Jak samodzielnie przygotować kosmetyki do kąpieli

Jak samodzielnie przygotować kosmetyki do kąpieli

Lubisz kąpiele w wannie spa? A czy wiesz, że kosmetyki doskonałe do zabiegu możesz zrobić samodzielnie? Podpowiadamy, jak przy wykorzystaniu dostępnych produktów przygotować zdrowe olejki i sole, które pozwolą urozmaicić wodny relaks.

 

Olejki do kąpieli

Przygotowanie olejku do kąpieli w domowym zaciszu jest bardzo łatwe. Wystarczy zmieszać skondensowany olejek eteryczny, który kupisz za kilka złotych w drogerii lub aptece, z bazą z oliwy lub oleju roślinnego w proporcjach 1:3. Można także połączyć ze sobą różne olejki eteryczne. Do kąpieli zwykle wystarczy dodać 10-15 kropli specyfiku i rozprowadzić go dokładnie po powierzchni wody.

Własnoręcznie przygotowany olejek do kąpieli jest zdrowszy od tego, który możesz dostać w sklepie. Wszystko dzięki temu, że nie zawiera sztucznych barwników i konserwantów, przez co korzystniej oddziałuje na skórę. Do wody dodawaj jedynie olejki eteryczne przeznaczone do kąpieli, ponieważ te aromaterapeutyczne mogą poparzyć skórę. Z samodzielnie wykonanych olejków bez obaw możesz korzystać także w wannie z hydromasażem.

 

Sole do kąpieli

Podstawą większości dostępnych w sklepach soli do kąpieli jest sól z Morza Martwego. Produkt ten jest ceniony z uwagi na bogactwo minerałów. Równie dobrze jednak w domowym spa możesz wykorzystać sól kuchenną. Aby nadać jej wyjątkowych walorów, w szczelnym słoiczku zamknij nieco słonych kryształków skropionych odrobiną olejków zapachowych (ok. 3 krople na 100 g). Następnie szczelnie zamknij pojemnik i odstaw go na dobę w chłodne miejsce. Aby dodać miksturze specjalnych właściwości możesz wzbogacić ją o kilka łyżek sody lub pełnotłuste mleko w proszku – możesz zmieszać je z solą w proporcjach 3:2. Skórę zmiękczysz, wzbogacając mieszankę łyżką miodu.

Wodzie możesz też nadać kolor – wystarczy, że dodasz do niej nieco barwników spożywczych. Możesz do niej dosypać także pokruszone zioła, np. lawendę lub mielony imbir. Uwaga! Nie wszyscy producenci jacuzzi zalecają stosowanie w nich soli do kąpieli. Budowa niektórych wanien spa sprawia, że drobinki kosmetyku mogą uszkodzić mechanizm urządzania.