poziomie, warto użyć specjalnego testera, a w razie wykrycia nieprawidłowości zastosować preparat regulujący odczyn.

Dezynfekcja chlorem lub tlenem

Woda to naturalne środowisko życia wielu drobnoustrojów i mikroorganizmów. Jacuzzi ogrodowe całoroczne może więc stanowić siedlisko dla różnego rodzaju grzybów i bakterii. Chcąc zapobiec ich rozwojowi, należy dbać o częstą dezynfekcję.

Można ją przeprowadzać na dwa sposoby:

  • za pomocą środków na bazie chloru, które wykazują bardzo wysoką skuteczność w walce z mikrobami, dlatego stanowią podstawowe rozwiązanie stosowane w basenach,
  • z użyciem preparatów zawierających aktywny tlen – są bezpieczne dla skóry i nie pozostawiają przykrego zapachu; warto stosować je przy wymianie wody, a także profilaktycznie raz w tygodniu.

Dbałość o filtry

Zatkany filtr pracuje mniej wydajnie, co powoduje, że przejrzystość wody spada. Niestety jego czyszczenie to czynność, która często bywa pomijana. Trzeba jednak wiedzieć, że ma to kluczowe znaczenie dla funkcjonowania urządzenia, a co za tym idzie – dla komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowników.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że dbałość o tę kwestię przedłuża żywotność sprzętu. Dzięki temu wanna do ogrodu posłuży dłużej i lepiej, a jej właściciele oszczędzą pieniądze, jakie należałoby przeznaczyć na zakup nowego modelu. Regularne stosowanie specjalistycznych środków przeznaczonych do czyszczenia filtrów jest znacznie tańszym i prostszym rozwiązaniem.

Powierzchnia wanny

Zabrudzenia oraz tłuszcze osadzające się na ściankach i na dnie są efektem ubocznym używania kremów i balsamów do pielęgnacji ciała. W efekcie wanna może po pewnym czasie stracić estetyczny wygląd. Podczas każdej wymiany wody należy więc usunąć te zanieczyszczenia. Można do tego użyć specjalistycznych preparatów do czyszczenia powierzchni. Dzięki nim korzystanie z kąpieli staje się jeszcze przyjemniejsze i bardziej komfortowe, a jednocześnie nie wymaga rezygnacji ze stosowania kosmetyków do skóry.

Odpowiedni pokrowiec

Należy pamiętać, że wanna do ogrodu wymaga pewnej dbałości nawet wtedy, kiedy nikt z niej nie korzysta. Należy chronić ją przed zabrudzeniami za pomocą pokrywy termicznej. Stanowi skuteczną, fizyczną barierę dla takich zanieczyszczeń, jak:

  • opady atmosferyczne,
  • spadające liście,
  • pyłki roślin,
  • kurz.

Prywatne SPA w ogrodzie

Utrzymanie ogrodowej strefy relaksu w czystości jest bardzo proste – dzięki specjalistycznym środkom pielęgnacyjnym. Co więcej, jacuzzi zewnętrzne jest dziś luksusem dostępnym dla każdego! Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą . Jako dystrybutor prestiżowych urządzeń chętnie pomożemy wybrać odpowiedni model i zaaranżować strefę SPA na świeżym powietrzu.

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź
Powrót
Podobne artykuły
Byliśmy na Hot Spring Experience Dealer Meeting 2024
20.02.2024
0 komentarzy

Byliśmy na Hot Spring Experience Dealer Meeting 2024

Delegacja Pro-Wellness została zaproszona na Hot Spring Experience Dealer Meeting w Marbelli. Mieliśmy tam okazję zapoznać się z nowościami jak przygotowała marka Hot Spring na sezon 2024....
Czytaj więcej
Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny
01.01.2024
0 komentarzy

Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i co decyduje o jego cenie. Raport Specjalny

Jeśli rozglądasz się po rynku jacuzzi ogrodowych, jednym z pierwszych pytań najprawdopodobniej będzie "Ile kosztuje dobrej jakości jacuzzi?" Odpowiedź brzmi: to zależy....
Czytaj więcej
Czym charakteryzuje się dobrej jakości ogrodowa wanna spa?
01.02.2023
0 komentarzy

Czym charakteryzuje się dobrej jakości ogrodowa wanna spa?

Nowoczesne wanny do ogrodu zapewniają użytkownikom wspaniałe doznania, które wynikają przede wszystkim z połączenia przyjemnej kąpieli w ciepłej wodzie i relaksującego hydromasażu.
Czytaj więcej
Zbawienny wpływ jacuzzi na zdrowie
10.01.2023
0 komentarzy

Zbawienny wpływ jacuzzi na zdrowie

Włączenie korzystania z wanny z hydromasażem do codziennej rutyny może pomóc poprawić ogólne samopoczucie i zdrowie. Regularne sesje zmniejszają poziom stresu, łagodzą ból, poprawiają jakość snu i...
Czytaj więcej