Ogrodowa wanna spa czy drewniana balia? Co wybrać?

Marzysz o gorącej kąpieli w ogrodzie? Jesteś zdecydowany na urządzenie zewnętrznego spa? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, w co warto zainwestować. Najczęściej wybór rozstrzyga się pomiędzy ogrodowym jacuzzi, a drewnianą balią. Porównujemy oba rozwiązania.

 

Funkcjonalność balii oraz jacuzzi

Ogrodowa wanna spa czy balia ogrodowa. Co lepsze.

Balie drewniane to coś dla fanów tradycyjnych rozwiązań. Często wybierają je osoby, które lubią imprezować ze znajomymi w ogrodzie, a gorąca woda to świetne miejsce do zrelaksowania się w towarzystwie. Takie urządzenia mogą być wyposażone w zewnętrzny piec z systemem kominowym, za pomocą którego regularnie dokładając drewna zagrzewa się wodę. Nagrzanie wody zajmuje około 2-3 godziny.

Wanna spa czy balia ogrodowa. Co wybrać?

Jacuzzi ogrodowe to miejsce relaksu i masażu. Można korzystać z niego przez cały rok, a kąpiel zimą to prawdziwa przyjemność. Urządzenie podłączone jest do prądu dzięki czemu utrzymuje wodę w czystości i odpowiedniej temperaturze cały czas, a zaawansowana izolacja i pokrywa termiczna chroni wannę z hydromasażem przed utratą ciepła. Niecka w ogrodowym spa jest wyprofilowana w taki sposób, aby na siedziskach i leżankach mogły relaksować się dwie lub nawet kilka osób. Ponadto boki i dno jacuzzi wyposażone są w różne rodzaje terapeutycznych dysz masujących. Kąpiel jest przyjemna i pozytywnie wpływa na zdrowie.

Utrzymanie w czystości

Częsty problem z utrzymaniem czystości w baliach spa

Balia musi zostać napełnione wodą przed każdą kąpielą, a po niej opróżnione i wyczyszczone. Dla zwiększenia walorów zabiegu można dolać do niej odrobinę olejków aromaterapeutycznych. Większość modeli balii drewnianych jest zabezpieczana pokrowcem ochronnym, który przymocowuje się do brzegów urządzenia, ale trzeba pamiętać o dokładnym osuszeniu niecki i zabezpieczeniu drewnianej obudowy na zimę odpowiednio ją impregnując i co roku regenerując.

 

Ogrodowa wanna spa z jacuzzi

Inaczej jest w przypadku ogrodowego jacuzzi. Czy wiesz, że woda w ogrodowej wannie spa nie wymaga częstych wymian? Wszystko dzięki specjalistycznym systemom uzdatniania, które zapewniają jej wysoką jakość. Dzięki nim utrzymanie wody w doskonałej czystości wymaga tylko minimalnych ingerencji użytkownika. Ponadto wierzch niecki zabezpieczony jest pokrywą, która chroni wnętrze jacuzzi przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i zwierzętami, a obudowa wykonana jest z syntetycznych, drewnopodobnych materiałów, których nie trzeba regenerować.

Design

Balia ogrodowa o klasycznym designie

Balie prezentują się pięknie w przydomowych ogrodach. Naturalne drewno dobrze wpisuje się w otaczającą zieleń. Na rynku dostępne są modele zrobione z różnych rodzajów desek. Co więcej, niektóre z nich są dodatkowo wyposażone w polipropylenowy wkład, który stosowany jest w ogrodowych basenach. Balie można doposażyć w drewniane akcesoria – ławeczki, stojak na napoje oraz wiosło do mieszania wody.

Piękny design wanny hot spring

Wanny z hydromasażem są dostępne w różnorodnych wzorach. Klienci mogą wybrać zarówno pośród kształtów i kolorów obudowy, jak i barw niecek. Przy opracowywaniu kolejnych kolekcji jacuzzi często współpracują światowej klasy projektanci. Wanny wyróżniają się również starannie zaprojektowanym oświetleniem i efektownymi detalami, dzięki czemu stanowią prawdziwą ozdobę ogrodu. Dodatkowo do wanny z hydromasażem można dobrać liczne akcesoria dodatkowe, m.in. zestaw do multimedialnej rozrywki, system schładzania wody czy zdalny monitoring spa.

Wanna czy balia?

Zewnętrzna wanna z hydromasażem została stworzona dla regularnego korzystania. To miejsce, w którym można odpocząć po dniu ciężkiej pracy, spędzić czas z bliską osobą lub zaaranżować spotkanie ze znajomymi bez konieczności planowania. Ogromną zaletą urządzenia jest łatwe utrzymanie w czystości oraz hydromasaż, który pozytywnie oddziałuje na cały organizm. Natomiast drewniana balia to coś dla sympatyków rustykalnych rozwiązań, którzy marzą o tym, by być blisko natury, nie boją się każdorazowego opróżniania czy czyszczenia i mają czas na to, aby wcześniej przygotowywać kąpiele. Balia dobrze zastępuje niewielkich rozmiarów saunę (nie służy jednak do domowej rehabilitacji) i z pewnością będzie oryginalną ozdobą ogrodu w miejscu gdzie nie ma złącza elektrycznego.

PS. Czy wiesz, że firma Hot Spring powstała w latach 70-tych, w czasach kiedy drewniane balie były zastępowane przez balie z niecką wykonaną z włókna szklanego.  W późniejszych czasach ogrodowe spa marki Hot Spring zaczęto produkować z jeszcze trwalszą akrylową niecką, a w latach 90-tych Hot Spring jako pierwszy na świecie wprowadził obudowę Everwood – bezobsługową, syntetyczną obudowę zewnętrzną której najnowsza generacja jest oferowana w dzisiejszych modelach.

 

 

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą cenową niedrogich, zewnętrznych jacuzzi zostaw nam swoje dane, a otrzymasz je poprzez e-mail lub telefonicznie.


*
Pola wymagane

 

Imię i Nazwisko*
Miejscowość
Telefon
E-mail (Upewnij się, że podany adres jest poprawny)*
Zatwierdź