Czy powinienem kupić wannę spa, czy zabrać rodzinę na wymarzone wakacje?

Czy wiesz, że naukowcy udowodnili, że Norwegia jest najszczęśliwszym państwem na świecie? Tuż za nią plasują się Dania i Islandia. Jak to możliwe, że prym wiodą zimne kraje? Być może wszystkiemu winne są ciepłe kąpiele.

Na szczęście składa się wiele czynników. Wśród nich jest potrzeba spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Wspólnym mianownikiem szczęśliwych krajów jest stawianie relacji międzyludzkich, ponad dobrami materialnymi. Niestety, dziś w natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o tym, co najważniejsze i zaniedbujemy najbliższych. Badania naukowców z Harvardu jednoznacznie wykazały, że spędzając czas z najbliższymi, stajemy się bardziej zadowoleni z życia.

Rodzinne relacje z dziećmi, rodzicami, rodzeństwem warto pielęgnować na co dzień, a nie tylko od święta. A może zamiast kilkunastu dni luksusowego urlopu, lepiej zainwestować w przedmioty, które pozwolą w domowym zaciszu integrować się z rodziną? Sprawdzonym sposobem na wspólny wypoczynek z pewnością stanie się wanna spa – miejsce, w którym można spędzić czas z drugą połową, rozkoszując się kieliszkiem wina, prowadzić długie rozmowy z dorastającymi dziećmi, albo śmiać się z chlapiącymi wodą, rozbawionymi wnukami. Wspomnienia z takich chwil pozostają na zawsze i to właśnie one stanowią najlepszy fundament do budowania prawdziwego szczęścia.

 

Porównajmy inwestycje w wannę spa i wyjazd na wymarzone wakacje 

 

 Wanna spaWakacje
Ilość radości z inwestycjiUżytkownicy wanien spa korzystają z nich kilka razy w tygodniu. Wanna spa jest urządzeniem trwałym i jej żywotność bez problemu może przekroczyć 20 lat.Wakacje najczęściej trwają 1-3 tygodnie. Mimo, że wspomnienia mogą trwać całe życie, to samo doświadczenie jest krótkie.
Wpływ na Nasze zdrowie fizyczne i psychiczneSystematyczna możliwość wypoczynku, medytacji i doskonałego zabiegu hydromasażu, która jest szczególnie ważna w stresujące i ciężkie dni.Niesamowite, ale krótkotrwałe zabiegi w hotelowym spa.
Prawdziwy odpoczynekBędąc w wannie koncentrujesz się na sobie. Delektujesz życiem, odpoczywasz psychicznie i fizycznie.Na wakacjach masz możliwość, aby wolny czas wykorzystać do zwiedzania zabytków, korzystania z atrakcji sportowych, smakowania nowych kuchni. Łatwo w natłoku wszystkich pokus i przyjemności zapomnieć o prawdziwym odpoczynku. Często z wakacji wracamy zmęczeni, co nie wpływa dobrze na Nasz organizm.
Integracja z rodziną i przyjaciółmi.Codzienna okazja, aby zaprosić rodzinę i przyjaciół do wspólnego spędzenia czasu i rozmowy w wannie spa.Rodzina i przyjaciele mogą towarzyszyć nam na wakacjach jednak, dużą przeszkodą może być logistyka i wspólny dogodny termin wyjazdu.
Relacje międzyludzkieTrudno zabrać smartfon lub tablet do wanny. Odcinamy się od świata Internetu, zaczynamy rozmawiać.Wszechobecny Internet i słuchawki z muzyką w uszach, sprawiają, że odcinamy się od otoczenia, jesteśmy nieobecni.
Świadomość własnego miejsca na ziemi.Będąc w wannie z hydromasażem skupiamy się na drzewach, chmurach, obserwujemy ptaki, owady i inne zwierzęta na własnym podwórku. Doceniamy piękno które nas otacza. Ta świadomość pomaga czuć się częścią większego świata, pojęciem, które ułatwia stres i poprawia szczęście.Zwiedzanie pięknych i odległych miejsc jest cudownym przeżyciem, ale może również sprawić, że nie będziemy dostrzegać piękna, które Nas otacza na co dzień.

Zakup wanny z hydromasażem to inwestycja w długie godziny przyjemności, dobre relacje z rodziną, przyjemne spotkania w gronie przyjaciół oraz zdrowie. To o wiele więcej niż można zyskać nawet podczas najlepszych wakacji.