Jak zaaranżować ogród do kąpieli w wannie?

W naszym kraju na ogrodowe spa nadal decydują się nieliczni. Polacy boją się, jak wanna z hydromasażem zniesie kapryśny środkowoeuropejski klimat. Podpowiadamy, że sprawdzi się doskonale i radzimy, jak zaaranżować ogród marzeń z jacuzzi.

 

Lokalizacja ogrodowej wanny spa

Zewnętrzne wanny z hydromasażem zwykle montowane są w ogrodach, na dużych zadaszonych tarasach lub w obrębie patio. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby umieścić je w otoczeniu zieleni. Bez względu na to, gdzie zostanie zlokalizowane urządzanie, należy pamiętać o kilku zasadach, które zapewnią komfort korzystania z wanny.

Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby jacuzzi było położone w bliskiej odległości od wyjścia z domu. Dzięki temu nawet zimą dyskomfort związany z dojściem do wanny nie będzie zbyt dokuczliwy. Ponadto należy pamiętać o tym, aby ogrodowa wanna z hydromasażem była ustawiona w ustronnym miejscu, niewidocznym z ulicy i posesji sąsiadów. Nie warto także umieszczać ogrodowego jacuzzi w pobliżu pylących roślin i krzewów, które będą zanieczyszczały wodę.

 

Pamiętaj o elektryce

Miejsce, w którym ma znaleźć się ogrodowa wanna spa musi mieć zapewniony swobodny dostęp do przodów z prądem. Ponieważ woda z wanny spuszczana jest zwykle jedynie kilka razy do roku, nie musi być ona podłączona bezpośrednio do wodociągu i kanalizacji. Warto jednak pomyśleć o tym, skąd do wanny będzie doprowadzana woda i gdzie będziemy ją odprowadzać w trakcie wymian.

 

Zadbaj o to, aby ogród pozwalał na montaż wanny

Ogrodowa wanna spa to duże urządzenie, którego montaż wymaga miejsca. Pamiętaj, że samochód dostawczy musi ją gdzieś dowieźć, a następnie trzeba ją przenieść na miejsce przeznaczenia. Dlatego w ogrodzie musi się znaleźć droga, którą będzie można przetransportować wannę, więc już na etapie aranżacji ogrodu trzeba pomyśleć o tym, aby nie przesłonić jej przeszkodami, takimi jak na przykład przegrody, drzewa czy krzewy.